Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bolesť hrdla v prvom trimestri

samdar
25. jan 2012

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, možno ste sa s tým už stretli. Som druhýkrát tehotná, som v 6tt, a už asi týždeň ma bolí hrdlo. Nemám teplotu, ani nádchu, ani bolesti kĺbov, takže nejakú virózu vylučujem. Hrdlo ma cez deň bolí len trochu, vrcholí to vždy večer - silným štípaním, pálením. Navyše ma bolievajú zuby a ďasná - pomôže len umytie zubov alebo haramnček. Keď som čakala prvé dieťa, hrdlo ma bolelo veľmi často, raz mi zistili aj kvasinky v krku, raz streptokoka, ale v podstate nič iné, akurát ešte že môžem mať chronický zápal mandlí. Stretli ste sa už s takouto bolesťou hrdla? Neriešila by som to nebyť tehotná, bojím sa infekcie a teploty, keďže viem, že v prvom trimestri to nie dobre. Poraďte mi prosím, ak máte niekto skúsenosť. Veľmi ďakujem!

tinki
25. jan 2012

@samdar kloktaj slanú vodu...to dosť pomáha.. 🙂

samdar
autor
25. jan 2012

@tinki Môžem to skúsiť, i keď moja lekárka mi raz povedala, že to je to najhoršie, čo môžem urobiť 🙂 Ale za pokus nič nedám.

moonlightka
25. jan 2012

skús zázvorový čaj

samdar
autor
25. jan 2012

@moonlightka A môže sa v tehotenstve? Kdesi som čítala, že zázvor by sa nemal...

kiwi82
25. jan 2012

ahoj, no podľa mňa dlhotrvajúca bolesť hrdla nie je vporiadku. Skús požiadť doktora, nech ti zoberie krv a zistí CRP - zápalové parametre v krvi, či ozaj nejde o nejakého streptokoka alebo niečo.... podľa mňa je lepšie brať aj v tehotenstve antibiotiká ak sa ináč nedá ako to zanedbať a potom sa ti to môže zhoršiť. veď sú také atb, čo môžu aj tehotné. čo sa týka kloktania tak tiež odporúčam vodu s morskou soľou. mne zaberá aj Tantum verde ale to asi nie je pre tehuľky. alebo čaj s citronom a medom, niekto zasa preferuje teplé mlieko s cesnakom a medom...... pripadne nejaké homeopatiká. Držím palčeky, nech to čím skor prejde.

kiwi82
25. jan 2012

alebo nech ti urobia výter z hrdla a dajú na kultiváciu 😉

samdar
autor
25. jan 2012

@kiwi82 Ďakujem! Tie výtery asi skúsim, nech viem na čom som...len ma odrádza moja lekárka, ale keď ju požiadam, verím, že odoberie...skúsim aj to mlieko a cesnak...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli