Chrípka, bolesť hrdla a nádcha v 7. týždni

zuzkazuzanka55
10. sep 2017

Ahojte zienky..potrebujem radu som v 7 tt a som strasne chora...najprv som sa obavala od antibiotik skusala vselijake domace liecby no nic nepomohlo...dokonca ani na zaciatku choroby cmulacie tabletky na hrdlo septilen nepomohli...musela som ist na pohotovst a dali mi penicilin...trapi ma aj silna nadcha davam si treti den quixx a zda sa mi ze sa to este zhorsuje...chcem vyskusat nieco normalne citala som ze mozem aj nasivin alebo olynth...neviem bojim sa nechcem aby to ublizilo babätku..a dalsia otazka je ze mozem k tomu penicilinu brat aj paralen od teploty?

marlenka222
10. sep 2017

Preco si to neriesila na pohotovosti? To ti nik neporadi,nik nie je lekar,nevie, co ti uz tak antibio spravia,nieto este dalsie lieky ktore ovplyvnia dietia v 1.trimestri. Nepotesim ta,kamaratka takto ochorela tiez v 7.tt a v 8.tt uz nebilo srdiecko. Ja na tvojom mieste este teraz volam alebo idem na pohotovost. Popripade aj na gynek.pohotovost ak nevie lekar co robit. Nepotesila som ta, ale nechapem zeny kt. Riesia cez internet -tehotne, mozem toto a hento? Pritom to je otazka na lekara ihned ako da lieky

terezka1947
10. sep 2017

@zuzkazuzanka55 povedala si lekarovi,ze si tehu?ak ano....ber penicilin
a na teplotu musis nieco brat,leo vysoka teplota ublizi babatku viac ako tabletka na jej znizenie
tehotna zena sa nema sama liecit...toto je zakladne pravidlo
ak si bola na pohotovosti iba dnes a zacala brat penicilin dnes,nemoze ti este zabrat...atb zaberaju na nejaky 3den
ak ti nevyhovuje tento sprej,skus iny-olynt mne pomahal,ale davala som si ho nie casto-pred spanim,resp.ked som nevedela dychat
ak sa ti nieco nezda....chod na pohotovost opat,prip.zajtra rano k lekarkovi
neliecena choroba je horsia ako liecena liekmi....netreba to podcenovat
aaale,ked si lekarovi povedala o tehotenstve,nemas sa coho bat...pozoruj sa a keby nieco...chod za lekarom

minnie55
10. sep 2017

Ja som po chripke v 8tt potratila. Takze utekaj zajtra k Dr.

lumo0304
10. sep 2017

Ja som v 8tt . Mam hemolytickeho streptokoka v hrdle 9 dni som brala penicilin ten sa v teh. môže. Aj paralen sa môže. Moja pôrodná asistentka mi povedala ze paralen je jeden z toho mala liekov ktore tehulky môžu.

tiumen
10. sep 2017

Na teplotu a bolesť môžeš PARALEN 500 - je to napísané aj na obale že ho môžu tehotné.. ja by som sa radšej zbehla k dr, ja som mala už v 8tt atb Xorimax nakoľko to už bolo zlé a neprestávalo to

zuzkazuzanka55
autor
10. sep 2017

Najprv som to chcela prelezat a vyliecit sa neskodnymi liekmi lenze choroba silnela tak som radsej sla na pohotovost vcera vecer....ale keby ste videli aky to bol pristup toho doktora riadne som sa chcela otocit a ist prec...ani ma nevysetril rovno dal penicilin ze vraj sa moze v tehotenstve a az ked mi dal recept do ruky tak povedal "aa pozriem sa na hrdlo" prisla som tam s tym ze moj doktor ma dovolenku a chcem vediet co mozem uzivat a co nie...ked som mu povedala ze beriem sprej do nosa quixx tak sa ma spytal co to je.....takze asi tak, ziadnej rady som sa od neho nedockala na kazdu moju otazku pokrutil hlavou.....tak preto pisem tu aby som sa aspon nejak upokojila do zajtrajska kedy pojdem ku svojemu doktorovi.

zuzkazuzanka55
autor
10. sep 2017

Viem za paralen sa moze ale mozem to brat sucasne s penicilinom? A este je tu taka vec ze pijem duphaston a tiez neviem ci sa to moze kombinovat s antibiotikami...

zuzkazuzanka55
autor
10. sep 2017

Dakujem za vase skusenosti. Dufam ze bude vsetko dobre...

lubka3232
10. sep 2017

Aj ja som bola chora tusim okolo 12tt.nadcha bolesť v hrdle.ale nejak sa mi to podarilo vylezat.olynth sa podľa mna nesmie (aspoň ja tak viem) radšej nejakú morskú vodu do nosa pripadne Vincentku alebo potom vyplachovat nos morskou soľou.paralen je hadam jediný čo môžeš ten sk daj ak máš teplotu.a antibiotika sa tiež môžu aj keď nie všetky,ale veď vedel že sk tehotná tak ti nejaké take isto dal.hlavne si nič zle nepripustaj nestresuj sa a bude to ok.a zajtra utekaj k svojmu lekárovi.drzim palce! 🙂

zuzkazuzanka55
autor
10. sep 2017

@lubka3232 dakujem 🙂 mne to uz chytilo priedusky..tak su nutne antibiotika ...kupila som si nasivin pre deti ale zatial som ho nedala lebo sa nejak uvolnilo samo....keby to vydrzalo celu noc tak super 😎

terezka1947
11. sep 2017

@zuzkazuzanka55 no ako si dopadla u lekara?

zuzkazuzanka55
autor
11. sep 2017

@terezka1947 idem len cakam kedy vyschnem lebo vonku fuka a nemam doma auto....aj ku gynekologicke idem po vysledky krvi tak uvidim...ale po dnesnej noci mi je lepsie tolko som sa potila ze styri krat som sa prezliekala...

terezka1947
11. sep 2017

@zuzkazuzanka55 vidím,že si na začiatku,takže tak skoro na krv u gynekologicke?či ideš prvýkrát?držím palce.

libawet
11. sep 2017

@zuzkazuzanka55 paralen proti teplote určite môžeš, no horúčka, ak nie je nad 38 a viac, by sa zrážať nemala, lebo pomáha v boji proti chorobe ( horúčka=zmobilizované biele krvinky ). K ATB/k penicilínu by však boli dobré aj probiotiká, sú aj prírodné, opýtaj sa v lekárni, tam veľakrát pomôžu lepšie ako lekári - na zachovanie zdravej mikroflóry v črevách, lebo ATB zabíjajú aj tie dobré baktérie.
Na hrdlo - kloktanie so soľou, do nosa - Vincentku alebo aj morská soľ ( ako tu už bolo poradené ), naparovanie nad bylinkami ( harmanček, yzop, materina dúška ) - uvoľní dýchacie cesty, veľmi účinné prírodné antibiotikum je odvar z kapucínky lekárskej a piť po dúškoch. Veľmi účinné sú aj prírodné, bylinné koncentráty z energy - ako doplnok k ATB, ak už ich užívaš. Piť veľa tekutín, čajov, hlavne mať pokoj na lôžku a ľahšiu diétu, zbytočne nezaťažovať organizmus, aby sa rýchlejšie zotavil.

zuzkazuzanka55
autor
11. sep 2017

@terezka1947
Na krv som bola pred tyzdnom na prve tehotenske vysetrenie. Dnes su uz aj vysledky z krvi tak vsetko dobre...takisto mi poradila ze radsej brat atb lebi choroba ublizi dietatku viacej. Upokojila ma lebo mi robila ultrazvuk a zatial vsetko v poriadku tak som stastna...dva roky sa mi nedarilo otehotniet tak teraz sa obavam vsetkeho..

zuzkazuzanka55
autor
11. sep 2017

@libawet dneska urcite budem oddychovat zvysok dna. Ja posledne tri dni nema vobec chut na nic jem iba slepaciu polievku,banany a pomarance ale aj to v malom mnozstve...ale citim zlepsenie a to som rano vypila este len tretiu tabletku....

terezka1947
11. sep 2017

@zuzkazuzanka55 super,tak lež,lež,len,..to je na teraz to najlepšie,aby telo zregenerovať,manžel nech sa pekne o teba teraz stará....základ je vyezat to.

zuzkazuzanka55
autor
11. sep 2017

@terezka1947 manzel je do vecera v praci ...na vsetko som sama ale teraz uz mam o vsetko postarane tak s kludom mozem lezat 😉 keby nebolo tej choroby tak tehotenstvo si zatial uzivam 🙂

lubka3232
21. sep 2017

@zuzkazuzanka55 tak dufam ze uz si fit a aj babatko je ok 🙂 drz sa!

zuzkazuzanka55
autor
22. sep 2017

@lubka3232 vdaka 😉 uz ma to najhorsie preslo 🙂 penicilin som pila len 4 dni lebo som mala z neho alergiu...nadchu som vydrzala s quixx sprejom tak dufam ze bude vsetko v poriadku kontrolu mam az 4.10

lubka3232
22. sep 2017

@zuzkazuzanka55 tak to znie pozitivne 🙂 isto bude vsetko ok, drzim palce nech uz nie su ziadne problemy do zdarneho konca tehotenstva, nech si to mozes patricne vychutnat aj so vsetkymi pripravami a ocakavanim 🙂

zuzkazuzanka55
autor
3. dec 2018

Nasla som staru diskusiu 🙂 dnes uz mam 7mesacnu dcerku ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre