Kedy je najlepší čas na kupovanie vecí do výbavičky?

adela2020
24. jún 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať: kedy je najlepší čas na kupovanie vecí pre bábätko? Som v prvom trimestri začiatok 2. mesiaca.

pininka1
24. jún 2019

Ja som nevydržala a od začiatku som v rozumnej miere stále niečo kupovala. Inak ale odporúčam počkať aspoň do 20tt lebo mne napr vtedy povedali že bábo je ozaj veľké, take sa aj narodilo a číslo 56 sme vôbec nepotrebovali, čo sa zvykne kupovať ako prvé

lucka12399
24. jún 2019

@adela2020 no ja som 25 tt a kupovala som vtedy, ked bola nahodou akcia alebo som videla dobru cenu 😀 kocik sme kupili ked som bola cca v 14 tt ale to tak skoro len kvoli tomu ze som ho nasla lacno .. takze tak 🙂oblecenie som dajake podedila tak nekupujem.. hlavne to najmensie nekupujem vobec to jepodla mna zbytocne .. potom ked bude na svete budem kupovat 😀a take co mu uz vydrzi dlhsie

evasustiakova
24. jún 2019

Ja som si zakaždým nieco malé kupila keď som išla z poradne od dr 🙂 nič veľké jedno bodynko napr..pomaličky 🙂

adela2020
autor
24. jún 2019

ja sa aj trošku bojím skoro kupovať lebo som mala podozrenie na mimometernicové ale nakoniec všetko v poriadku keď som išla z nemocnice v piatok. ale k mojej doktorke sa idem hlásiť až vo štvrtok tak hádam bude všetko dobré. ale verím tomu že ano citim že je tam kde má 🙂 🙂

seva22
25. jún 2019

Ak ti môžem poradiť, počkaj aspoň do 4.mesiaca...lebo do konca 3ho sa moze.este všeličo.stat (môj prípad) a potom ti tie vecicky budú pripomínať čo mohlo byť a nie je a bude ti o to ťažšie...inak my sme väčšinu veci poriesili v tom 4-6mesiaci,to už máš znova energiu na rozdiel od 1.trimestra kedy mňa trápili nevoľnosti,a ukázalo sa neskôr že sme dobre urobili,lebo od 7.mesiaca som bola doma nonstop chorá a neskôr neznesiteľná bolesť chrbta a unava, absolútne som nemala.naladu chuť ani energiu na nejaké nákupy🙂navyše sme aj veľa veci podostavali,ktoré ani nestihla využiť,takže sme aj niečo ušetrili,ale len preto,že sme nenakupovali bezhlavo úplne všetko

seva22
25. jún 2019

Veľa veci sa dá kúpiť keď uz je bábo na svete a až keď reálne niečo fakt potrebuješ, posles muža to kúpiť😉neoplatí sa kupovať úplne všetko,veď "možno" sa zíde,toľko veci je úplne zbytočných:(

seva22
25. jún 2019

@lucka12399 napríklad moja nosila 56 ešte ako dvojmesačná 😄 uvidíš posledný mesiac,akú bude mať bábo odhadovanú hmotnosť...to potom tie najmenšie dokúpis...mojej odhadovali niečo cez 2800g a narodila sa 4dni pred termínom s rovnymi 2700...
@adela2020

ikonica
25. jún 2019

Som 21 tt a cakala som do velkeho sona (vcera)... Uz mi aj potvrdili pohlavie... Skor som sa bala nieco kupit, kvoli zlym skusenostiam v minulosti... Ani pri nich som nic nekupovala... Uz mi aj cosi ponukla kamoska a kolegynka... Tak uvidim... Mam zoznam, co by asi trebalo mat na zaciatok a postupne budem nakupovat...

laska201
25. jún 2019

Tiez som bola taka ze som neodolala a kazdy mesiac som mala rozpocet 2000ck co som mohla minut samozrejme bol mesiac ze som nekupila a bol mesiac ked som to prepiskla.no ked som zistila ze mam skoro vecsie velkosti Tak som uz kupovala Len malinke vecicky.kocik drogeriu som uz kupovala tesne pred porodom tam uz tej poveri som sa drzala.

vektricka16
25. jún 2019

@adela2020 pi prvej dcerke som cakala az do neakeho 7.mesiaca a teraz som v 3.mesiaci a som povedala ze pockam prvym trimester a zacnem si kazdy mesiac neake vecicky kupovat aby nebolo toho moc pri konci ☺

adela2020
autor
25. jún 2019

Ano aj ja počkám a po 3. Mesiaci už začnem pomaly kupovať vecicky. Kočík si necham na neskôr a tak ale chcela by som všetko stihnúť tak do dvoch mesiacov pred pôrodom. Čakám svoje prvé bábätko tak sa aj trošku bojím. 🙂

lucka12399
25. jún 2019

@adela2020 neeeboj sa 😀 ja som planovala tak isto.. zo zaciatku som bola strasne natesena na to.. ale brzdila som sa, nechcela som to hned vsetko nakupit lebo co keby sa nahodou este nieco stalo ..
no teraz som 25 tt a ani sa mi nechce to kupovat, tak som zlenivela 😀asi to urobim tak ze to vsetko objednam z netu nech mi to dovezu rovno domov .

seva22
25. jún 2019

@adela2020 súhlasím s
@lucka12399 ,ono na začiatku máš problém niečo nekúpiť,taká si nadsena,ale postupne je toho na človeka veľa,všetko to prať a žehliť a triediť,že ja posledné dva mesiace keď mi niekto niečo dal som už oči prevracala že zas musím prať a žehliť 😄a nieto aby som ešte išla nakupovať

slavuska1506
25. jún 2019

Nakoľko som mala minulý rok spontánny potrat, neponáhľam sa. Som v 6-tom mesiaci a mám len kozmetiku (pre bábätko a pre seba napr. na masáž hrádze pred pôrodom atď). Ostatné veci (postieľka, oblečenie, plienky atď) v 7. mesiaci najskôr.

evkamotka
25. jún 2019

Ja budem toto riesit po 6. Mesiaci aj neskor. Kozmetiku a spol kupis v dm behom pol hodiny, bodycka v hmku a detskom obchode za dalsiu hodku a tych par velkych veci (kocik, vanicka, postielka) aj cez net a behom tyzdna to mas doma. Cakam druhe. Odporucam toho moc nekupovat a byt radsej striedma, vsetko co bude chybat muz zbehne na otocku kupit. Nezararoz sa.
Mne tvrdili aky je dolezity stelirizator, hento, tamto.... Prd. Novorodenec toho potrebuje malinko a ostatne sa da obratom podla potreby dokupit

rybka16
25. jún 2019

Na začiatku 7. mesiaca sme pokúpili za jeden deň väčšie veci typu postieľka, matrac, prebaľovací pult a ešte uteráky, plachty a takéto veci. Kočiar a autosedačku sme objednávali tuším na začiatku 8. mesiaca, prišlo to asi dva týždne pred pôrodom. Oblečenie a kozmetiku pre bábätko a cumlíky a také hlúposti sme tiež nakúpili za jeden deň na začiatku 8. mesiaca. Fusak a látkové plienky som kúpila dva týždne pred pôrodom. Nie som ten typ, čo rád zhromažďuje veci polroka dopredu, aby o ne mohol zakopávať a prekladať ich z miesta na miesto.

rybka16
25. jún 2019

@evkamotka Tvoj príspevok by som tesala do kameňa. Ja som síce bola prvorodička, ale, našťastie, poslúchla som rady skúsenejších, a naozaj som nekupovala zbytočnosti. Keď som potom videla v dátumovej skupine, koľko toho majú na zozname alebo už aj kúpené ostatné baby, skoro som odpadla. :D Môj zoznam aj nákup bol teda v porovnaní s tými nákupnými orgiami fakt chudobný. Ale naozaj mi nechýbalo skoro nič a tých pár vecí, čo som si nechala až na obdobie po pôrode, lebo som nevedela, či ich vôbec budem potrebovať (napr. odsávačka mlieka a fľaše), muž kúpil behom polhodiny.
(Sterilizátor som doteraz nepochopila, načo to niekomu je. Hodím do hrnca a za 10 minút mám vyvarené fľaše, cumle, odsávačku sopľov, proste všetko.)

paulinkaa2
25. jún 2019

Ja som kupovala po 20tt po veľkom sone 🙂

maximilie
25. jún 2019

@slavuska1506 akej hradze?tak toto pocuj prvy krat

slavuska1506
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikonica
26. jún 2019

@maximilie hradza (nachadza sa medzi posvou a analnym otvorom, predeluje ich) sa masiruje aby sa nepotrhala, aby bola elastickejsia, aby ta netrebalo nastrihavat, pre lahsi porod...

diaalex
26. jún 2019

ja som sa rozhodla vždy po poradni, po kontrole niečo kúpiť.. doma mám už 7 párov ponožiek (mám sadu po 3 páry a 2 po 2 páry) a 1 body 🙂 kupujem všetko neutrálne, keďže nechceme vedieť pohlavie 🙂

maximilie
26. jún 2019

@ikonica viem co je hradza...len som to fakt v zivote nepocula aby sa toto pred porodom masirovalo, preto mi to nedavalo logiku

maximilie
26. jún 2019

@ikonica
@slavuska1506 Ak by to bola pravda tak verim tomu,ze by to skusala kazda zena a nebola by takmer kazda nastrihnuta alebo potrhana..takze nechce sa mi verit aby olej ulahcil porod :D.

ikonica
26. jún 2019

@maximilie nemam to vyskusane, kedze som este nerodila, len som napisala o co ide...

ikonica
26. jún 2019

@maximilie skus si o tom nieco viac nacitat az potom si urob nazor...

slavuska1506
26. jún 2019

@maximilie málo žien o tom vie podľa mňa. Veď ani ty si nevedela 🙂
No a mne to za pokus stojí, za to nič nedám ;)

lucka12399
26. jún 2019

@slavuska1506 ono to mozno nepomoze kazdej zene, ale niektorej si myslim ze moze .. lebo tiez kazdy porod je individualny ..

slavuska1506
26. jún 2019

@lucka12399 no veď samozrejme. Ale ja osobne to skúsim. Keby mi to čo by len trošku malo pomôcť, budem za to vďačná

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre