7- týždeň - srdiečko zatiaľ nebije

ladyandy
16. aug 2018

Ahojte, kedy Vám v tehotenstve začalo biť ♥ čko? Ja som bola na Gyn., keď mi vychádzalo 6+2 a srdiečko nebilo... Vraj počkáme, objednal ma o týždeň.... Že plod nevidí, zatiaľ iba gestačný vak veľký 8 mm. Ako ste to mali vy? Veľmi sa bojím, že sa Bábo nevyvíja správne a príde k najhoršiemu.. Ku gyn idem v stredu...To budem 7+3 - verím, že bude už srdiečko biť ako zvon.

rsiskar
16. aug 2018

@lejka01 ahoj prepáč zachytila som ako píšeš o dovolenke. Chcem sa spýtať ja som tiež 6 tt, teda v sobotu začínam a nedeľu odlietam do Thajska na tiež skoro 3 týždne. Chcem sa spýtať aký dlhy let si mala ty a kam si letela ?🙂 tiež si sa bála letu? ako si si užila dovolenku, keďže ja zatiaľ príznaky moc nemám akurát som trosku unavená a brucho ako balón. Myslím že ak tak tie naozaj príznaky prídu až tam a bojím sa aj letu a ako to tam bude. Dúfam že si dovolenku užijeme. Ďakujem za odpoved 🙂

lejka01
16. aug 2018

@rsiskar ja som neletela, autom sme cestovali po SK, najdes vela tem kde baby lietali, niektore aj cez pol sveta, ine by sa bali letiet...ale teda Thajsko? Ja sice nie som nejak uzkostliva, ale do Thajska by som sa bala letiet obzvlast v prvom trimestri kedy hrozia komplikacie...ale aspon napisem ako bolo: boli sme 3x, let v pohode, na prestupoch si pochodis obchody a tak...neviem kam presne letite, zazila som tam aj niekolko mesacne deticky, aj tehule - aj ked uz urcite v 2 trimestri...treba si uvedomit ze ich zdravotnictvo nie je na takej urovni ako europske / aj ked vdaka bohu doktora som nepotrebovala/ ale na jednom ostrove bola len pohotovost taka mala budova a namiesto sanitky tuk tuk...takze tak...jedlo je uzasne, vajicka a maso na slnku cely den ale nikdy nam nic bolo....krajina je to krasna, ludia su mili a prijemni, toho sa netreba bat...ale ja by som som tam nesla v 1 trimestri, je to moj osobny nazor 😊...kamoska letela z Australie na Slovensko ale az okolo 7 mesiaca, povedala ze pohoda 😉

radu_lienka
16. aug 2018

Da sa realne uvedomiť hned zo zaciatku, ze cakate dieta-plod, ze ste tehotna? ako mne to vobec nedochadza, nejak proste dni idu, robota domov a spať, nie ze jej toto hento tamto. precitala som si co sa deje tyuden po tyudni s plodom, kedy co u doktora aby som mala predstavu a hotovo. 23.8. odlietam na 4dni na vylet a hotovo, neriešim ci mozem letieť alebo nie.

lejka01
16. aug 2018

Niekto to vnima, niekto nie, niekomu to je jedno, niekto potrebuje radu, upokojit...asi nie je zmysel nieco/ hocico dodavat...uzite si let, dovcu a tak hento tamto 😀

lmml
16. aug 2018

Mohli ste otehotnieť aj neskôr preto to srdiečko ešte nebolo.. u nás naskocilo až okolo 8-9tt takže kľud a gratulujem..😊

sida456
24. aug 2018

@benculka a máš ešte ten hematóm ?

benculka
24. aug 2018

@sida456 ahoj. Ten čo som mala sa vstrebal, ale vytvorili sa ďalšie dva. Ale vraj nie sú veľké, a keďže som už v 30 týždni nemali by bábätko ohrozovať. Najhoršie to bolo na začiatku, kedy bol hematóm nad plodom vo veľkosti skoro 6 cm.

mim987
29. júl 2020

@ladyandy ahoj, ako to nakoniec dopadlo?

ladyandy
autor
29. júl 2020

@mim987 ahoj, no po dome nam beha uz 15 mesacny zdravy chlapcek 🙈😁☺️

mim987
29. júl 2020

@ladyandy tak to sa veľmi teším. Gratulujem. Ja čakám teraz tiež, že či začne biť. Tak mám nádej, vďaka 😅

sara07
4. aug 2020

neviem tieto sonna v prvom mesiaci k čomu je to dobré, každé embryo ide svojim tempom, ideálne je 10 tyžden v tedy je už dost väčšie všetko

linda43
3. nov 2020

Ja som v 8tt a lekar mi oznamil ze nebije srdiecko...2 dni placem ale nakoniec som sa rozhodla objednat este k inému..nech mam istotu..

linda43
3. nov 2020

@linda43 stale verim v zázrak..tak o tyzden potrbujem podporu

mim987
3. nov 2020

@linda43 držím palce. Ak budeš potrebovať, kľudne napíš ♥️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre