Chrípka v prvom trimestri

anglicko
12. feb 2015

Ahojte maminy prosim poradte mi mam nadchu bolia ma priedusky a hrdlo nechce ist k lekárovi aby ma nadopoval antibiotikami. Som len v 1 trimestri tak neviem čo by bolo dobre si dať. Dakujem za každú radu

bajana
12. feb 2015

Lekár ti dá len také ATB, ktoré môžu tehotné. Ak ti je ozaj zle, tak k nemu zájdi, máš predsa zodpovednosť za dvoch. Inak doporucujem zázvorový čaj s citrónom, do nosa kvapky na baze morskej vody, naparovanie, Preventan Akut, bylinný sirup Stop Bacil od Dr.Weissa, na horúčka nad 38 max.obyčajný Paralen.

moma
12. feb 2015

ja som v prvom semestri vkuse chora, mala som 3x antibiotika. Inak sa nedalo, ziadne domace recepty nezaberali. Teraz mam zase rovnake priznaky ako ty, obavam sa ze lekarovi sa nevyhnem. Este mozno nejake homeopatika, ak ti zaberaju, mne vobec.

melania1
12. feb 2015

ja som bola minuly tyzden chora, moj lekar mi dal len celaskon, ze na virus aj tak atb nepomozu. a potom som sla ku mojmu gyn.
na kontrolu a on mi povedal, ze sa ATB vobec nemusim bat, treba sa vyliecit a ze aj v 1. trimestri sa mozu.
Dr. ti da urcite len take ktore mozes.
K dr. urcite chod, nech ta aspon popocuva, nech si neprivodis nejaky zapal pluc.

radopp
12. feb 2015

@anglicko
Zelenina - polievka, boršč, prívarok, šalát s mojonézou, pečená ako rezne.
Ovocie - celé, šťavy, kompóty, lekváre.
Rastlinné mlieka - makové, ryžové, kokosové.
Rastlinné šťavy - cviklová, mrkvová.

fivecat
12. feb 2015

Ja som mala priedusky chytene minuly tyzden. Odporucam cibulove kvapky/caj, ak sa to nezlepsi do 3dni urcite k lekarovi.

meluela
12. feb 2015

@anglicko v prvom rade ak mas naozaj chripku, na tu sa ATB nedavaju

ak mas teploty, treba ich zrazat nad 38°C
na dutiny mozes sinupret
naparovanie
kloktanie slanou vodou
caj so zazvoru, vela cesnaku
vincentkove pastilky
spreje do nosa s morskou vodou/vincentka

ak bude treba antibiotika (je tam nieco bakterialne), vyziadaj si najprv nech ti spravi CRP vysetrenie
a potom nech predpise take ktore su v tehotenstve najmenej rizikove (samozrejme s prihliadnutim na to aby boli ucinne na konkretnu chorobu)

a predtym nech ich uzijes zavolaj este gynekologovi ci je to ok

zelam skore uzdravenie

anglicko
autor
12. feb 2015

Ahojte dakujen za vaše rady išla som ku.doktorke A dala mi bioparox, hedelix, paralen dala mi to na recepte A.predsa to.bolo volnopredajne celé sa to platilo takže výlet K lekárke má vyšiel 15 e . Dúfam že mi to pomôže

radopp
13. feb 2015

@anglicko
bioparox = fusafungin = jed
hedelix = neregistrovaný liek
paralen = paracetamol = infarkt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre