Ako vám lekárka robí ultrazvuk?

vb1811
14. jún 2021

Ahojte mohla by som sa opytať ako Vám lekarka robi ultrazvuk ? Nemam s tým skusenosti a rada by som sa dozvedela viac o tom ešte pred tým ako na neho pôjdem. Za každú odpoveď ďakujem. Snaď mi pomôžete. 🙂

petamich
14. jún 2021

a ktora lekarka? vseobecna? gynekolog? endokrinolog? chirurg? internista? ono tych lekarov co robia ultrazvuk je zopar :D kazdopadne vsetci v zasade
ti pobehaju po tej casti, ktoru chcu scanovat, gynekolog pri standardnej prehliadke vaginalne, v tehotenstve vaginalne alebo ti prechadza po bruchu :D

vb1811
autor
14. jún 2021

Ďakujem za radu myslela som gynekológa takže je uplne v poriadku ak je to vaginalne pri tehotenstve lebo kamaratka sa dosť vystrašila.

petamich
14. jún 2021

@vb1811 v prvych tyzdnoch tehotenstva (asi vacsinou) gynekolog robi vaginalne - je to uplne v poriadku, potom zvycajne robi len cez brucho a ku koncu opat, ked kontroluje krcok, tak robi aj vaginalne :D

ale su aj taki co robi len cez brucho alebo aj vaginalne dlhsie asi zalezi od lekara, citlivosti ultrazvuku ktovie

volterra
14. jún 2021

@vb1811 a z čoho sa kamarátka vystrašila? zo sona?

vb1811
autor
14. jún 2021

@volterra Tak áno šla prvýkrát a myslela si že ultrazvuk sa robí cez bruško tak sa zľakla že prečo ten ultrazvuk bol cez vagínu a nie cez bruško

vb1811
autor
14. jún 2021

@petamich Ďakujem za odpoveď

thereisabear
14. jún 2021

@vb1811 tiež som čakala, že to bude ako v americkom filme 😅

vb1811
autor
14. jún 2021

@thereisabear no lenže nie sme v amrickom filme :D :D

nikapuggioni
15. jún 2021

@vb1811 mne robil môj gynekolog v Taliansku stále ultrazvuk cez brucho...ani raz nerobil zo spodku...zo spodku mi spravil po sestonedeli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre