Ako tehotenstvo prežívajú, prežívali vaše polovičky?

krasulka
7. aug 2008

Ahojte, maminy, buduce maminy.
Mna by velmi zaujomalo ako vase tehotenstvo znasali vasi manzelia, partneri. My sa na babetko velmi tesime, bolo planovane, ale niekedy ma pocit ze som na tehotenstvo sama. Ci to je tym, ze chlapi sa tak do toho nevedia vcitit alebo co ja neviem..Niekedy rozmyslam, ze ved pre mojho muza sa zatial nic nezmenilo, akurat to ze ma vidi denne vraciavat..kedze som len v 12 tt.. Asi som si predstavovala ze to bude viacej prezivat, ale mozno to este len pride neskor. ked uz bude dost viditelne brusko..Niekedy mam pocit ze by sa mohol viacej zaujimat o to ako sa citim, co prezivam, ropzravat sa so mnou o babetku..ako bude vyzerat, na koho sa asi bude podobat a tak..Pred tym nez som otehotnela tak stale rozpraval ako sa tesi ked raz budem tehotna, ako sa tesi ze co vsetko bude nase dieta ucit a co s nim bude robit a teraz ked je to aktualne skoro vobec o tom nerozprava..A mozno som len ja precitlivena a takto to vnimam.
Preto ma velmi zaujima, ako to prezivaju vasi muzi? vasi otcovia dietatka?

petka_s
10. aug 2008

no tak u nas to bolo tak.. s priatelom sme neboli dlho spolu,ale hned ako sme zacali spolu randit,zacali sme spolu aj byvat,no a o nejaky mesiac som otehotnela,velmi sa potesil,a ja tiez.na moje prekvapenie to vsetko zobral uplne uzasne,ved sme boli spolu naozaj kratucko.velmi dobre si rozumieme a na babatko sa neuveritelne tesime. Tiez sa s nim rozprava a stale bozkava brusko🙂 no az jedna vec sa mi na tom nepaci...ze to bere az priliz vazne, niektore veci sa mi snazi zakazat aby sa malickemu nic nestalo,napr.trochu hlucnejsia hudba,trochu slnka na brusko, a zvierata..ale inak je to vsetko super s mojim drahym 🙂

fiallinka
10. aug 2008

holky, ještě že máme internet, ne? 🙂 Můj chlap to na to, jakou má povahu, docela i prožívá, ale asi hlavně proto, že je to po ivf a dlouhém snažení... ale do nákupu výbavičky se zapojovat nechce vůbec, o děckách si nechce nic číst, prý to nechá na mně... no prostě taky žádná sláva, ale říkám si, prostě chlap 🙂

petka_s
10. aug 2008

no ten moj cital este skor ako ja :D ja sa zase skor rozpravam o tom,ale ako som nasla toto forum tak to citanie o vsetkom ma velmi bavi

binki
10. aug 2008

mm to neprožíval, byl většinu doby na služebních cestách, utz viděl jednou a měl radost, větší emoce jsem na něm viděla opravdu až po porodu, když si malého pochoval a slzel nebo když si s ním hraje

gabka.d
10. aug 2008

Musím znova napsat... přítel je úžasný a každým dnem je na něm vidět jak se víc a víc těší, celé těhu je pozorný, ale až teď, co dokola opakuji že za nějakých 10týdnů porodím (že už musíme malovat a prát a nakupovat a ........................ 😀 , mu v očích svítí jiskřičky a je vidět jak se těší, chlapy asi opravdu začnou prožívat mimi až je na světě...

sarkal
11. aug 2008

Ahojky.Takte ten můj v prvních týdnech byl takový rozpačitý,pořád tomu nemohl uvěřit,ale když poprvé držel v ruce fotku z utz tak se usmíval a dobu na ní koukal,bylo to roztomilé.Teď pořád říká,že je na něj zvědavej jak bude spinkat v postýlce.K doktorovi jezdí od začátku semnou,na testu na cukr semnou byl,u obvoďáka také no prostě super.Vždycky přijede z práce a říká:Ahoooj,tak co jste tu dělaly...atd.Myslím si,že je takový také tím,že je o 12let starší než já a už je takovej vyzrálej a rozumnej,tohle bude jeho první dítě tak to tak prožívá a ještě pořád tomu nemůže uvěřit a já také ne,nemít takové břicho,nevidět prcka na utz a necítit jak se tam hýbe tak ani nevím,že jsem těhu.A také minulý týden sme se konečně dozvěděly co čekáme,že chlapečka.Dlouho nám to prostě nechtěl ukázat,vdy byl v takové poloze,že ať dr dělal co mohl,prostě to nešlo vidět.Manža od začátku říkal,že to bude kluk,že ví ce dělá takže teď je na to patřičně pyšnej.Ještě jsem zvědavá na porod,jde semnou tak se těším jak se bude tvářit až toho klučinu poprvé uvidí a pochová,moc se na to těším.
Jinak gabka.d také ještě nemáme vymalováno a manžovi se do toho nechce tak doufám,že to do porodu zvládnem 😒 .
Vám všem přeji pozorné partnery!!! 🙂

stvura
11. aug 2008

No moj to s tou "vybavickou" pre dieta trosku prehnal, ale myslim ze ho chytil len e-bayovy osial a nakupoval ako diabol. Musela som ho brzdit, lebo to fakt nie je potrebne. Kvoli maleho veciam sme museli dokupit speci skrinu len na detske veci...
Funy...to chodenie spolu na vysetrenia zavidim, ale u nas je to nerealizovatelne, jednak kvoli manzelovej praci a hlavne kvoli lekarom. Tvoj muz musi mat vybornu robotu alebo mas supis lekara co ta zoberie na sekundu presne do ordinacie, lebo si neviem predstavit ze by moj tri hodiny cakal a potom fical este hodinu do roboty. A na prietoky a CTG manzelia v NZ cakaju vonku, takze sa mi zda zbytocne ho tam tahat i ked som tam asi jedina co tam chodi sama...{no minule som cakala vyse dvoch hodin a nemam nikoho v rodine co by mohol tak plytvat casom a byt tam so mnou bohuzial....}.
To citanie o detoch muzov nebavi - moj mi len nasiel stranky, nech si doma vycitujem, kupil knizky a hotovo. Oni betari vedia ze sa na nas mozu spolahnut... 😉

miskai
11. aug 2008

to je fakt s tým spoliehaním, môj manžel to berie tak pohotovo ako keby čakal už piate dieťa 🙂, tiež som ho naposledy zobrala so mnou na kontrolu a čakal ma vonku a pak mi vravel že to mohol aj doma sedieť že tam bol jediný chlap.ja mám tú výhodu, že môj lekár ma objedná presne na hodinu a nemusím čakať ani 1 minútu

binki
11. aug 2008

jo, zapomenula jsem dodat, že většinu oblečení koupil mm 😉

pensadorcallisto
11. aug 2008

Ahojky...

Tak my s manzelom sme babo planovali. Ked som mu oznamila, ze som asi tehotna, tak bol prave na sluzobnej ceste a cely vyteseny.
K lekarke chodime spolu, pretoze chodime v sobotu. Takze nemusi odchadzat z prace, aj ked odist moze kedy chce... Ale zasa cez tyzden je kopec ludi a aj ked sme obiednani, tak niekedy cakame aj par minut naviac...
Ked videl male na UZV, tak bol ako v nebi.
😀

mk1
11. okt 2012

@jancia aj u nás to bolo takto - ako napísala petka_s

shel44
23. okt 2012

Ten môj je skvelý. bruško hladí, občas ma vytočí, moje nálady sa snaží prekúsnuť. 🙂 dvíhať nemôžem podľa neho takmer nič... Ale chlapom ostáva. KeĎ vidí, ako mi rastú prsia.... 😠 a zbytočne mu poviem, že ma bolia 😀

katarina8112
14. dec 2012

Ja ked som oznamila mojmu priatelovi ze som tehotna tak mi nechcel verit..ale ked som mavala uz nevolnosti uz zacal verit :D vidim to na nom ze to este az taak nevnima aj ked niekedy hej ale niekedy aako keby som ani tehotna nebola..to su chlapy..ja si myslim ze to zacne vnimat vsetkoo aaz ked to bude na mne extra vidiet teraz som v 11.tyž. brusko uz mam trosku..najlepsi je ked sme niekde a mam len tricko aa ideme po obchode aaa pozre sa mi na brusko :D :D ale ja viem ze on je stastny ze cakame babo 🙂 chodi somnou na kazdu kontrolu 🙂 ked som mu ukazala prvu fotku bol hotovy:D ale zlaty..aaa ked ideme po obchode a nedaj boze zbadam nejake vecicky ze sa idem pokochat..to uz sa chyta za hlavu :D zlaty je no co vam poviem baby :D

misheliiik
3. feb 2017

Tiež mám pocit že som na tehotenstvo sama . Manžel sa isto na naše dvojičky teší , ale nedáva to takmer vôbec najavo... už jedného syna ma , príde mi to akoby to už preňho nebolo take to "prvé a krásne". Bruško mi málokedy pohladká sám, väčšinou mu ja dám na moje bruško ruku , aby trosku sa zapojil .. nikdy sa s detičkami nerozprával ani neprihovoril k ním, o puse na dobrú noc môžem len snívať. Veľmi ma to trápi a želala by som si aby to viac so mnou prežíval aby viac dával najavo že sa teší ..

maaaaaaaria7
3. feb 2017

oni /väčšina/ to proste neberú ako zázrak /ako my ženy/, je to pre nich samozrejmosť, aj keď sa tešia.. ja hneď rodím, ale doteraz sa ma spýtal možno dvakrát ako dopadlo vyšetrenie... jednoducho je všetko ok a teší sa.. tolko z emócii... a inak aj mne to niekedy vadí... ani mu nehovorím, kedy idem na aké vyšetrenie... hovorím to mame, sestre, svokre... a sem tam, ked som mu napísala SMS, že bola som na vyšetrení, bábo je ok, vyšetrenie ok, odpísal JUPI, super srdiečko... asi tak...🙂

misheliiik
3. feb 2017

@maaaaaaaria7 však snažím sa pochopiť ich zmýšľanie no ako som si prečítala toto fórum tak mi ostalo z toho smutno ...dosť vela mužov dokáže prejavovať tu radosť a ten môj nič take nerobí , vždy som si želala že sa budeme rozprávať o našich detickach aké budú atd , bude mi hladkať bruško, prihovárať sa, dávať na bruško pusu, ale nič take nerobí sám od seba , a keď mu to poviem robí to týždeň a potom mi to príde akoby ho to otravovalo.. je mi z toho smutno 😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre