Časté nočné močenie v 1. trimestri

daniella54
11. aug 2020

Ahojte baby viem, že nočné mocenie alebo aj denne časté mocenie je normálne na začiatku tehotenstva. ale ja mám problém s tým, že má v noci zobudí plny mechúr ale s bolesťou. Keď sa konečne posadim na wc tak mám problém sa vycikať, ide to veľmi pomalí a po vymoceni ma hrozné boli spodok bruska ... nemám iné príznaky prechladnutia .... pri prvom tehotenstve som nič take nemavala idem zajtra na kontrolu ale chcem vedieť či ste takéto niečo mali aj vy... Ďakujem vopred

anile12
11. aug 2020

Mne sa tiež občas stane ze sa zobudím s tým ze až mi ako keby ťažký ten mechúr a keď idem cikat tak ma až pichne, v prvom trimestri som to mala aj častejšie. Teraz sa mi to stane len občas

bosorka2302
11. aug 2020

ano mala som to aj ja...mne povedali ze je to v dosledku tehotenskych hormonov..po prvom trimestri to preslo

daniella54
autor
11. aug 2020

@bosorka2302 a náhodou keď ti na začiatku dr brala výter na citilogiu z krčka tá to nebolelo? Lebo mna to hrozné bolelo a teraz v noci má to presne tak bolieva ako keď mi okolo krcku robila tie stery

bosorka2302
11. aug 2020

@daniella54 juj to si uz nepamatam

pattinka
12. aug 2020

@daniella54 ja to mam tiež teraz (som 7+1 tt) v noci sa budím na močenie a boli ma pri močení ústie močovej rúry, už som si aj Urinal kúpila ale nezaberá, nevyzerá to však na infekciu. Tiež nechcem brat ATB, aby neohrozils malé. Dúfam, že je to fyziologické, spôsobené zmenami v tehu 🙏

veronika1234512345
13. aug 2020

Mala som to isté. Treba ísť na záchod hneď ako cítiš co len trosku, že ti treba. Niekedy to pomohlo niekedy nie, ale prešlo to ☺️

daniella54
autor
17. aug 2020

@pattinka no ja som cca tak nejak asi ako ty a mne už nerobí problém to ale hrozné stále zvracanie a točenie hlavy .... nič neudržím v žalúdku a tým pádom mám problém sa obstarať okolo svojej dcérky kt bude mat 3.... je to hrozné

pattinka
17. aug 2020

@daniella54 joj, to ti verím 😔 ja už tiež asi začnem pomaly grcat, tak ako pri predošlých tehotenstvách 😠 ... Až do 20 tt 🤦‍♀️ už aj dnes mi bolo celý deň zle, bez ohľadu na to ci zjem niečo, alebo nie 😔

daniella54
autor
27. aug 2020

@pattinka len si prosím nedávaj Torecan za žiadnych okolnosti aj keď ti ho budú odporúčať .... ja som skončila minuly týždeň pomaly v nemocnici z neho .... neboj sa všetko prejde aj mne zvracanie prešlo momentálne samo viacej som vonku ako vnútry a veľa vody pomáha najviac a jesť aj keď si neni hladná

pattinka
28. aug 2020

@daniella54 ahoj, naozaj? Dobre, že mi to píšeš, nebudem si ho viac dávať. A co Ti bolo? Vieš čo , aj mne teraz pomáha jest, aj keď nie som hladná. Hlavne sa nevyhladovať, lebo potom neskončí tak skoro kolotoč vracania. Ale je ťažké, jest keď to potom vyvrátiš. Ale zatiaľ, klop - klop 🙏 som nevracala, ale jest musím vždy niečo, to máš svätú pravdu.

daniella54
autor
28. aug 2020

@pattinka no ak si pozrieš kontraindikácie tak píšu tuhosť krku.... bohužiaľ ja po dvoch dňoch užívania-začalo mi vykrúcať ruku , krk vytlacalo dopredu a sánku som mala tak silno stiahnutu ,že som cítila ako sa mi kúsky plomby odlamovali....ale vraj mám aj tetaniu a aj tento liek k tomu dopomohol.... a plus neurológ ktorý v tej nemocnici je odborník povedal že to vplýva aj na dieťatko ... tak vo vlastnom zaujme neber to a radšej sa potráp s tým vracaním..... ja som si v ten večer pripadala ako pri mŕtvici A bála som sa či mi to neostane.moja mama na mna ani nemohla pozerať

pattinka
28. aug 2020

@daniella54 moja 😓 to mi je ľúto. Ale už ti je aj lepšie co sa týka toho vracania?

daniella54
autor
9. sep 2020

@pattinka no zrazu to prestalo 💁 ale niekedy mám pocit že som niečo zjedla ťažšie čo som nemala a mám potom dosť na prd deň lebo má len napína ale chvalabohu nezvraciam ale potom asi keď to telo stravy tak mi to prejde ... treba dávať pozor čo žena asi zje 🙂

pattinka
9. sep 2020

@daniella54 tak to áno 🤔 ja mam každý druhý deň na prd, je mi ťažko a strašne ma páli záha 😣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre