Jačmeň a Chlorella Gw v tehotenstve

14. aug 2021

Ahojte,prosím máte niekto skúsenosti s užívaním počas tehotenstva? Viem že v prípade že žena papa jačmeň a chlorelu pred tehotenstvom,môže ich užívať aj počas.no nikde som sa nedocitala akú dlhú dobu pred otehotnením ich treba užívať aby to bolo potom počas tehotenstva bezpečné ,keďže proces detoxikácie je dlhší. Ani poradkyňa mi neodpovedala na túto časovú otázku.Ja užívam chlorellu cca od júna, týždeň som mala pauzu a teraz znova.pytam sa v prípade že by som teraz v dohľadnej dobe ostala tehotná.prve tehotenstvo som mala veľmi rizikové tak som teraz dosť opatrná.dakujem

katie253
14. aug 2021

A koľko ich berieš teraz za jeden deň?
Ja som začala užívať až počas tehu. Užívala som to tak, že som navyšovala dávky pomalšie ako keby som nebola tehu. Napríklad ak nie si tehotná môžeš navyšovať každý deň o jednu tabletu 3x denne čiže prvý deň 1-1-1, druhý deň 2-2-2, tretí deň 3-3-3 atď.
Keď som bola tehu navyšovala som pomalšie, prvý deň 1-1-1, druhý deň 2-1-1, tretí deň 2-2-1, atď.
Ak teda ešte nie si tehu môžeš navyšovať tým prvým spôsobom.
Maximálne však počet 24 tabliet denne.

autor
14. aug 2021

@katie253 no ja práve dávam jačmeň dve odmerky denne a chlorellu ani nerátam ,dvakrát denne nasypeme do dlane a hotovo ale môže byť cca tých 50 tabliet.mne práve odporučila poradkyňa že chlorela kľudne aj tých 60 denne aj keď písané je inak.aj keď jasne že v tehotenstve by som dávky chlorelly znížila.len teda som nevedela či musí byť nejaká konkrétna doba užívania pred tehotenstvom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre