Ako ste tajili tehotenstvo počas 1. trimestra?

baby_wanted
13. feb 2019

Ahojte. Zistila som ze som tehotna, 6. tyzden prave. Este som nebola u lekara a preto by som sa rada poradila, ake "vyhovorky" ste pouzivali vy, aby ste to co najdlhsie utajili. Ide o to, ze na stretnutiach s rodinou aj kamosmi, pracovne stretka som si vzdy dala pohar vina, bola som aj fajciarka.

Na poslednej rodinnej oslave za mna tajne pila sesternica, ktora to potom samozrejme nezvladla😁

Kedze som vydata a vsetci cakaju len na vnuca, tak to bude prve co ich napadne.

Dakujem.

gabuliacik
13. feb 2019

@baby_wanted povedz ze beries lieky a nemozes pri nich pit samozrejme

lujza123
13. feb 2019

@baby_wanted ja som tiež s oznámením tehu čakala do 3 mesiaca. Normálne povedz ze si dávaš očistny mesiac a nepijes. Poznám veľa ľudí čo sa takto pôsti na jar ci už z nabozenskych alebo zdravotných dôvodov. Ja mávam každoročne čistý február kedy nepijem, žiadny cukor, káva a nezdravé jedlo, už si všetci zvykli a po pravde je to super reštart pre telo po vianociach

frantisska
13. feb 2019

@baby_wanted príď autom a povedz že si šofér ... moja top výhovorka ...

jasminet
13. feb 2019

tajne za mna pila sesternica 🙏🙏 😀

evittam
13. feb 2019

@baby_wanted Vyhovorky?! Nechcem a hotovo.

baby_wanted
autor
13. feb 2019

@evittam ano, lenze to mi nikto kto ma pozna neuveri😂 lebo vinko, aperolik a pod.. 🙈

baby_wanted
autor
13. feb 2019

@lujza123 toto je super, dakujem🙂

ankaevka
13. feb 2019

Ja som posledne tajila do 4m, bola som vzdy sofer ked sme niekam isli, fajcit som nefajcila..na prvu prehliadku som sla tiez az neskor tusim v tretom, takze to bola ako preventivka, az po dalsej som povedala aj v praci a aj rodine a starsim detom

cawes
13. feb 2019

@baby_wanted moja kamoska to robila tak ze ked prisli tak si akoze pripila, akoze sa napila, a potom jej muz vzdy neak jej pohar zobral a doniesol jej napriklad jablkovy dzus alebo proste isiel odlial a tak aby ho nikto nevidel, nevsimli sme si nikto

baby_wanted
autor
13. feb 2019

@cawes to je super. To keby napadlo mna so sesternicou. Ona totizto pila vlastne za dve (muz tam vtedy nebol). Chuda ako zle dopadla. Dufam, ze ked vsetko dobre dopadne, tak z toho raz bude vesela historka🙂

ukulela
13. feb 2019

@baby_wanted beries lieky, soferujes, ides zajtra na krv k lekarovi, ... a ak je to ozaj problem, tak skratka nechod, 6 tyzdnov vydrzis. moj chlap nepije vobec, ani neskusil nikdy a ani neskusi. to je vzdy okolo ludi, co mu vynukuju, nechapu, riesia ... my, ako narod, sme velmi netolerantny k ludom, co nepiju 🙂 skratka nechapeme.

ellieellie
13. feb 2019

@cawes Toto je super 🙂 Lebo také výhovorky ako lieky, očista, aspoň u nás v partii a mojom okolí to nikdy žiadnej babe neprešlo 🙂 Veeeľmi “nenápadné” to je, zvlášť keď je baba vydatá alebo v dlhšom vzťahu, má vek a každý už čaká oznámenie o tehotenstve 🙂 Tiež sme sa vždy len pousmiali, keď niektorá s týmto prišla, každý to prekukol a samozrejme sa to čoskoro aj potvrdilo 🙂

fokuska
13. feb 2019

No, to je tak, ked niekto popija stale, potom je tazko presvedcit ze akurat dnes nechcem, nemam chut :D

river_song
13. feb 2019

Teraz je chrípkové obdobie, vsetci su chorí.. normalne povedz ze si po chorobe a ešte musíš dobrat lieky/atb, fajčiť nefajčiš lebo si mala chytene priedušky atd atď..

baby_wanted
autor
13. feb 2019

@ukulela presne. Na poslednej oslave co som bola tak hovorim ze nepijem dnes, no a prisiel dedo, svagrova ze si musim dat, ze preco nepijem. A mas povedane

danyb
13. feb 2019

ja som sa trošku stiahla čo sa týka spoločenských aktivít, lebo ja klamať nechcem, raz sa to predsa dozvedia a budeš vyzerať ako debil, ľahko si vypočítajú, že keď si im to hovorila, už si bola tehotná a len si ich klamala.. zatĺkať bez lži sa to nedá, lebo keď sa spýtajú či si tehotná, musíš povedať áno alebo nie... s tým alkoholom by sa to dalo, ak si šofér.. ale to fajčenie každý odhalí, ak to už očakávajú

fokuska
13. feb 2019

@danyb Na priamu otazku o tehotenstve (ktora je sice uplne nemiestna uz sama o sebe) je dobra odpoved v zmysle: Nemame momentalne ziadne novinky, ktory by sme vam mali oznamit.
Nie je to klamstvo, ze nie, nie som tehotna a je to pravda, lebo momentalne to este nie je v takom stadiu aby sa to oznamovalo :D

danyb
13. feb 2019

@fokuska myslím, že autorka sa pýtala na blízku rodinu a priateľov, ktorí jej požehnaný stav už očakávajú, takúto odpoveď by som naozaj kládla len formálne ľuďom ktorých do toho nič nie je.. ale to je vec názoru, každý sme iný, ja som písala len svoj názor 😉 a podľa mňa to nie je nemiestna otázka je v celku logická a určite nie je myslená zle, veď najbližší by sa predsa tešili s tebou ak by si bola tehotná 🙂 mne túto otázku kládol na začiatku kde kto a nepovažovala som to za nemiestne ak sa to pýtal mne blízky človek

deti95060810
13. feb 2019

prvé tehu som tajila, lebo som bola študentka...Ráno ma mama budila do školy, vstala som a rovno ma naspäť hodilo do postele....
Tehu knižka bola skrytá pod kobercom, ale tak dáľej....a keď sa ma mam opýtala čo si taká bledá, prečo vraciaš tak som tvrdila že to je z toho horúceho koláča alebo nejakého jedla....Samozrejme po 4 mesiacoch to prasklo... A ešte len potom nastala zábava...😝😝

fokuska
13. feb 2019

@danyb Ja to povazujem za nemiestne prave preto, ze predsa aj najblizsia rodina by mala chapat, ze nie kazdy chce oznamit tehotenstvo hned ako uvidi pozitivny test, ale vela ludi pocka par tyzdnov, alebo cely prvy trimester. Preto je to nemiestne, lebo ak je dotycna tehotna a nechce klamat, tak je tym prinutena prezradit to skor.

sweetdreams
13. feb 2019

@baby_wanted no ja nepijem už 4 roky ( nie kvôli tehotenstvu, kvôli tomu len posledne 2 týždne) a teda môžem povedať, že ľudia sú fakt otravni a nedajú si vysvetlit, že proste nechceš piť....ja som už pár ľuďom povedala dosť razne, že nepijem, lebo nechcem 🙂

natalia11111
13. feb 2019

@baby_wanted vzdy sa daju najst vyhovorky, hlavne si to musis naplanovat, napr tyzden rped oslavou povedz niekomu z rodiny ako ti opuchol zub a bezali ste na pohotovost a dali ti antibiotika a mozes to aj prifarbit aby to bolo realne a potom uz nikomu nebude cudne ze nepijes.. napr.. takychto vyhovoriek je vela.. a neviem ako dlho to chces tajit.. mne sa podarilo cca prvy trimester a keby neoznámim rodine tak doteraz by ani nevedeli nosím paráde velké oversize košele :D a chodím nababusena.. v robote si to nikto ešte nevšimol.. a urcite by som neoznamovala hned po ocikaní testu.. potom budes pocuvat reci typu ze este nemas brusko, alebo ukaz brusko a podobne.. ja pri mojich nevolnostiach som bola rada ze mam pokoj..

natalia11111
13. feb 2019

alebo ked mala svagrina reci ze sa jej zda ze nepijem a tak tak kym bola prec som pohar vyliala a potom chvalila vino :D a ze uz mam dost ale :D

6myska
13. feb 2019

@baby_wanted veľmi dobre poznám túto situáciu a tiež som to nemala ľahké, hlavne pri rodičoch, keďže sme pivkari a doma pivo musí byť :D na(ne)šťastie som cez Vianoce ochorela, tak som mala výhovorku chorobu (síce bez liekov, ale predsa), za posledných 6 týždňov sme boli s kamarátmi asi len dvakrát vonku a to som tiež povedala, že pijem čaj, lebo sa necítim dobre, proste stále som to obrátila na chorobu, čo nie je v tomto období zvláštne...ale súhlasím, je to katastrofa, ako každý núka a zisťuje prečo nechceš, potom sa divne pozerá na teba a myslí si svoje...keby bolo zle, tak mám zatiaľ výhovorku, že som si dala predsavzatie od nového roka nepiť alkohol, tak má každý smolu, jednoducho nepijem :D

titla
13. feb 2019

@baby_wanted Ja som prišla na stretnutie autom a tým pádom sa nikto hlbšie nezaoberal tým, prečo nepijem. Ešte som mala pripravenú výhovorku, že sa u mňa znova objavila žihľavka (v minulosti som s ňou mala problémy a nikdy mi príčinu nezistili) preto sa nateraz radšej alkoholu vyhýbam. Ale nemusela som ju použiť nakoniec 😉

pukavica
13. feb 2019

To mas teda dobru sesternicu heh :D. Ak nechces, tak by som sa vyhovorila na tie lieky ak sa teda uz musis vyhovarat. Este ta verzia je taka uveritelna a nik to nejak dalej nebude riesit

baby_wanted
autor
13. feb 2019

Dakujem za rady baby🙏 chcem si to nechat pre mna a muza ( a sesternicu😅) aspon prvy trimester, idealne do 4. Mesiaca, ale tolko to asi nedam

ibrunova
13. feb 2019

@baby_wanted ja som hovorila, že beriem antibiotiká na zuby, že mám nejaký zápal..

bellovag
13. feb 2019

vyhni sa oslavám 🙂 však najbližšie je až Veľká Noc a to už budeš aj môcť/chcieť oznámiť 🙂

fokuska
13. feb 2019

@bellovag Ale ved mozu mat narodeniny, meniny, svadby, krstiny :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre