Kedy najskôr dáva lekár potvrdenie o tehotenstve?

24. apr 2021

Kedy vam dal lekar potvrdenie ze ste tehotne pre zamestnavatela? Ak ste mali od začiatku rizikove tehotenstvo tak vám ho dal hned, alebo ste boli na pn bez nejakého oznamenia tehotenstva zamestnávateľovi? A ak ste nemali rizikove? Dal vam to az po 12tt, alebo skor?

ukulela
24. apr 2021

Už na prvej prehliadke. Dostala som kópiu záznamu lek. Vyšetrenia s tým, že to môžem použiť pre zamestnávateľa. Špeciálne potvrdenie sa nedáva. Je na tebe, kedy to ohlásis.

vierka0508
24. apr 2021

Ak myslis tehotensku knizku, tak ja som dostala v 10tt. Aj v 7tt som mala potvrdenie zo sona ale to mi knizku este nedala.

diana999
24. apr 2021

Noo ja som išla k lekárke prvý krát niekedy v 3.mesiaci, a nedostala som ju na prvej navsteve

bona1393
24. apr 2021

Hneď na prvom vyšetrení sa a pýtala či chcem PN. A je to na tebe či to zamestnávatelovi oznámiš alebo nie. Nemusíš, diagnózu sa on nedozvie.

hviera81
24. apr 2021

ja az s tehotenskou knizkou, cca 11-12tt.

petamich
24. apr 2021

tehotensku knizku som dostala asi v 9-10tt, tehotenstvo som oznamovala az po ukonceni 1. trimestra, kedze je relativne rizikovy a nevidela som dovod oznamit to skor, ak si rizikova a rovno na PN aj tak to nemusis oznamovat, to, ze mas PN od gynekologa este nemusi predsa znamenat, ze si tehotna

specialne potvrdenie mi lekar nedaval, posielala som do prace kopiu prvej strany tehotenskej knizky (mailom, kedze home-office, covid) ale niekde sa oznamuje vyslovene pisomne a v zasade je na tebe kedy

hanka555
25. apr 2021

Teh knizku som dostala az v 13tt, ale uz v 9tt som si vypytala potvrdenie o tehotenstve, aby som sa vyhla dvihaniu tazkych dební v praci

miirka123
27. apr 2021

Ja som si od gynekologa vyžiadala v 8tt potvrdenie pre zamestnavateľa, a dal mi potvrdenie orazené, s predpokladaným dátumom pôrodu a povedal my gyn. že zamestnávateľ nemá právo nahliadať na moju tehotenskú knižku ktorú som dostala až v 12tt. Takže potvrdenie pre zamestnávateľa ti vypíše aj bez tehotenskej knižky, ktoru mne dal neskôr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre