Duphaston a riziko potratu v 5 týždni tehotenstva

ni_pe
23. sep 2011

Baby, uz dlhsie asi vyse tyzdna mam bolesti, ako keby som mala dostat menzes, ale este vacsie. Dnes som si urobila test a bol pozitivny, to je to super, ale isla som ku gynekologovi kvoli tym bolestiam, povedal mi, ze som v 5 tt, ale mam riziko potratu.... A babo vidiet nebolo, len plodovy vacok, je to normalne v 5tt, ze neni vidiet babo??? Lekar mi dal DUPHASTON a zakazal sex. Mate niektora s niecim takym skusenost? velmi sa bojim o babatko.... prosim poradte mi..... dakujem

nena13
24. okt 2011

@ni_pe Ahojkaj,tak mám to za sebou-sme zdravučkí-srdiečko som konečne videla aj to ako sa tam mrvilo bábatko-máme 2,7 cm...To je tak neuveriteľné,že som videla na monitore moje bábatko,stále som si obzerala len cudzie fotky...Ja som tak šťaaastná,že som sa konečne po tých potratoch dočkala srdiečka.... 🙂

ni_pe
autor
24. okt 2011

@nena13 strasne ti gratulujem a verim, ze uz to bude len a len lepsie 🙂 velmi sa s tebou tesim, drzte sa a davaj si na seba pozor. Mna skolila chripka, tak na homeopatikach doma lezim....:-/ Tesim sa velmi stebou.

nena13
24. okt 2011

@ni_pe Juj,tak to Ti nezávidím,ja sa jej trošku vyhýbam ...ale dokedy?Mne pomáha kyslá kapusta-aj ked mi moc nie je po chuti,nakrajana cibula zasypana cukrom a medom a cesnak...ale to určite poznáš.Rychlo sa mi uzdravte🙂

ni_pe
autor
25. okt 2011

fiiha, no moj nastavajuci manzel ma chcel dnes donutit na ciernu redkovku s cukrom, ved by som to asi neprezila....a hlavne teraz, ked mi nic nechuti a vsetko mi smrdi 😀 tak nejak sa liecime, len tak podomacky, tak snad bude lepsie.......🙂

rybulik
25. okt 2011

@alibabaa Aspoň máš isté, že to bude extrém - buď nič alebo viacpočetná gravidita a to už je odvaha! Ale máš môj tichý veľký obdiv. Viem, že baby, čo pichali stimulačky to nemali ustlané na ružovej posteli. Kolegyňa kedysi robila v GynFiv-e a veľa o tom rozpráva.
My s mm máme priatelov, manželmi boli asi 10 rokov, dlho predlho skúšali, potom 3x IVF a nič. Tak to zabalili a povedali si, že im je asi súdené byť bezdetní a že budú teda žiť jeden pre druhého. A teraz už majú 2 ročného Tomina a otehotneli úplne spontánne!! 😀 A tehotenstvo mali úplne normálne a bezproblémové 😀 Takže hlavu hore, niekedy je cesta trochu dlhšia, ale držím Ti palčeky veľmo!

rybulik
25. okt 2011

😀 @nena13 Jeeee 🙂 to je paráda, som rada, že Tvoje bábätko už rastie a že ste obaja oki. Tak traz už aj Ty vieš, aké je to vidieť mimi plávať v brušku, mechriť sa a kotrmelcovať a už teraz sa teším a nemôžem sa doškať, kedy budem tuto všetky spoločne cítiť kopance 😀 Teším sa s Tebou!

rybulik
25. okt 2011

@ni_pe mmmno, je to potvornosť 😢 , ja tiež ešte stále soplím a podľa mňa je najdôležitejšie, že neteplotuješ. Hlavne treba poriadne ležať a čajíkovať a citronovať. Veru, 9 mesiacov je poriadne dlhá doba na to, aby človek nechytil nejakú pliagu. Ale snáď je bábo dosť silné a žiadne vírusíky si na neho nenabrúsia zuby. Tak šikovno znič tú potvoru, pri cibuli s medom zavri oči a rýchlo prehltni 😉 A nech potvora rýchlo utečie!

nena13
26. okt 2011

@rybulik Ďakujem,ano konečne som sa dožila,ale len tak mriem ,aby to bolo stále tak.Od decembra idem na rizikove,tak pri mojej energickej povahe ma asi od nudy porazí a aj peniažky budú dosť chýbať-DNP si síce platím,ale ešte len od1.6. takže to mi asi moc nepomôže...Čo už ...hlavne ,že budeme šťastní🙂

ni_pe
autor
27. okt 2011

@rybulik juj tak, keby si dam tu cibulu, tak to by bol asi moj koniec, pri mojom momentalnom nechutenstve, ale tak nejak to zvladam, uz je lepsie, len sa zbavit kasla a je to OK 🙂
To robi tato zima vonku, zima v robote a tak, tak som na PN-ke a pekne odpocivam a paci sa mi to 🙂

rybulik
27. okt 2011

@ni_pe inak ja som objavila, že keď som dlho hladná, tak mám najväčšie nechutenstvo a aj najviac naprázdno vraciam, takže skús len tak priebežne trochu pojedať niečo, hlavne sa nenechaj hladná, možno to zafunguje aj u Teba. Hm?

Som rada, že si to teraz užívaš, pokoj doma v teplúčku, to je fajn - doslova že mňam! 🙂 Pekne počúvaj pesničky pre detičky, pusti si zopár rozprávok a hneď budeš mať pocit, že si ozaj maminou. Mne tie hormony udreli na hlavu a ja som si pri pár rozprávkach aj poplakala - chichichi 😀

ni_pe
autor
29. okt 2011

@rybulik ja nastastie neviem, co je to zvracanie 🙂 moje babo v tomto smere poslucha 🙂 No ja sa najem a o chvilu, hlavne, ked lahnem do postele, tak ma zasa prepadne vlci hlad, ale tak to uz nechavam tak, ono to prejde..... Jedine, co fakt nemusim, to je mäso 🙂 chuti mi ovocie a sladke 🙂
Aj mne hormony udieraju na hlavicku neboj sa, ja som zasa podrazena, vadi mi, ze som taka, ale neviem to ovladnut, hlavne moja polovicka zato trpi, to co mi predtym na nom nevadilo, tak teraz do neho stale hustim....chudak, ale berie to s rezervou, lebo vie, preco to tak je 🙂 ale snazim sa no 🙂 A som velmi vycerpana, nevladzem vobec nic, po chvilkovej aktivite sa unavim, uz nedokazem ani len chodit cely den po obchodoch, ako predtym, teraz by som len oddychovala a spala..... Aj to ma trapi, lebo zo mna nikto nic nema....

makovicka53
29. okt 2011

ahojte zienky neviete aka je vyska sliznice v 5tt ked ste boli na utz pri povrdeni tehu?

rybulik
1. nov 2011

@makovicka53 Ahoj, netuším, keď som bola na prvom USG v 5tt, bavili sme sa o všeličom inom, len nie o tom, aká má byť výška sliznice ☹

makovicka53
2. nov 2011

@rybulik nevadi...v pondelok idem na sono tak snad bde vsetko v poriadku 🙂

rybulik
10. nov 2011

@makovicka53 Ahoj, tak som čakala na to tvoje sono, ubehlo už vela času, čo nové??

makovicka53
10. nov 2011

@rybulik ahojky no posledne ked som bola tak bolo vidiet gestacny vak ktory bol ale nepravidelny...a nasiel mi aj cystu ktora ma dost trapi aspon si myslim ze to je ona....dost ma boli podbrusko ale nie cely den a mavam raz denne taky hnedy hlienik velmi malinko...dalsie sono mam v utorok a neviem ci ist k dr. alebo pockat :-/ a ty sa ako citis?

rybulik
11. nov 2011

@makovicka53 Jo, vieš, my sme už pokročili, 3tí týždeň späť v robote, dobre , že som si odležala ten mesiac krvácania, teraz bez problémov 🙂
Inak , my už pomaly začneme 16tt. Bo na USG je to o týždeň viac ako výpočtom. Aj ja idem v utorok na kontrolu, snáď bude dobre. Dúfam, že už bude vidieť, či čakéme drobčeka alebo babulku 🙂 A aj kde je uložená placenta a hlavne, či je všetko na mieste tak, ako má byť. Už mi rastie aj bruško. A už menej vraciam.
Minule mi mm povedal , že som asi tehotná 😀
Tak sa teším ja na Tvoje news.

merrynka69
5. dec 2011

Dobrý deň prosím vás o radu robila som si tehotenský test ktorý bol pozitívny a spravila ešte jeden ale ten digitalny ktorý vám ukáže že aj v ktorom ste týždni podla testu kolo 4-5tt bola som u lekara a ten mi powedal ze je to ešte maličke ž e to nevidí aj podla poslednej menštruácii mi to tak aj sedelo na druhý den som sa zacala špinit a isla na pohotovost a tam tiež nič newidel ale dal mi niaký vitamín askorutin ktorý ked som si prečitala tak tam bolo pisané neuživat ak ste tehotná tak som to ani neužila,,, ale už som ani nekrvacala.. na druhý den nic všetko ok a potom rano ked som sa zobudila tak som začala krvacat a isla zas na pohotovost ale do druhého mesta a tam ma nechali tri a pol hod cakat na chodbe,,, ked ma zobrali uz som silno krvacala a podla vysetrenia a odobrali mi krv mi powedali ze tehotná som nebola ale mam tam ležat tri dni aby videli ako krvácam... TAK TERAZ BOLA LEBO NEBOLA SOM TEHOTNa?MATE NIEKTO SKUSENOSTI?

rybulik
16. dec 2011

@merrynka69 Hm, aj mne sa niečo podobné stalo pred 10mesiacmi , ale ja som si robila len jeden test, ktorý bol negat. meškala som 10 dní, keď som začala silno a bolestivo krvácať, robila som si krvné testy a vtedy som už mala pozitívne HCG, gynekologička mi robila aj USG, ale nič nevidela, záverovala to ako "chemickú tehotnosť", nie potrat, to znamená, že som nebola reálne tehotná, len spermia a vajíčko asi sa nakrátko stretli a potom zanikli, vajíčko sa ani nezanorilo, len to vyvolalo hormonálnu reakciu.
Možno si mala niečo podobné.
Ascorutin som veselo papala pri krvácaní v prvom trimestri, keď som ho deň vynechala, objavilo sa zase špinenie. Takže malo význam. Mnoho liekov má písaný príbalový leták v tomto znení preto, lebo tento liek nebol nikdy skúšaný u tehotných žien, preto ani nemôžu dať info, že ho môžeš užívať a aby sa farma-firma chránila pred milionovými sankciami za zažalovanie , radšej napíšu, že to nie je vhodné užívať.

Vieš, ťažko analyzovať, čo sa mohlo stať. Štatisticky veľká väčšina tehotenstiev zanikne skôr, ako by si to žena všimla, všmne si jedine, že deň-dva mešká menzes a je trochu silnejší. Možno vo vajíčku boli nepriaznivé podmienky, chyby, ktoré boli nezlúčiteľné so životom a s vývojom.
Mysli pozitívne. Ak Ti povedali, že si nebola tehotná, to znamená, že si ani nemala potrat a tým pádom nemusíš mať nútenú prestávku 6 mesiacov pri ďalšom snažení.
Baby, ktoré potratili, dostávajú na 6 mes antikoncepciu, aby sa zregenerovala maternica a všetko ostatné a aby sa pripravili podmienky na ďalšie tehu. Držím palce.

jova23
29. feb 2012

Ahojte,ja som začala s inekciami pred IVF,za dva tyzdne neprisiel menzes,tak mi povedali ze som tehotna,ale za sedem dni som zacala krvacat,tak mi nasadili DHN,teraz nevieme či sa uz mozme pokusat znovu,ale vyzera to že nam pomohli tie ineckie hormony,lebo sa pokusame tri roky a nič. so všetkymi tu sa tesim a samozrejme uplne chapem.

lucia2312
29. feb 2012

je to normalne je to vacok a ja som aj pri prvom tehu presne od 5tt brala duphaston a teraz pri druhom tiez alke povedal ze bolest preto ze sa natahuje maternica

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre