Egilok v tehotenstve - skúsenosti

03gbi
8. júl 2020

Zdravím , máte niekto skúsenosť s užívaním egiloku v tehotenstve?

fiafia
8. júl 2020

@03gbi ja som brala betaloc to je to isté. Prečo?

pseudomonas87
9. júl 2020

@03gbi egilok je metoprolol, ktorý sa v tehotenstve užívať môže, po celu dobu. Aj počas kojenia. Jedine co sa musí kontrolovať je váha, prospievanie bábätká, môže byt ze bude babo menšie, ja som ho tiez brala.

03gbi
autor
9. júl 2020

@fiafia užívam ho ale kardiológ odporučil vysadiť , no neviem čo je lepšie , lebo bez neho sa necítim veľmi dobre , srdce buší 🤦🏽‍♀️

03gbi
autor
9. júl 2020

@pseudomonas87 a bábo bolo v pohode ?

fiafia
9. júl 2020

@03gbi ja som lieky začala užívať pár rokov pred tehu. Bez nich mi nebolo dobre. V tehotenstve ani neuvažovali vysadiť. Brala som 2x denne. Aj pri kojeni som ich užívala, vlastne dodnes a mala má 3,5roka a všetko ok neviem prečo kardiológ radi vysadiť keď to máte vyskúšané a nerobí to dobrotu. Aj bez problemov je tehotenstvo záťaž na srdce, búšenie srdca, vyšší tep má skoro každá tehuľka. Treba sa poradiť s iným dr.ja som cez tehotenstvo chodila na častejšie kontroly na interne, na kardiológii som nebola ani raz

pseudomonas87
9. júl 2020

@03gbi hm skonzultuj to s gyndarom, ale určite môžeš metoprolol užívať. A keď sa necítiš dobre, to je o ničom. Vzdy je lepšie keď tehotná je v pohode s liekmi ako bez a ma obtiažne.

03gbi
autor
9. júl 2020

@fiafia a koľko mg si brala denne?

03gbi
autor
9. júl 2020

@pseudomonas87 veď to si práve vravím , že by som mala byt v pohode aby to bolo ok, inak to je na nič

pseudomonas87
9. júl 2020

@03gbi tak teraz kukaj, ja som brala rano: 95 mg, večer 47,5, inak by to nešlo, a aj vďaka dobre nastavenej liečbe som mohla donosiť babo, koľko berieš ty?

03gbi
autor
9. júl 2020

@pseudomonas87 😳ty kokos , no ja mám 25mg na štvrtku ráno a večer , ale brala som popri tom iné lieky , kt som teraz vysadila . To cumim teda , tlak ti to muselo tiež riadne znižovať , ale super že to dopadlo dobre

pseudomonas87
9. júl 2020

@03gbi tak môj problém bol tlak, plus som brala ešte lieky na Oblicky, nič sa neboj, dobre bude

03gbi
autor
9. júl 2020

@pseudomonas87 aha, oki , zatiaľ vdaka 😉

fiafia
9. júl 2020

@03gbi 25 rano a 25 vecer . Horsie lieky musia zeny jest ako lieky na tlak. Vzdy lepsie s liekom ako zle bez neho. Kolisavy tlak nieje ziadna sranda, vysoky tep tiez nie. Mavala som 150 v tehotenstve na liekoch bezne 120, neviem si predstavit lieky vysadit

j_a_j_a
11. júl 2020

@03gbi Ano beriem ho. Vraj nevadi ked sa uziva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre