Čo je najlepšie jesť počas tehu?

baskaa1993
17. okt 2018

Ahojte kočky,chcela som sa vás opýtať že čo je najlepšie jesť počas tehotenstva a čo je zase lepšie vynechať. Čítala som si o Tom velmi veľa na internete,ale predsa len každá z vás má určite svoje skúsenosti ktoré sú určite vzácnejšie ako internet. Budem vdacna za každú radu.
Prosím vás tie ktoré máte mať zase mimo poznámky len preto že mám 18 tak budem rada ak sa radšej usmeje a túto diskusiu len preskočite. Ďakujem

beky1813
17. okt 2018

@baskaa1993 staci pouzivat zdravy rozum, necitat vsetko na nete, vyhybat sa alkoholu, surovemu masu a nepasterizovanym veciam.

baskaa1993
autor
17. okt 2018

@beky1813 musíte byť hneď uštipačna? Myslím že som sa opýtala milo a slušne. Ale ďakujem za radu

11mirka22
17. okt 2018

@baskaa1993 ak máš bezproblémové tehotenstvo, stravuj sa tak ako doteraz. Tabu je alkohol, cigarety, obmedziť pitie kávy. Pridať viac zeleniny a ovocia. Žiadny špeciálny recept nepotrebuješ.

fokuska
17. okt 2018

@baskaa1993 Ja len tolko k tomu, ze to co si citala na internete su pravdepodobne v malom mnoztsve odporucania lekarov a vo velkej miere prave skusenosti beznych ludi. Cize tu dostanes asi rovnake odpovede ako uz mas nacitane ;)

A @beky1813 to nemyslela v zlom s tym zdravym rozumom :D :D

maria1678
17. okt 2018

@baskaa1993 nemali by sa jesť také veci ako vnútornosti /napr. pečienky, treščia pečeň/, huby, tonic, konzervované a mrazené jedlá /už len z hľadiska zdravej výživy vôbec/. Vhodné sú rôzne orechy, oriešky, zelenina, ovocie, ryby, chudé mäso, vajíčka, tvrdé syry, mlieko.

1mina
17. okt 2018

@baskaa1993 zaklad je vynechat surove tepelne neupravene veci ktore by mohli ohrozit babatko (vajcia, maso, sushi, nepasterizovane veci) a neodporuca sa napr ani plesnivy syr napriklad... ale to zase su tiez maminky co si daju hocico a take co pomaly nic 🙂 moja dr mi povolila v podstate vsetko okrem surovych veci a samozrejme alkoholu 😂 ale teda ja som mozno tiez trosku paranoidne si davala hlavne zo zaciatku tie 3 mesiace pozor na bylinky ktore by mohli stimulovat maternicu...ale zase som tak neriesila ako niekedy vedia pisat aj jahodach a orechoch napriklad ze nemusia byt vhodne...co sa vam ziada si dajte a samozrejme jednoducho hlavne vela vitaminov 🙂 ja som vo velkom a naozaj na kila som jedla jahody,melony, kopu ovocia naozaj a zeleninu len nasilu ta mi vobec nesla ale z povinosti som si dala 😃 a take veci ako bryndza atd som len skontrolovala na obale ci je pasterizovana 🙂

beky1813
17. okt 2018

@baskaa1993 ukludni sa. Ja to pouzivam ako vseobecnu radu, ktoru davam aj kamoskam a rodine.

hennyinnsbruck
17. okt 2018

Daj na svoj rozum a necitaj 😉😊 mozes vsetko okrem surovych potravin ako ryba, maso, vajcia... Dokonca tusim v 2 trimestri sa odporuca aj tak zatracovana pecen.😂 Koli vitaminom.. V skratke - - - jedz na co mas chut - spokojne mamina =spokojne babo😊😉

hennyinnsbruck
17. okt 2018

Ja som jedla vsetko od pastek(nesmu sa), klobasy(nesmu sa), meky (pravidelne-frcala som na nom)... Naozaj jedz vsetko na co mas chut... Dokonca som vycitala ze niektore jedli aj steaky (maso z dobreho zdroju)...

halci
17. okt 2018

Mozes jest vsetko co ti chuti. Vyhybaj sa alkoholu samozrejme. Co sa kavy tyka, ak pijes, tak ju obmedz na maximalne jednu denne.

thoughtfulweirdo
17. okt 2018

Ja som jedla všetko okrem surového mäsa a vajíčok a na to nepotrebujes žiaden internet, stačí tvoja hlava :D ak ti bude niečo robiť zle, vyhnes sa tomu a to je celá veda

evittam
17. okt 2018

@baskaa1993 Tak milo a slusne-mam dve deti -nikdy som neriesila co mam alebo nemám jest. Jedla som všetko čo aj pred tehu a aj pocas dojcenia. Okrem alkoholu.

asia83
17. okt 2018

@baskaa1993 VŠETKO, na čo máte práve chuť. Primerané množstvo.

nerya
17. okt 2018

Ja nejem len nedovarene alebo surové vajíčka, teda ani majonézy ani nič kde sa nachádza (hotové bagety alebo sendviče), surové mäso a ryby, plesnivé syry, pečienku a veci z nepasterizovaného mlieka. Ináč všetko, keď si nie som istá tak si dám len trošičku 😉

pininka
17. okt 2018

V každom tehu som jedla všetko, pri druhom mi neskutočne chutili plesnivé syry, ktoré som dovtedy nedala do úst, jedla som ich na kilá a tiež by sa nemali. Klobásy, paštéty a pod úplne v pohode. Nenormálne mi voňali cigarety hoci som nefajčiar, stala som pri strýkovi a voňala dym. Občas som si dala pohár vína. Inak z alkoholu nič.

trashpanda
17. okt 2018

Ja som sa vyhýbala tuniakovi a hubám (v tých je olovo), tak isto mäkkým syrom a surovým vajciam. Ale na to nájdeš xy názorov a na 99,9% sa ti z jedla nič nestane. Čo by som ale fakt vynechávala, sú silné bylinkové čaje.

malinajahoda
17. okt 2018

@baskaa1993 ja som počas tehotenstva jedla to čo aj teraz. Lebo nikdy som nefajčila, nepila alkohol a kávu,nejem huby ani výrobky zo surového mäsa. Takže som na tom v podstate stále rovnako.

silvia610
17. okt 2018

Ja som jedla všetko samozrejme s mierou obmedzit treba hlavne surove maso, doporučuju obmedzit alebo uplne vylučit hríby

tinka64
17. okt 2018

@hennyinnsbruck mnam klobasa len rob chute hehe

veronice
17. okt 2018

@hennyinnsbruck tak k pastekam len tolko ze na gynekologii v ba-ruzinov sme jedli pasteky cely vikend tri dni po sebe :D tehule, netehule, cerstve mamicky...nedali nam na vyber... nehovorim ze som to jedla s radostou ale tak urcite sa nic nestane s jednou pastekou raz za cas 🙂 ale ano, vseobecne pasteky sa neradia do chlievika zdrava vyziva tak radsej nie 🙂

hennyinnsbruck
17. okt 2018

@tinka64
@veronice jasne ze to neni zdrava vyziva ani jedno ani druhe.... Sem tam trosku neuskodi. V pasteke ani vela pecene neni😂ked ju spominas akurat som ju vecerala... Ja som vzdy jedla na co mam chut.. Som v 34tt a za celle tehotenstvo zatial som mala 1x obdobie ked som 2x za tyzden musela zjest kuraciu pecen 🤔asi si telo pytalo? 😏Predtym aj potom nic.. Ziadna chut nato...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre