Bolesť podbruška v 3 - 4 týždni tehotenstva

nnikusska
11. okt 2011

čakam miminko a som približne v 3-4týždni a keďže pracujem v tescu dviham tam kadečo ale teraz samozrejme že len lahke veci ale aj tak ma po dvoch hodinach prace dvihania ma začne dosť bolieť podbruško a dnes ma dokonca dosť začalo pichat v podbrušku ked som už bola doma..mohol by mi niekto prosím poradiť alebo odporučať možno ma len ubezpečiť že všetko je tak ako ma byť.. ☹

sussie259
11. okt 2011

@nnikusska no davaj si radsej pozor, aby sisa velmi nenamahala 🙂 nemalo by ta to pobolievat !

marecek1
11. okt 2011

možno by som na tvojom mieste pouvažovala o PN, prvý trimester je najháklivejší.

nnikusska
autor
11. okt 2011

no keďže si neviem predstavit byt tri mesiace na PN ale nevidim to ružovo v praci volako moc veduci nevie co asi znamena tehotnestvo..neviem dnes som sa moc zlakla ked ma začalo moc pichat v podbrušku..

nnikusska
autor
11. okt 2011

mali ste niektora cystu a potom hned otehotnela..ja som este minuly mesiac mala 4cm cytsu ale krvavu a pichla mi vyvolavacku na menzes a dostala som menzes a tento mesiac som uz tehotna..doktorka mi teraz len povedala ze este sice babtko nevidi a ze moze ist o mimomaternicove ale ze to je malo pravdepodobne ze skor som tehotna a ze 26.10 sa uvidime a uz ho tam isto uvidi..mam taky velky strach ale aj pocit stastia ze nieco vo mne rastie take krasne ale obavama sa ze niekde robim chybu...

mandm
11. okt 2011

@nnikusska urcite by si nemala nic zdvihat. A ak sa to inak neda v praci zariadit tak by si naozaj mala pouvazovat nad PN.

nnikusska
autor
11. okt 2011

no podla zakonika prace moze tehotna žena zdvihat do 6kg lenže moja práca este aj na pokladni dviham veci hoc po sediacky ale dviham ale nie je to tak narocne momentalne dnes som bola na podkladni cely den..no ale teraz je to take zlozite ze ja nemozem ist na pn pretoze 22.10 sa vydavam a bude to zas len divne ked zase pred tym sa dam vypisat..neviem co robit a bojim sa ze to vazne ide o mimomaternicove tehotnestvo citala som ze vtedy bolieva dost podbrusko a dnes etse ked to silne pichnutie..dakujem vam vsetkym krasne ze mi radite a snazite sa mi pomoct..

karinka2105
11. okt 2011

@nnikusska ja som sa vydavala uz na pn,mala som potvrdenie od doktora,teda ako vychadzku som to mala a vsetko bolo v poriadku,ziadne problemy neboli ani v robote a ani na socialke

marecek1
11. okt 2011

@nnikusska pri mimomaternicovom tehotenstve nemusia byť bolesti vôbec. a prečo ti lekárka nezobrala krv, ak mala podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo, to nechápem. aj keď v maternici nič nevidela, mohla zobrať krv, na druhý/tretí deň zopakovať odber, a videla by, či by HCG stúpalo. čakať do 26. sa mi zdá pridlho.

nnikusska
autor
11. okt 2011

si bola na pn ked si bola tehotna? neviem ku ktoremu doktorovi ist ci k zenskej ci k mojmu vseobecnemu doktorovi ktory o nicom nevie neviem ci vobec nejde o mimomateernicove mam take obavy a strach co sa to deje...tak som sa velmi tesila ze som tehotna a teraz mam tak velky strach ze nieco nie je v poriadku..
😖

karinka2105
11. okt 2011

@nnikusska gyndos ma dal pn

nnikusska
autor
11. okt 2011

no lebo cakala som tam od osmej do pol dvanastej a ked som uz prisla na rad tak ma pozrela a povedala len tolko ze kontrola 26. neviem ako by som to sama zistila podla tehotenskych testov to asi nezistim kedze tam je hcg tak mi to stale bude pozitivne ukazovat..

katka3012
11. okt 2011

Ak mozem poradit,daj sa vypisat na PN,budes aj ty kludnejsia a nie nadrapovat sa v tescu,a este ked si v podstate na zaciatku tehotenstva.Ja si myslim,ze by ti to zato nestalo.Nemalo by ta pobolievat v podbrusku ani pichat.Gynekolog ti vypise PN.Tak drzim palceky,nech je vsetko v poriadku 😉

adik109
11. okt 2011

@nnikusska v začiatkoch tehotenstva podbruško bolí často, aj pichá, to pichanie môže znamenať aj uhniezďovanie takže skús byť kľudná. Ak máš naozaj silné bolesti tak zájdi na pohotovosť ale ak je to niečo podobné bolestiam pri menštruácii tak to by malo byť OK pokiaľ nekrvácaš. Aj mňa v prvých týždňoch bolelo a pichalo a moja doktorka ma ubezpečovala že je to normálne. Len si fakt dávaj pozor a nedvíhaj nič ťažké!

anjelikika
11. okt 2011

Ahojky no tak dneska som sa odvazila konecne na gyndu kde mi oznamili z krvnych testov ze som tehotna ale pani doktorka tam nic nevydela takze ma podozrenie na mimomaternicove oplodnenie maaaaam strach neskutocny,kedze ma pobolieva v podbrusku musim sa modlit aby mi to vysslo normalne ☹

nnikusska
autor
11. okt 2011

no presne to iste tiez nevidela nic na sone a tak tiez mala podozrenie ale povedala ze je to skor vylucene .mam presne taky isty strach ale ja verim ze to miminko je tam kde ma byt a nie mimimaternice...a stale si vravim co sa ma stat sa stane..vsetko zle je na nieco dobre..a adik dakujem si ma moc ukludnila a nie nekrvacam chvalabohu ale nebudem nic tazke dvihat...baby dakujem moc ste mi moc moc moc pomohli ste zlate..Dakujem vam...citim sa omnoho lepsie... 🙂

mata71
11. okt 2011

@nnikusska zober si volno alebo dovolenku alebo paragrafy,,,tento zamestnavatel Tesco neni vhodny pri tehu,,,,potom sa na tebe vyseru,,nikto ani potebe bestekne ked potratiš,alebo po materskej ta aj tak nezoberu,,,tak to skratka je,,,,,,,nestoji to za to,,,,

nnikusska
autor
11. okt 2011

mas pravdu neni dobry zaestnavatel oni potrebuju vykony a nie ziadne obmedzenia...zistila som to...no pouvazujem nad vsetkym ale rychlo aby nebolo neskoro..

anci852
12. okt 2011

aj mna pobolievalo podbrusko cca do 3 mesiaca, potom prestalo, ale nebola to velka bolest. Podla mna sa hlavne setri a daj sa vypisat aspon na nejaky cas, cakat do 26 sa mi tiez nezda vhodne a tiez pri mimo maternicovom su udajne strasne bolesti..drzim palce

leeenka26
12. okt 2011

@anjelikika a v ktorom si tyzdni? To, ze tam doktorka nic nevidela, mozno je aj preto, ze este bolo skoro.

anjelikika
12. okt 2011

no bohuzial neviem co sa deje pretoze som dneska zacala krvacat ako pri menstruacii 😕

anzelik
13. okt 2011

ahoj anjelikika som natom tak ako ty zacala som 6tyzden a uz mam anjelika ☹ ☹ ☹ zamlknuty potrat a tak som sa tesila 😢 😢 😢

anjelikika
19. okt 2011

@anzelik ja som tiez po potrate :( aj ja som sa tesila velmo ☹ musime verit ze to vynde na druhy krat musime bit silne ok ja som do piatku na pn,v piatok na kontrolu a na buduci tyzden do nemocnice po vysledky z vycistenia a znova ku svojej gynekologicke.Uz som tam pomali ako doma.

anjelikika
19. okt 2011

@leeenka26 bola som vraj v 6.tom tyzdni a uz niesom ☹

zuuzzu
19. okt 2011

AHoj, ja som tiez mala prve tyzdne tehu bolesti v podbrusku, dokonca az do 3. mesiaca. JE to normalne, treba vela odpocivat. Ja som navyse zacala aj krvacat, tak ma na gynde vypisali na mesacnu PN, doma som len lezala, pozerala telku a hlavne nezdvihala nic tazke. To som mala vyslovene zakazane az do 4. mesiaca. Takze treba pouvazovat nad PN a vykaslat sa na Tesco. Su to vsetko zdieraci, robila som volakedy brigadnicku v takom supermarkete a stacilo mi. Drzim palce.

zuzinamamina8
19. okt 2011

ahoj ja som 10 tyz a tiez som mala take pichanie teraz to prestava dal mi lekar lieky duphaston.Ale ak mas bolesti a nezda sa ti tak utekaj lekarke aby si potom nebanovala vela stastia.

anjelikika
19. okt 2011

no ja som tiez brala duphaston a ani ten mi nepomohol potratila som ☹ no asi to tak malo bit......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre