6 týždeň tehotenstva a prázdna dutinka v maternici

aninocka4
23. apr 2012

ahojte baby,
mala by som byt v 6.tyzdni tehotenstva a dnes som bola prvykrat na sone.Doktor vsak videl iba praznu dutinku v maternici ☹ , vraj mam pockat do desiateho tyzdna este.Mate niektora podobnu skusenost?Ako sa to skoncilo?Vdaka za vsetky odpovede..

fifitko25
23. apr 2012

Ahoj, týždne Tehu sa zvyčajne počítajú podľa poslednej ms, ale ovulacia mohla byt neskôr napríklad aj ku konci cyklu, preto sa Môže stat, že je vacok ešte prázdny alebo je plodín taky malý, že ho nie je možné zachytiť kamerou. Určite by som to nebrala tragicky, pockaj na ďalšie sono a budeš mudrejsia 😉 vacok sa vytvoril takze treba verit, že má aj svojho malého obyvateľa 😉

mummy01
23. apr 2012

@aninocka4 to iste som mala aj ja pri syncekovi.Moj malicky sa ukazal az v 8tt a vsetko bolo uplne v poriadku.Takze neboj sa.

irsina83
23. apr 2012

@aninocka4 ale preco sa bojis??? ja so bola 5+5tt a tiez nebolo nic vidno okrem dutinky a o dva tyzdne uz babenko bolo vidiet 😉 hlavne nestresuj, je to ok 😉 neboj babatku je dobre a pekne rastie 😉

aninocka4
autor
23. apr 2012

dakujem velmi pekne baby 🙂 potesili ste ma...bojim sa,pretoze doktor mi povedal iba to,ze moze ist o patologicky sa vyvijajuci plod,ale ze treba este pockat do 10.tyzdna a nic viac...a ked citam informacie na internete,ide to z extremu do extremu...dakujem za kazdu pozitivnu informaciu 🙂

fifitko25
24. apr 2012

@aninocka4 waaaaaa, milujem lekárov, čo dokážu na začiatku len a len vystašiť 😠 😠 vôbec, ale vôbec nečítaj také články, ktoré by ťa len viac vyplašili a zdeptali !! teš sa, že si tehu, papaj veľa vitamínov a hladkaj bruško, to je teraz dôležité 😉

aninocka4
autor
24. apr 2012

@fifitko25 veru este aj tym sa utesujem,ze doktori su radsej od zaciatku pesimisticki....aj tak ten pocit,co mi dal,ze to nie je uplne v poriadku vo mne asi pretrva,kym nebudeme presne vediet,co a ako....ale aspon som kludnejsia,ked viem,ze to nie je stratene 🙂

kludnicka
4. sep 2012

😅

angi07
5. sep 2012

Ahoj, ja mám podobný problém. Som 5-6 tt.nevieme presne. Vačok mám 12 mm plod ešte nevidíme... :-/ HCG mi rastie zo dňa na deň, včera som mala 7200 dnes vyše 10000. Tak len dúfam...

martinkaxp
5. sep 2012

ja som tiez tak bola pri. 1. tehu a bol to missed abortus :-/ zamlknuty potrat

dalilali
5. sep 2012

@angi07 ked ti tak rastie tak to bude ok , mne tiez dlho nevedeli najst a uz som sa aj bala no nakonie sa naslo a podla vypoctu som mala ovulaciu den pred menstruaciou cize mozno si ju mala tiez posunutu a si len vo 4 tyzdni 🙂

dalilali
5. sep 2012

@aninocka4 a hcg ti nerobil ?

angi07
6. sep 2012

dalilali , dúfam , že všetko dobre dopadne. Pre pár dňami som mala vačok len 6 mm, teraz 12 mm ,alebo možno už aj väčší. Len hrášok nevidím ☹ Aspoň to HCG mi stúpa.... Snažíme sa o bábo už 2 roky, bola som raz aj na umelom oplodnení, to bohužiaľ neskončilo dobre. Ovuláciu som ani nesledovala, ani bolesti bruška som nemala, aj som krvácala dosť dlho cca.12 dní .... Uvidíme o týždeň idem na kontrolu.

siwinka1717
6. sep 2012

@aninocka4 aj ja som mala a v 8 tt bolo všetko ok 😉 držím palce

foryou25
6. sep 2012

@angi07 neboj urcite tam o chvilu babenko uvidite, ak stupa hcg, ale preco ti v pase pise ze si v 10tt?

angi07
7. sep 2012

Pri nastaveniach som nevedela čo tam mám napísať, ešte ani ja neviem , v ktorom týždni som. ale už som to opravila cca podľa mojich výpočtov 🙂 tak mi držte palce , koncom budúceho týždňa navštívim môjho doktora 😉

angi07
14. sep 2012

A je to tu! Hrášok má 4 mm a má už aj srdiečko 😀 som nesmierne šťastná . len dok.videl aj troška krvy,tak som dostala duphaston a musím ležkať ale verím,že všetko bude ok.

zuzana256
13. apr 2015

ahojte dnes som bola na gynde pozeral ma a videl tam nejaku dutinku a hned potom sa mma opytal ci som si nerobila test ak niektora viete co to je dutinka povedzte mi neviem co to je ked to tam nasiel dakujem

myrepose
13. apr 2015

..ahoj, ničoho sa neboj, je to v poriadku. ja som na prvom sone bola v 5+3tt, čiže prebiehajúci 6tt a tiež tam bol prázdny mini vačok. objednala som sa teda až o 3 týždne v 9tt a už sme videli bábätko a srdiečko krásne bilo. hlavne buď kľudná a neboj sa. držím palce, nech máš krásne tehotenstvo

myrepose
13. apr 2015

..teraz čítam, že to nie je aktuálny príspevok, ale skúsim teda odpovedať aspon tebe @zuzana256. dutinka môže byť aj čokoľvek iné, nemusí to byť hneď gestačný vačok. snažíte sa otehotnieť, alebo si bola len na bežnej prehliadke u lekára. ja som raz bola s meškajúcou MS u lekára a tiež videl v maternici dutinku, ale povedal, že to môže byť aj nejaké tkanivo alebo čokoľvek iné a MS prišla do pár dní.

zuzana256
13. apr 2015

anoo snazime sa mat babo,len mne doktor povedal ze tam vidi dutinku a hnedsa ma spytal ci som si test robila a ms to ani nevizerala ze by bola jeden den a koniec a na druhy den slabulinky hnedy vytok a od vtedy zas nic ked idem curat tak cisty moc a byva mii teraz velmi zle aj ma hlava od vcera zacala ako by ma pichalao vnej

myrepose
13. apr 2015

..tak si treba spraviť test a keď bude pozitívny, tak to krátke krvácanie mohlo byť uhniezdenie vajíčka a ak negatívny, tak treba odkonzultovať s lekárom, či je to v poriadku. držím palce, nech to dopadne tak, ako si prajete 🙂
@zuzana256

zuzana256
13. apr 2015

dakujem moc

zuzana256
16. apr 2015

vysledky este neviem maju mi povedat dnes tak cakam a test som neskusala lebo im neverim stale ma bolievaju krize,hlava,viac som unavena a nechuti miani nic jest pit tekutiny pijem ale jest vobec mi nechuti

kiristinka1
16. apr 2015

Mne tiež videli v 6tyzdni len dutinku,potom robili utz v 9 týždni ci bije srdiečko.preto neni dobre tak skoro chodiť na utz lebo je to potom zbytocny stres..

zuzana256
16. apr 2015

@kiristinka1 takze ak by som mala mat dutinku prazdnu ked doktor nevidel viac tam a brali mi krv na HCG tak sa to moz ukazat neskor?

kaktusik007
16. apr 2015

@zuzana256 podla HCG - to v tehu v prvych dnoch stupa zavratnou rychlostou... Takze ano, je mozne ze sa ukaze neskor... a tiez je mozne ze sa neukaze.... To je proste vzdy loteria, najma v zaciatkoch...

kiristinka1
16. apr 2015

@zuzana256 určite je..ale ako obdivujem,ze si si nerobila tehu test to by som nevydržala..ja som si robila clearblue,ten je super..

zuzana256
16. apr 2015

@kiristinka1 len vzdymi daju v lekarni iba ten women secret povie mi tamze inaksie ani nemaju iba tie ja som v pohod oddychujem hlavne a myslim len pozitivne aby too dobre dopadlo

lavinis
16. apr 2015

@zuzana256 ja som testovala týmto a po týždni meškania mi hneď ukázal //.

zuzana256
16. apr 2015

@lavinis mas aj fotku testu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre