Kamarátka potratila a ja som tehotná

majkamimi
14. okt 2016

Ahojte zienky... Dnes mala moja najlepšia kamarátka potrat bola v 18tt ...a ja som v 10tt bojim sa keď sa strtneme keď pride domov ako jej pomôcť keď bude vidieť ako mu rastieme budem kupovať vecicky (ak bude všetko OK do konca) ako ju podporiť aby som jej neuskodila.... Všetci 4 sme sa tesili, ze to takto neplánovane vyslo;) A teraz takéto sa stalo 😔

mama321
14. okt 2016

@majkamimi myslím si, že ona ti bude bábatko priať... aby bolo zdravé aby ste to dotiahli do konca veď je predsa len tvoja najlepšia kamarátka... bude to pre ňu asi ťažké keď bude s tebou a bude ťa vidieť...osobne by som asi pre ňou nerozoberala veci týkajúce sa tehu, či u kupovania vcičiek, prehliadky u dr a pod...

mima4
14. okt 2016

@majkamimi ale ty za to nemozes. Dolezite je aby si pri nej stala, objala ju a bola pri nej, ak to pravdaze ona chce

zuzicek88
14. okt 2016

@majkamimi vies ja idem na kyret buduci tyzden a to uz druhy krat,ona sa s tym musi vysporiadat sama,ale si velmi dobra kamoska,ked to takto beries,neboj ona to zvladne

katka1981
14. okt 2016

@majkamimi, ja som tiez na MK mala kamosku obe sme sa snazili. Jej sa zadarilo. no kratko nato potratila, mala mimomaternicove. Ja som ostala tehotna, a kratko nato sa jej opat zadarilo. Cele tehu sme sa podporovali. Nakoniec mame deticky s rozdielom 1 mesiaca. Aj jej sa mozno o chvilu podari otehotniet znovu. Treba verit.

chuchu86
14. okt 2016

Naša situácia bola taká istá, kamoska otehotnela týždeň skôr ako ja,
Ja som potratila v apríli veľa 16tt, a v nemocnici som bola iba deň.
No ona sa potom neukazala, neprišla, nevolala.
Naše kamarátstvo sa skončilo ☹

ciusinka
14. okt 2016

Ja som to zažila,s tým,že ja som bola ta,čo potratila a bolo to v skoršom štádiu tehotenstva..Ak ti môžem poradiť,tak jej nehovor o svojom tehotenstve,nerieš s ňou výbavičku,ultrazvuky ani nič spojené s tehotenstvom,v tomto smere s ňou rieš iba to,s čím ona sama začne a na čo sa ta bude pýtať..Moja kamarátka totiž napriek tomu,že som potratila,nehovorila a nepísala o ničom inom,len o svojom tehotenstve a pre mna to bolo akoby mi bodala nôž rovno do srdca..A to som o 3 mesiace otehotnela znovu a znovu som potratila,takze počas jej tehotenstva som zažila 2 potraty a napriek tomu stále omieľala len svoje tehotenstvo..Úprimne,môj vzťah k nej sa dosť zmenil,už sme sa skoro rok a pól nevideli a len veľmi sporadicky si napíšeme..

ninabr
14. okt 2016

@chuchu86 😞😞😞😘

zuzicek88
14. okt 2016

@ciusinka to k tebe velmi ohladuplna teda nebola,ale aj toto treba vediet prijat,ona to nezazila,tak nechape ako to pre teba je tazke

ciusinka
14. okt 2016

@zuzicek88 Praveze o to to bolo este smutnejsie,ze ona tiez par mesiacov predtym potratila,takze vedela,ake to je ☹ Akoze ja som jej babo priala,ale dookola len o tom pocuvat bolo proste na mna prilis,beztak som bolo uplne na dne a toto to este zhorsovalo ☹

zuzicek88
14. okt 2016

@ciusinka ja ti rozumiem a je tazke to prijat,ja som bola tehotna 4 krat a teraz ma caka druha kyretaz...uz ani neviem,ako sa mam citit

majkamimi
autor
14. okt 2016

@katka1981 ja som mala tiež mimo a ona mi pomahala a rozveselivala ma a ja jej tiež chcem pomôcť a rozveseliť ju len sa boj im, ze moje rastuce bruško jej bude pripomínať to co sa jej stalo...

majkamimi
autor
14. okt 2016

@chuchu86 ona bola pri mne keď som mala mimo a urice ju nenechame samu... Len jeho to pre ňu takže a taktiež pre mňa... Sme najlepsi kamarati všetci 4ja a musime sa podporovať... Jeho smutne, ze sa tak niekto zachovať, ze v tej najtazsej chvili aspoň nepride alebo nenapise aj keď nevie co povedať aby neublizil ale myslim si, ze aj prítomnosť priatelou pomáhať ☺

majkamimi
autor
14. okt 2016

@ciusinka viem ale to jeho ak sa niekto tesi a ty trpis snazili sme sa po mimo rok som sa zotavovala lebo som to mala komplikovane a rok sme sa snazili a prv oni a bola som happy aj keď mi nic veľmi som sa tesila a keď mi povedľa lekárka , ze aj my budeme mať mať male tesili sme sa všetci.... Najhorsie pre bolo a dufam, ze budeme OK ale nikdy by som jej nechcela zle... Alebo ju nechať samu

majkamimi
autor
14. okt 2016

Dakujem Vám tieto fora sú super keď vám pomoze niekto 😉

delica
14. okt 2016

@majkamimi ja som bola na tom naopak - s dvomi kamoškami sme čakali babatka - s jednou z nich som mala termin dokonca na rovnaky den. No ale ja som o babo prišla v polke tehotenstva. A viem, ze im to bolo veľmi neprijemne, trapne sa prvy raz stretnut so mnou - no ale však sme kamošky, dali sme to. Ja som im nikdy babatka nezavidela alebo nedošlo mi to ľuto, ze oni deti maju a uz aj moje som teraz mala kočíkovať, z ich detí sa teším a za svojím mi je ľúto, ale nespájam si to. Neboj nič, pokiaľ ste dobré priateľky, tak to spoločne dáte!

ciusinka
15. okt 2016

@zuzicek88 To ma velmi mrzi ☹

papricka33
15. okt 2016

@majkamimi ja som mala niečo podobné, ale v opačnom garde. Nebola to síce úplne najlepsia kamoska, ale nejaký potenciál tam bol. Ale nebudem ti písať, ze som jej tehu nezavidela. Úprimne, nemohla som sa na tehotné ženy vtedy ani pozrieť a už som mala hrču v krku. Hlavne po 2. potrate som sa už nevedela kontrolovať. Pracovala som v škôlke a tam sa to tehotnymi maminami len tak hemžilo 🙂 Ale oveľa viac sa ma dotklo, že tak, ako sa kamoska tešila, "že budeme spolu kocikovat", sa zrazu odvrátila a postupom času som nadobudla pocit, ze som pre ňu už "nepoužiteľná". Pracovala som, celý deň mimo, kým ona bola doma s malým babom... Úplne iné životy. Už som nebola zaujímavá. Určite sa od nej neodvracaj, ale musíš nájsť ten správny pomer, aby si ju neotravovala. Myslím, že by si jej mala dať vedieť, ze tu pre ňu si, keď ťa bude potrebovať. Reči ako, viem ako sa cítiš, alebo vôbec, ako sa cítiš, radsej vymeň za -mozem ti nejako pomôcť? ... alebo- keď sa budeš chcieť rozprávať, budem tu... Chvíľu to potrvá, kým o tom bude chcieť hovoriť. Záleží aj od toho, aká je komunikatívna. Ak je extrovert, a začne to zo seba púšťať skôr, lepšie pre ňu. ... a myslím tiež, ako radia baby, neries pred ňou určite tehu. Možno sa ťa aj zo slušnosti opýta, ako to ide, buď stručná a radšej postupne zmen tému na niečo pre ňu prijateľnejšie. Bude to ťažké aj pre teba. Svoje tehotenské radosti aj starosti radi zdieľame, potrebujeme o tom dookola trkotať, takže to bude chýbať aj tebe, hlavne ak ide o najlepšiu kamarátku ☹ ... Bodaj by sa jej pošťastilo co najskôr, je to ten najlepší liek na bolesť...

tina1988
15. okt 2016

Ahoj, my sme zazili ieco podobne u nas v rodine. Otehotnela som, o par tyzdnov a to aj moja svagrina otehotnela. Ale v 12tt o dietatko prisla. Tazke to bolo dost tazke obdobie, hlavne ked prisli na navstevu alebo sa pytali na dietatko. Ale pomalicky sa to prekonalo. O par mesiacov uz cakali dalsie a to uz dopadlo dobre.

papricka33
15. okt 2016

@ciusinka tá moja "kamoska" ked som sa jej ku koncu tehu, spýtala ako sa má (ona sa ma to po potrate nespytala ani raz), spustila ako už ide nakupovať veci do pôrodnice, či neviem kde by zohnala to a to... a hlavne aka je to už otrava a už ju to nebaví... Na také reči som vtedy bola strasne hákliva a v duchu som si zase opakovala, prečo práve mne sa to stalo ☹ Ja som takto nefrflala ani pri prvom dieťati. Na druhej strane, dovtedy som si myslela, ze viem, čo je to mať dieťa. Ale až po potratoch som skutočne prežila a naplno precitila aký dar som dostala a fakt, že môžem byť matkou je to najlepšie čo sa mi v živote mohlo prihodiť. Ostatné veci sú len pominuteľné hlúposti v časopriestore... Všetky tie prázdne frázy, ktoré často používame bez toho, aby sme ich aj naozaj pochopili som mala za chvíľu zvnútornené a v konečnom dôsledku som ďaľšie tehotenstvo prežívala oveľa hlbšie, mám pocit, ze viem byť viac šťastnejšia...

zuzicek88
15. okt 2016

@ciusinka dakujem si zlata

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre