7. tt a krvácanie

wera_ga
1. máj 2019

Ahojte, včera večer mi začali bolesti brucha a ráno som začala krvácať nie ako pri ms ale viac ako špinenie, išla som na pohotovosť tak si ma tu nechali na pozorovanie ale ani sono mi nerobili tak ani neviem či je malé ok len duphaston a kyselinu listovú mi dali a že mám oddychovať.. je tu niekto kto s tým má skúsenosti a ako to dopadlo prečo to krvácanie keď bolo všetko ok?

evittam
1. máj 2019

@wera_ga Ja som mala hematóm. Vstrebal sa a všetko bolo OK. Druhýkrát ked sa mi to stalo tak len praskla nejaka cievka. Hlavne nestresuj a zajtra k svojmu lekárovi nech spraví sono.

wera_ga
autor
1. máj 2019

@evittam ďakujem snažím sa nestresovať doktor mi vravel že zajtra urobí sono.. inak som prekvapená že síce ma vyšetril ale sono neurobil a nechali si ma tu na pozorovanie..

ericadecor
1. máj 2019

@wera_ga ja som zacala spinit v 6tt a 8tt uz prislo silnejsie krvacanie nepomohol ani duphaston a uz nasledovala kyretaz....tazko povedat mozno ozaj len cievka ale sa cudujem preco ta nepozreli...ide o to ci srdiecko bije alebo nie potom je duphaston zbytocny....stoj si za tym nech ta pozru

apip42
1. máj 2019

Aj ja som to mala od 5tt do 8tt spinenie a bol to hematom, v 12tt znova a to vraj uz hematom nebol ale mohla to byt nejaka cievka

katrin69
1. máj 2019

@wera_ga Len oddychuj. Keď ťa majú na pozorovanie a dali ti Dufaston, tak je tá možnosť, že bábätko je v poriadku. Keby bol potrat, tak mi hovorili známe, že to je riadna bolesť a krvi ako by ťa zarezali. (A tej krvi som videla na vlastné oči. Takže jemné krvácanie s jemným bolením je nič...) Pri prvej som krvácala v 8tt, skončila som v nemocnici a odvtedy oddychový režim... Nestresuj, všetko bude v poriadku, len oddychovať a keď prídeš domov, daj si ešte magnézium a určite by som navštívila čím skôr gynekológa, nech vie viac povedať... 🙂

jaanulina
1. máj 2019

Ja som krvacala a spinila od 6 tt pomaly do 20 tt, 3 masivne krvacania cca v 10 tt az 12 tt, ked mi praskali hematomy a krv sa valila prudom, lekari neverili,ze to babo sa tam stale drzi, kedze to boli fakt hrozne velke hematomy...velky strach a vkuse v nemocnici, ale nic ine len lezat a oddychovat nepomohlo...teraz mi tu beha 2 rocna nezbednica ;)

deti95060810
1. máj 2019

aj mne robili sono asi až na tretí deň... ja som mala problém s krvácaním pri druhom tehu...Krvácala som 3 krát zakaźdým som skončila na niekoĺko dní v nemocnici....krvácanie trvalo do 5 mesiaca...potom problémy pominuli a išla som aj do práce...V súčasnosti chodí dcéra do 7 tr.
Držím palce...

ericadecor
1. máj 2019

@katrin69 no u mna to riadna bolest vobec nebola iba vtedy ked sa spustil potrat teda v ten den ale 2t som spinila a ziadne bolesti a uz vobec ,ze vela krvi .....na intimke uplne malinko ,preto nech ziada kontrolu (sono) nechcem plasit ale istota je istota

wera_ga
autor
1. máj 2019

Ďakujem baby budem si za tým stáť zajtra určite .. ale ďakujem za podporu dúfam že to bude dobré už mám len sem tam na papieri..

marrilyn
1. máj 2019

@wera_ga ja som mala velmi silne krvacanie v 6.tt, bez akychkolvek priznakov som len pocitila, ze sa zo mna vyvalilo krvi ako pri silnej menstruacii. cestou k dr. som uz chytila aj silnejsie krce, takze som myslela, ze je uz koniec. na sone ale vsetko vyzeralo OK, vraj sa to obcas stava, ze zena krvaca v zaciatkoch. pichli mi nieco na zastavenie krvacania a dali lieky na domov. postupne sa to krvacanie zmiernovalo. o tyzden na kontrole uz bilo aj srdiecko. spinila som potom este vyse mesiaca, zvysok 1.trimestra som prelezala doma. potom uz bolo vsetko OK a momentalne som v 36.tt. drzim palce, nech je vsetko OK

dezire1000
1. máj 2019

@wera_ga ahoj ja som to mala 3x.prvy krát hematom ten sa vstrebal a druhy krát tiež len špinenie v 6tt a bol to potrat. Nieje pravda ze je kopec krvy. Až vo vyššom štádiu.a každé tehu je iné.no a pri treťom to bol 10tt to bola krv aj so zrazeninami a bolo toho strašne veľa. Ultrazvuk mi nerobili aby to tam dole nedráždili len sono cez brucho a to v takom štádiu tehu 6tt nieje moc vidieť. Lekári sa budú podľa mňa riadiť hcg ci stúpa alebo klesá.

wera_ga
autor
1. máj 2019

@dezire1000 asi áno ale aj tak tá nevedomosť ma ničí..
@marrilyn držím palce tiež 🙂

wera_ga
autor
2. máj 2019

Tak bola som na sone a nič tam nevidela tak že buď ma vyčistia alebo počkáme do pondelka a potom sa uvidí.. ale nechápem to príznaky plus meškanie ms plus pozitívny test a stále nič ? Vravela že môže ísť aj o spontánny potrat ... Máte niekto skúsenosti?

gerfinka
2. máj 2019

@wera_ga ja som tak mala. najprv spinenie, potom krv a ked som prisla do nemocky dr. na sone uz nic nevidela. Len mi este par pa dni sledovali hladinu hcg, ci to nebolo mimomaternicove, ale nebolo. Potratila som este raz, ale to uz aj kyretazou. Ale potom uz uzdarilo spinka vedla mna 9mes. bambula

ericadecor
2. máj 2019

@wera_ga horevyssie som ti písala, že ja som v 6tt začala spinit srdiečko bilo dali duphaston a o 2 týždne v 8tt som potratila, spontánny potrat bolesti jemne kŕče ale viac som začala krvácať nie už špinenie a povedali, že už nič nie je vidno na Sone ešte v ten deň mi robili kyret

wera_ga
autor
2. máj 2019

@ericadecor aj u mňa to tak nejako vyzerá ... Že sa uvidí do pondelka ale do karty napísala že spontánny potrat ... Tak ja už neviem..

ericadecor
2. máj 2019

@wera_ga nerozumiem prečo Ťa nechávajú čakať keď nič nevidia... Jedine ak čakajú ci sa sama budeš čistiť aby Ti nemuseli robiť kyret to je lepšie pre teba keď sa sama vyčistis

wera_ga
autor
2. máj 2019

@ericadecor veď krvácam stále aj po dvoch injekciách.. celkom dosť.. no žiadne zrazeniny ani hrče len číre..

ericadecor
2. máj 2019

@wera_ga potom môže byť, že sa sama čistis a v pondelok len pozrú ci všetko zmyzlo.... No ja som mala kŕče takže mne robili kyret... Skus sa spýtať keď bude doktor alebo sestrička, že či to je normálne vieš tu ti ťažko pomôžu len ti povedia ako sme to mali my ako to prebiehalo

wera_ga
autor
2. máj 2019

@ericadecor veď asi je lebo nikto ma tu nerieši.. mám len ležať a ďalej jesť duphaston

ericadecor
2. máj 2019

@wera_ga ak stále krváca a nič nevideli a povedali, že spontánny potrat zbytočne duphaston na udržanie.....v7tt by už malo vidieť gestacny vacok s embryom aj srdiečko tak ci nato čakajú... Ale hneď ako príde niekto zmeny keď sa budú meniť spýtaj sa nato nenechaj sa od....ť od nich ide predsa o teba a malé.... Viem, že toto čakanie je najhoršie ale myslím pozitívne ako aj mne povedali keď som prišla o babo radšej teraz ako by sa malo potom trápiť potom som sa aj ja menej trápila a uľahčilo mi to trosku, že ma doma čakal aj 4rocny synček ním som si to v nahradila tu bolesť.... Momentálne si to vraj prejde každá 4 žena takže vždy tu s tebou niekto je a možno aj známy len o tom nvs.... Držím palce nech všetko dobre dopadne 😊

ankare
2. máj 2019

Môže ísť u Teba o biochemické tehotenstvo. Síce k oplodneniu došlo, no vajíčko sa neujalo.
Ja som mala niečo podobné, v 7.tt som začala spinit a krvácať. Dr. na Sone nič nevidel. Vycistila som sa sama, vďakabohu. Nemala som ani výrazne kŕče, ani výrazne krvácanie, skoro ako bežný menzes, čistenie trvalo týždeň.
Držím Ti palce! ❤️

wera_ga
autor
2. máj 2019

@ankare presne tak to mám akurát mi teraz doktorka vravela že z krvi to pozitívne je a uvidíme či hcg bude stúpať.. tak ja už neviem som či niesom? 😁

ericadecor
2. máj 2019

@wera_ga pozitívne to môžeš mať aj pri potrate ešte dlho to hcg.... A @ankare mala ten horší prípad teda, že potratila

dezire1000
2. máj 2019

@wera_ga ved nech skontrolujú hcg to je otázka jedného dvoch dni ci stúpa ci klesa

ankare
2. máj 2019

@wera_ga
@ericadecor veru, HCG som mala dlhšie pozitívne, ale klesalo.

wera_ga
autor
2. máj 2019

Veď budú to mi vravela a uvidíme do pondelka.. ale ďakujem za odpovede

lacibo
3. máj 2019

@wera_ga áno mne sa to stalo medzi prvým a druhým, tiež v 7 t., išla som na kontrolu, lebo začalo špinenie, absolútne žiadne bolesti.. a dg: zamlčaný potrat..nebilo srdiečko..inak som nikdy v iných tehu nešpinila ani nekrvácala...takže nedávam ti zbytočnú nádej..ale možno poteším, že som mala potom ešte dve deti bez problémov..

patha155
4. máj 2019

Ja som zacala krvacat okolo 5-6tt. Spravili mi usg, srdiecko bilo. Dali mi Duphaston a klud na lozku. Krvacala som takmer cely 1trimester. Raz viac, rag menej. Ale kym videli srdiecko, neriesila som to. Dr vravela, ze to moze byt zo zahniezdovania vajicka alebo telo ma menstruaciu, ak je to v tom obdobi cca. Moja teta napr mala menstruaciu cele tehu pri vsetkych detoch a porodila 3 zdrave dcery 🙂

wera_ga
autor
4. máj 2019

@patha155 ďakujem ťažko povedať zatiaľ na sone nevidno nič ani gestacny vak ale hcg stúpa ale len mierne tak ani neviem či sa mám tešiť lebo vychádza mi to že som 7+1 a hcg má hodnotu 360 tak neviem uvidíme ako to pôjde ďalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre