Akú stravu v tehu, aby vývin mimina bol dostatočný?

katrin
21. júl 2006

Baby, snažím sa dať mojim miminám všetko, čo potrebujú v podobe stravy. Chcela by som ale vedieť, ktoré potraviny obsahujú čo.. Napríklad, vedeli ste, že vápnik je aj v čínskej kapuste? V ktorom mesiaci, prípadne v ktorom týždni sa treba zamerať na akú stravu, aby vývin mimina bol dostatočný. Ďakujem Katrin

petruska77
21. júl 2006

katrin na babetko.sk je taky clanok, kde pisu co by si mala denne zjest, aby sa babetku dostalo vsetko co treba...

zuzu13
21. júl 2006
katrin
autor
21. júl 2006

baby, ďakujem, ale čo v prípade, ak vám napríklad počas tehu nechutia cestoviny a ryža, ani cereálne pečivo, tak čím to nahradiť, aby bola potreba vlákniny dostatočná? 😕

zjem na tony ovocia, ale aj tak by som chcela vedieť, či a čo je hlavne dobré 😉

zuzu13
21. júl 2006

katrin skús toto:
ovsená kaša s ovocím
1hrnček ovsen. vločiek, 1 pol. lyž. hrozienok ( namočiť cez noc do vody)1 pol.l. nasekaných vlašských orechov, 2 suš. slivky(nakrájane na drobno)2 lyž. medu, 100 ml ovoc. jogurtu, čičoriedky al ine ovocie na ozdodenie
- ovsené vločky prepláchneme v sitku pod tečúcou vodou. Do menšieho hrnca dame 2 dcl vody, pridáme prepláchnuté vločky, nasekané orechy, hrozienka, slivky a med. Všetko premiešame a na miernom ohni za stáleho miešania varíme, kým sa voda nevsiakne do vločiek. Kašu dáme do misky, primiešame jogurt a ovocie. Dobrú chuť.

vláknina je aj v zel. a ovocí tak keď ti chutí nemaj strach z nedostatku

katrin
autor
21. júl 2006

zuzu: potešila si ma 🙂 takže radšej zeleninku a ovocie 😵

aliria
31. aug 2006

ahoj Katrin, vláknina sa dá kúpiť aj v koncentrovanom stave, mozes ju potom pridávat do iných jedál, kúpis ju v potravinách zameraných na zdravu vyzivu, ale videla som ju aj v normalnych potravinach. A ak ju ani tam nezozenies, urcite ju dostat aj v lekarni. Je to produkt cisto na prirodnej baze, neuskodi ani tebe ani plodu. Pozor na vysoky prijem VL, lebo vtedy sa do organizmu nevstrebávaju niektore mineralne latky.

brisilda
15. okt 2009

ahojte kocky nasla som vas na poslednej stranke tak som si povedala, ze vas hodim na prvu 😀
som tehotna a odkedy sa mi zacali celodenne nevolnosti tak nesom schopna varit vadia mi pachy a chute jedal, ktore som mala rada cize som to riesila stravovanim po restavraciach napriek tomu, ze sa to neodporuca no ale co? mala som ostat hladna ? 😀 inak milujem cerealne pecivo, mliecne vyrobky a ovocie hlavne mandarinky , jahody a nektarinky na maso akosi nemam chut ale obcas si dam aj to + k tomu salat v podobe calamady 😀 a samozrejme nesmiem zabudnut aj na to, ze obcas si dam sladke mnam 😉 podla mna zena v tehotenstve si moze dopriat s kazdeho rozka troska ale nesmie zabudat na pravidelny prisun vitaminov .
Inak mam aj ja jednu otazocku ak niekto z vas vie akym potravinam by som sa vylucne mala vyhybat budem rada ak mi to napisete viem jedine , ze brindza sa nesmie a tmave maso

vejula
15. okt 2009

UUU terau so ma s tou Bryndzoz zaskočila, práve som si kupila, že na obed urobím Bryndzové halušky.... O tom som fakt nepočula a prečo by sa nemala???? Ja som skôr počula, že by sa nemali tie všelijaké morské potvorky z tropických krajín, a že na oriešky si treba dávať pozor, hlavne na arašidy, žemôžu obsahovať nejakú nákazu či čo.... Inač ja ako som otehotnela, tak mi práveže začalo maso ovela viac chutiť ako predtým asi je to individuálne...

brisilda
15. okt 2009

vejula tak brindza sa nesmie koly listerii neni totz tepelne spracovana aspon to som sa docitala no ale ak si si uz brindzu kupila tak sprav bryndzove pirohy 😀 len tu brindzu musis zmiesat zo zemiakmi 😉

garonka
15. okt 2009

vejula pokiaľ je pasterizovana tak by nemala škodiť horšie ak by nebola čo ani nieje lebo môže spôsobiť listeriu, ja by som neriskla ale tak ako píše brisilda pirohy s bryndzovou plnkou zmiešanu so zemiakmi mňam 😝

brisilda
15. okt 2009

garonka a comu by sme sa este mali vyhnut? predsa mas pred nami poriadny naskok 😀

froggy
15. okt 2009

Já jsem ve 4. měsíci a mám chuť na vše,ale po jakémkoli jídle je mi nějak těžko.Tak se snažím nepřejídat se.Mají se jíst hodně ryby kvůli Omega 3 mastným kyselinám.Prostě rybí tuk za mých dětských let.Podporují nervovou soustavu plodu a taky jsou tam vitamíny D,to je zase na kosti,samozřejmě taky potraviny s vápníkem,aby jsme neměly na stará kolena řídnutí kostí.Kyselina listová - zelí, kapusta,špenát,salát.Prostě všeho chuť.S těmi oříšky je to pravda.Jsou nejvíce alergenní.Mají nejvíce plísňových spórů.Mám syna alergika,tak vím své.O masu ani o brynze nevím,ale všeho s mírou a hlavně pestře.

garonka
15. okt 2009

jaj moja ja držím dietu 😀 a bryndze sa mam vyhnuť tak či tak a ja ju tak zbožňujem ☹ gastroenterolog mi odporučil nejesť huby, bryndzu, plesnive syry a všetko čo nieje pasterizovane a aj na mäso dať pozor vraj žiadne udene, ale moja kamoška ta od začiatku tehu žerie všetko 😀 keď si da pizzu plesnivy syr je upečeny, huby varene v polievke, no každý lekár ma iny meter tak komu veriť 😕

vevuska18
15. okt 2009

ahojte, tak aj ja by som rada vedela co mozem papinkat a co nie....

vejula
15. okt 2009

VĎaka za rAdu :D Bud urobím pirohy, alebo spravcím halušky len priateľovi, a ja si vymyslím niečo iné :D.... Inač som čosi počula ja o kozom mlieku kvôli kliešťom či čo, no a my máme kozy už veľmi dlho a kozí syr veľmi dobre pôsobí na imunitu ked ho jem tak vôbec niesom chorá, aj priateľ si všimol, že ked ho začal pravidelne jesť tak vôbec nebol chorý, čo pred tým pravidelne smrkaval a kašlaval.... No a si myslím, že ked ho je celá rodina a nikomu nič nieje, že tie kozy zrejme budú zdravé... Si myslím teda...Čo vy na to?

froggy
15. okt 2009

To máš štěstí.Koza nikdy nesežere nic špatného,Tak Ti trochu závidím.To bych asi nic jiného z mléčných výrobků nejedla.Nemocné můžou být i krávy v kravíně,kdyby jsi měla na všechno myslet,tak umřeme hlady.

brisilda
15. okt 2009

veru tak v tomto mas pravdu 😀 vsade sa clovek docita nieco ine 😉 inak co sa tyka morskych zivocichov tak tie podla mna nepredstavuju ziadne riziko pre plod ak sa konzumuju v normalnom mnozstve ved zeny v spanielsku to konzumuju normalne ako my maso 😀 😀 😀 ja nastastie plesnivy syr nemusim a tak isto ani udeniny cize mi to ani chybat nebude 😉 zato oriesky v cokolade milujem 😀

vejula
15. okt 2009

:D Diky kočky za názor... Je to tak, ako mi povedal jeden veľmi mudri známy doktor, ked má byť niečo dobré, tak to bude dobré aj ked budeme robiť všetko zle a ked má byť niečo zle tak môžme robiť všetko ukážkovo aj tak to bude zlé... Poznám chlapca, ktorého mama celé tehu drogovala a chlapec je zdravý... Má síce problémy so správaním ale to bohvie čím je spôsobené... Je to už riadny extrém a určite by som neriskovala v tehu ani nikotín ani alkohol nieto ešte drogy... Ja len tak že aký je to paradox, že žena, ktorá robila také hrozné veci, mala zdravé dieťa a kopec žien čo sa riadi všetkými možnými predpismi má dieťatko choré...

brisilda
15. okt 2009

vejula tak toto si hovorim aj ja 😀 ak sa ma daco dokafrat tak sa to dokafre aj keby sme neviem co robili ale predsa ak sa mozemme vyhnut nejakemu riziku tak preco by sme mali zbytocne riskovat 😉

vejula
15. okt 2009

Úplne s tebou suhlasím, ja si tiež čítam na nete aj ked idem piť nejaký bylinkový čaj či sa môže v tehu :D Nedokážem to všetko brať s rezervou a hodiť starosti za hlavu... Som taká povaha to už nezmením, aj ked si hovorím, že sama toho neovplyvním veľa aj tak mám pocit veľkej zodpovednosti.... Ale to už je môj udel :D... Inač tiež prvakrát tehu??? Či už máš nejaké mimčo?

garonka
15. okt 2009

mňa ide rozhodiť keď mi moja babka diktuje a buzeruje, že čo furt vymyšľam, raz sa hento nesmie raz tamto že oni jedli všetkooooooooooo hej len jej nevysvetlím že teraz je len sama chemia a umeliny 😠 a keď som jej povedala, že i na ultrazvuk chodíme kukala, že čo to je 🙂
Takže radšej neriskovať naše zdravie a zdravie babenka 🙂

vejula
15. okt 2009

Určite máš pravdu garonka... To moja starká mi zas hovorila, že ked bola tehotná tak stavali dom a ona dvíhala 20 kg kvádre jedna radosť a veľmi ťažko pracovala... Tiež na nu pozerám s vygulenými očami.... Vtedy to bolo všetko inak aj ten organizmus bol asi odolnejší voči záťaži, ked od ako malička decká ťažko robili... No ja sa bojím nosiť teraz aj ťažké tašky aby sa čosi nestalo :D :D :D

garonka
15. okt 2009

tak tak oni sa nemôžu teraz porovnavať s dnešnou dobou 🙂 no ja keby som dvihla take ťažke veci hneď som v nemocke 😔 takisto mlieko niekedy ho pili čerstve nadojene a teraz? odporučaju len pasterizovane

vejula
15. okt 2009

No, ale tak to je podla mna rozdiel ked je jedna domáca krava, ktorú si chovali a dojili no a teraz tie kravy v tých maštaliach žiju v takých hrozných podmienkach, že to sa musí na tom mlieku odraziť... Ale ako som hovorila, my máme kozu no a ja jedávam pravidelne syr, a starký ani nekupuju mlieko pijú iba kozie, no a starká nebola 40 rokov u lekára a to má 70 rokov... Ja napríklad oveľa viac verím domácim potravinám, aj vajíčka jem iba od našich sliepok aj zeleninu len doma vypestovanu... To sa nedá porovnať, viem že my sme to neprehnojovali, všelijakými svinstvami... Mrkva možno nemá 30 cm ako tá kupovaná, ale viem čo jem... Tak isto jablka domáce, aj ked je tam sem tam červiček, tak vykrojím, ale vychutnám si ho určite viac ako tie striekané a dovezené z obchodu...

garonka
15. okt 2009

presne a kozí syr a kozie mlieko je najzdravšie hoci ja sa neviem prinutiť to zjesť, ale keby sme mali kozy doma ako vy nebol by to problem, takisto jeme doma vypestovane či už zeleninku alebo ovocie, teraz mam maniu na jablka, tie jem na kvanta 😀

vefi89
15. okt 2009

aj ja idem k vam 😀 😀 😀
lusy, ja ti nezavidim len jedno. Tu tvoju dietu 😀 😀 ja zerem vsetko 😝

sixtine
15. okt 2009

Baby, ono zakazne jedla v tehu velmi zavisia od toho, ci ste alergicky. A potom su jedla, ktore sa mozu obcas v malych mnozstvach (pecienka, tuniak, udeniny, niektore bylinky) a take, z ktorych uz kusok moze sposobit velke problemy, najma listeriozu (bryzda, kozi syr, plesnive syry, huby okrem trochy sampionov, cokolvek mliecne nepasterizovane). Ja som uz sa tych par mesiacov prisla na to, ze skoro vsetko sa da niecim nahradit, takze zatial to celkom funguje. Vacsi problem mam s jedlami, ktore v tehu nesmiem kvoli alergii, tam je to prisnejsie a horsie (ale obcas aj podvadzam) 🙂

sixtine
15. okt 2009

Este jedna otazka - nepijem mlieko, okrem acidka a kedze mi chutia hlavne cestoviny, mam pocit, ze nemam dostatok vapnika. Nahradzate ho niektora tabletkovym vapnikom na odporucanie lekara? Alebo viete o inych uzitocnych zdrojoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre