Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Hustá krv v 1.trimestri

bb1bb
13. mar 2019

Dobrý deň. Som v 11tt po IVF. Dnes mi doktorka oznámila, že mám hustú krv (podľa odberov z minulého týždňa). Fraxiparine si pichám už od embryotransferu, pridala som aj kyselinu listovú a dnes aj železo. Máte s tým niekto skúsenosti? Aké sú riziká pre dieťatko? Ďakujem pekne za všetky rady, pretože som z toho trochu vyplašená. Je to totiž moje prvé tehotenstvo a chýbajú mi skúsenosti. P.S..: Podľa sono z minulého týždňa je bábätko primerane veľké, srdiečko bije, pohyby prítomné.

miirabell
13. mar 2019

@bb1bb ahoj, pijes dostatok tekutin? Ja som sice otehotnela prirodzene, ale musela som si pichat Clexane a bola som pod dohladom hematologicky. Ta ma doslova nutila pit vela vody. Takze denne som pila 4l. V zime mi uz tolko vody nechutilo, a viac uz vobec nie, tak mi zvysila davku lieku.

bb1bb
autor
14. mar 2019

@miirabell Áno, snažím sa piť viac. Len nechápem, prečo je tá krv hustá, aj keď si pichám Fraxiparine. Neviem, či na to nemalo vplyv aj to, že odber bol ráno, a to som v sebe ešte nemala toľko vody ako cez deň. No a bojím sa, či tá hustá krv neublížila bábätku.

gabuliacik
14. mar 2019

@bb1bb ak ti povedala,ze mas hustu krv,len na zaklade toho,ze sa jej tazko robi odber,tak bud v klude. Staci troska stredu pri odberoch a niekedy z cloveka nic nevytiahnu.
Ak tu hustotu ma podlozenu na zaklade testovania z krvi,tak musi lekarka vediet,co dalej. Mozno zvysit davku fraxiku...

gabuliacik
14. mar 2019

@bb1bb *stresu

bb1bb
autor
14. mar 2019

@gabuliacik Odber sa práve robil dobre, krv hneď tiekla. Hustotu má na základe výsledkov. Injekcie mi asi nechcela zvýšiť kvôli váhe, lebo ešte nemám 60kg. Akurát mi pridala železo. Len dúfam, že bábätko má všetko, čo potrebuje, lebo som z toho dosť vystrašená.

gabuliacik
14. mar 2019

@bb1bb nic sa neboj. Tiez mam hustu krv. A hematologicka hovori,ze ked si toto picham,tak to je ako by som “hnojila” maternicu pre babatko. Nedavaj si do hlavy zle situacie. Vsetko je isto vporiadku. Ved babo rastie,srdiecko bije,takze je to ok!

bb1bb
autor
14. mar 2019

@gabuliacik Ďakujem veľmi pekne za upokojenie. 😊

matttulka3
14. mar 2019

@bb1bb ahoj.. Kľud nestresuj 😉 ja som pri prvom tehu pichala posledné 2 mesiace tiež kvôli hustote a nako iec všetko dobre bolo, aj na hematologiu som chodila kontrolovala stav.. 😉 A syn sa narodil v termíne, spontánne a bez komplikácií... 😉 Čiže už len sa správne naladiť, že všetko dobre dopadne a byť kľudná.. 😉 Držím 🤞

bb1bb
autor
14. mar 2019

@matttulka3 Ďakujem veľmi pekne, dúfam, že aj u mňa to tak bude. 😊

miirabell
14. mar 2019

@bb1bb nic sa neboj, dodrzuj co ti lekari radia a vsetko bude ok a snaz sa pit co najviac tekutin, najlepsie cistej vody 🙂 keby bolo nieco zle, uz by to lekarka riesila a ak neriesi, tak vysledky mas asi v norme, aj ked je krv hustejsia.

bb1bb
autor
14. mar 2019

@miirabell Ďakujem pekne. Vravela mi, že mám veľmi hustú krv. Ale snažím sa dodržiavať všetky jej rady. Najmä ten Fraxiparine dúfam, že pomôže. Zajtra skočím za svojim gynekológom, nech to skontroluje a poradím sa s ním.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli