Dopegyt na vysoký krvný tlak v 39. týždni

domisha02
10. apr 2019

Som v 39 tt a lekárka mi nasadila dopegyt na vysoký tlak ,lenže neviem či si ho mám dať keďže u nej mám tlak 146/80, 140/90 ,alebo 137/87 stále hraničné tlaky mám ale keď som doma tak mám vždy okolo 120/80 alebo 119/75 doma ho mám vždy skôr nízky ale keď som u nej tak je vždy vyšší, mám brať polovičku ráno a jednu celú večer, bojím sa keď si ho dám že zase ho potom budem mať nízky keďže doma ho mám vždy v poriadku.

lindusss2016
10. apr 2019

Ja som mavala tlsk rano nizsi na obed ok a vecer podobny ako ty alebo aj vyssi. Uzivala som jednu tsbletku denne na obed.

lindusss2016
10. apr 2019

@domisha02 a na to, ze mas doma dobry, sa nespoliehaj. Mozno tvoj tlakomer nemeria dobre

mimka11111
10. apr 2019

@domisha02 ahoj,tiež som ho užívala a s tlakom som bola tak,ako ty....u lekára hraničný a doma ok,potom mi z tela začali unikat bielkoviny a nasledovala nemocnica...tam mi namerali až 160/100,čo som na sebe vôbec nepociťovala. . Dopegyt nie je silný,až tak veľmi ti tlak neznizi

lorela
10. apr 2019

@domisha02 Môže sa jednať aj v tvojom prípade o "syndróm bieleho plášťa", t. j. mierny stres a vystúpený tlak len v ordinácii, mimo domáceho prostredia.
Spoľahlivosť svojho tlakomeru zistíš tak, že si po odmeraní tlaku u lekára vzápätí odmeriaš tlak na svojom.

domisha02
autor
10. apr 2019

@lorela áno mala som tak že u lekára som mala 140/90 a o pol hodinu na to som mala doma 125/80 co podľa mňa by mi tak rýchlo nešiel dole ak by som mala problém z vysokým tlakom..

domisha02
autor
10. apr 2019

@lorela aj ked som si ho merala iným nie mojím tlakomerom vždy som ho mala dobrý akurát len u toho lekára je vyšší

lorela
10. apr 2019

@domisha02 Potom zváž užívanie Dopegytu po porade s lekárkou.

palomablanca
10. apr 2019

@domisha02 1 a pol tabletky je strasne malo...ja som na konci tehotenstva brala 8 + dalsi druh tabletky+ infuzka 2x denne.... kvoli preeklampsii...aj ja mam syndrom bieleho plasta ale tie digitalne tlakomery kt mam aj doma vraj nikdy nemeraju tak dobre ako tie kt maju lekari...byt na tv mieste sa vobec nebojim di dat tu tabletku a pol...

lorela
10. apr 2019

@palomablanca S tým digitálnym tlakomerom nemôžem súhlasiť, pretože som vyššie spomínaný "pokus" v ordinácii robila a rozdiel bol minimálny v nameraných tlakoch. Na lekárskom povedzme 130/80 a vzápätí na domácom digitálnom (Omron), ktorý som mala so sebou 128/79.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre