Chrípka v 6+0tt

08snazilka80
21. jún 2018

Ahojte baby. Zmohla ma asi chrípka... Od rána mam nos upchaty, hučí mi v hlave aj v hrdle sa niečo deje... Podľa poslednej ms som dnes 6+0tt u lekára som ešte nebola. Aké lieky môžem brat a myslíte že by som mala ísť zajtra ku gynekológovi? Chcela som ísť až keď budem mať ukončený 8tt ale čo myslíte keď som ochorela teraz bude lepšie keď sa pôjdem dat k nemu vyšetriť?

hennyinnsbruck
21. jún 2018

Zato nemusis ist skor lekarke... Ked nie si velmi chora (na atb) zbehni do lekarni samozrejme im povedz ze si tehu... Mozes paralen, urcite kvapky do nosa.. Mne dali bazovy caj mohla som sa s nim naparovat alebo ho pit.... Skore uzdravenie prajem

evalin88
21. jún 2018

Moja lekarka nevysetruje pacientky s chripkou.. Ma to napisane na dverach.. Koli inym mamickam v cakarni...skus tam zavolat, poradia ti cez telefon co si mozes dat.. Na hrdlo ak chces mozeš SEPTILEN.. Neviem ako sa to pise ale brala som ho aj tesne po porode...

afia8
21. jún 2018

Chod klasicky k svojmu obvodnemu lekarovi. Alebo len do lekarne a kup si homeopatika, tie mozes ked si tehotna. Ja som uzivala (na odporucanie lekara) Oscillococcinum + Coryzalia na nadchu. Ak mas teplotu tak si daj Paralen. Keby si dostala teplotu vyssiu ako 38 stupnov tak utekaj na pohotovost...

mijunik
21. jún 2018

@08snazilka80 Hlavne treba rozlíšiť, či ide o bežné prechladnutie, nádchu, kašeľ, zvýšenú teplotu alebo o skutočnú chrípku. Je to veľký rozdiel. 🙂 A pozor- v tehotenstve nesmieš ani niektoré bylinky, niektoré by mohli napr. vyvolať kontrakcie.

meandbaby
21. jún 2018

Kup si v lekarni Vincentku, mineralku flasu a naparuj sa, daj si cesnak alebo cibulovy caj.Radsej by som si nedavala ziadne lieky, ani ten paralen.Skus vylezat. Mala som to aj ja v 1 trimestri a davala som si len to, co pisem.Kloktat mozes bud Vincentku alebo morsku sol zriedenu v 2 dl vody.

juliet86
21. jún 2018

So sprejmi do nosa pozor. Tusis odkial kde si to chytila? Mas aj teploty a bolesti svalov? Rozvinuty zapal v tele moze byt nebezpecnejsi ako samotna liecba. Skor by si mala ist/zavolat svojnu vseobecnemu! Drzim ti palceky. Do nosa skor len slanu vodu. Naparit sa. Cesnak, cibula, vela trkutin ossych spanok. Drzim ti palce!

kahanikova
21. jún 2018

Zvýšiť vitamin C a veeľa zázvoru

08snazilka80
autor
21. jún 2018

@kahanikova nemám čerstvý len obyčajný čaj zázvorový môžem aj ten? Do nosa strieka sterimar s meďou

kahanikova
21. jún 2018

@08snazilka80 jasné poprípade aj čerstvý cesnak ak máte možnosť zaradiť do jedálnička napr formou nejakej pomazánky zazvor a cesnak sú také prírodné atb 🙂

bielavila
21. jún 2018

Chod ku svojej leksrke a daj si urobit crp, ak ti vyjde zvysene treba brat atb, v tehotenstve je neliecena choroba velmi nebezpecna, moze poskodit plod, su uz aj atb ktore mozu brat aj tehotne,.. napr zinat 500, ked si iba nachladena tak pomoze paralen caj a sprej do nosa, ale ked mas bakteriu budes riskovat???

bubinko1506
21. jún 2018

Chod pre istotu k obvodnemu, od teploty mozes len paralen a do nosa slanu vodu. Kvapky do nosa a hot drinky (coldrex, teraflu a spol.) Su v tehotenstve zakazane. Pozor aj na bylinky a zazvor - zazvor podporuje prekrvenie ciev, co moze viest k potratu

nela6
21. jún 2018

@08snazilka80 ries a rýchlo, kamoska dostala teploty a telo sa plodu zbavilo :(

nela6
21. jún 2018

@kahanikova
@08snazilka80 holky v tehu so zazvorom pozor, max 2g sa odporúčajú, lebo vraj prekrvuje a prispieva k potratu ak ma nastať...

kahanikova
21. jún 2018

@nela6 tak ja som čítala aj o tom že udržuje plod a pomáha od nevoľnosti prvé mesiace čiže neviem čím sa riadiť... môjmu to neublížilo i keď on zapustil silný korienok už od začiatku

08snazilka80
autor
21. jún 2018

Ja som z toho tiež jeleň lebo všade píšu inak a zázvorový čaj mi naozaj pomáha... Ale tak nejdem určite riskovať nič... Pôjdem z prace do lekárne a už si niečo na kúpim, doma pichnem rovno do postele a dúfam že zajtra v práci prežijem

nela6
21. jún 2018

@kahanikova
@08snazilka80 áno je to katastrofa s info, ja mam z knihy bylinky v tehotenstve, ale ruku do ohna nedam asi, len je určite lepsie s nicim neprehanat.. Ja som pila zazvorovy ale len po duskoch, a dva čaje denne, mala som len sackovy, nie certvy zázvor... Dolezite je, ze jedneho dna to prejde 🙂))

13riska13
21. jún 2018

Ja som mala len SEPTILEN, paralen len ak ti vystúpi teplota, do nosa pinionasal a morskú vodu a kloktala som slanú vodu. Bolo to nechutné, ale pomohlo.

ukulela
21. jún 2018

@08snazilka80 Paralen v pohode, morskú vodu do nosa, na hrdlo aj stoptussin, alebo v lekárni ti poradia podľa kašľa. Ku gyndosovi teraz pôjdeš zbytočne. Skús naparovanie. Na zázvorový čaj bacha. Myslím, že neodporúčajú.

mijunik
21. jún 2018

@08snazilka80 takto- do práce sa v žiadnom prípade nehrab... Po prvé, bábenku by sa to nemuselo páčiť a po druhé, kolegom by sa to nemuselo páčiť. Pekne zaľahni a oddychuj. Potrebuješ energiu na vyliečenie sa, nie na pracovanie. 🤗 Môj gynekológ kedysi hovoril, že bežné prechladnutie počas tehotenstva bábätku nevadí. Skoč ale každopádne k obvodnej, nech Ťa prezrie. A žiadne horúce kúpele, mohlo by Ti to uškodiť! 🤗🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre