Chute a nevoľnosti - zdieľanie skúseností

feferonkan
9. nov 2018

Ahoj žienky 🙂
Skoro každý deň Vám tu spamujem prispevkami, prepáčte 😁
Ale veľmi mi pomáha zdieľanie skúseností keďže ešte som nikomu z okolia nemohla povedať že som tehotná 🙂
Chcela som nadhodit tému ako sa nám menia chute :-P doteraz som nemala takmer žiadne nevolnosti, až dnes som mala na obed Granadiersky pochod s kyslymi uhorkami - milujem to jedlo - a po dvoch lyžiciach má tak z toho naplo že bolo po obede 😁
Aké máte vy zmeny chuti a akých svojich milovaných jedál ste sa museli vzdať? Posharujme si 🙂

chcemradu
9. nov 2018

@feferonkan ja som pri prvom nemohla akúkoľvek šunku, ktoru som vzdy mala rada. A pri druhom zase vela rohlikov som pojedla, s malými zavaranymi cibulkami. ...no a po káve som pri oboch mala horko v ústach, to bol jasny dokaz. Kavu milujem. A vtedy ma znej nadrapovalo.

pininka
9. nov 2018

V prvom som neznášala nič kyslé, čo inak milujem a kukuričné chrumky som jedla na kilá. Inak žiadne chute, ani vône. V druhom mi nevadilo na jedenie nič, ale milovala som vôňu cigariet. V treťom som nič nejedla, zo všetkého mi bolo zle, a strašnú kyselinu som mala v hrdle.

zuzipolo
9. nov 2018

@feferonkan ahoj,tak ja si nepamätám na nič čo by mi vadilo jesť,ale naopak milovala som paštéty pričom ich v skutočnosti vôbec nejem a pomaranče,to aj 4 veľké denne padli a to som sa kontrolovala! 😀

asia83
9. nov 2018

@feferonkan Ja som jedla pomaranče každý deň aspoň dva, strašne mi chutili. Tiež som si každý druhý deň robila syrové halušky, strašne mi chutili. Odišla mi chuť na kuracie mäso, napínalo ma z neho. Inak zmenené chute mi ostali aj po pôrode.

feferonkan
autor
9. nov 2018

@asia83 mám to dosť podobne, prvý mesiac som sa nevedela dojest pomarančov a pomarančového džúsu som pila liter denne 😁 a kuracie mäso mi tiež prestalo chutiť 😁
Ja som bola donedávna spokojná lebo mi nebývalo zle, až pred pár dňami to začalo :/

feferonkan
autor
9. nov 2018

@zuzipolo mám pocit že pomaranče sú populárne u viacerých tehuliek 😁

zuzipolo
9. nov 2018

@feferonkan áno,to som počula,že pomaranče sú veľmi obľúbené,ale aspoň sú zdravé a lepšie ako čokoláda (to som si vždy hovorila) 😁

titla
9. nov 2018

Ja som este len v 5tt, takze nevolnosti este len mozu prist, ale zatial mi prestala chutit kava a cokolada (ktoru inak milujem) a jedla by som cipsy...😀 a mrkvu.

feferonkan
autor
9. nov 2018

@titla ja práve končím 6ty týždeň a prvých 5 mi nič nebolo 😁 až posledné dni mi začalo byť zle

feferonkan
autor
9. nov 2018

@zuzipolo ja som tuším niekde čítala že pomaranče sa aj odporúčajú v prvom trimestri lebo obsahujú nejaké látky ktoré pomáhajú tomu malému vyvíjať sa 🙂

doroteja
9. nov 2018

Ja ani nemam nieco, co by som nemohla jest. Aj ked je pravda, ze vyberava v jedle som bola uz pred tehotenstvom. Takze sa nic ani nezmenilo 😀 A co mi chuti? Na zaciatku mi strasne chutil rozok s maslom a paprikou. Mohla som to jest cele dni a na kila. Teraz jem normalne, ziadne tehotenske chute. Akurat mi straaasne vonaju dezinfekcne prostriedky. Keby mozem voniam ich cele dni 😉 a aj alpu. A zboznujem umyvat si zuby. Som asi divna 😁

som_ponorka
22. nov 2018

Ja mám tiež strašnú chuť na taký fajny studený pomaranč 😀 ešte že začína ich sezóna a mäso nemôžem skoro ani cítiť. Surové mi vonia, čerstvo upravené ešte ako tak a na druhý deň - ani náhodou.

agus87
5. dec 2018

Ahojte, som v 7. tt a pred tyzdnom mi uplne prestala chutit ovsena kasa, ktoru som mala predtym skoro kazdy den na ranajky. Sladke vobec nemusim. Nechuti mi jest, ale jest musim, inak je mi zle od zaludka a toci sa mi hlava, tak si dam vacsinou nieco z tychto: razny chlebik, sunku, cottage syr, vajcia natvrdo/volske oci, kysle uhorky, papriku a vela solim. Naraz dokazem zjest iba male porcie.

agus87
5. dec 2018

Vsetky vone a pachy citim z dialky a uplne ma napina pach pracich prostriedkov. Manzel si zo mna robi srandu, ze som psik Dunčo 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre