Kedy vám prezradili pohlavie po genetickom vyšetrení embrya?

16. jún 2023

Ahojte tie ktore ste mali geneticky vysetrene embryjko kedy vam prezradili pohlavie ked vam ho vložili ? Dakujem

stellarstar
16. jún 2023

Pri vklade ešte pohlavie nevedieť

autor
16. jún 2023

@stellarstar pri geneticky vysetrenom vedia ake je pohlavie ..len povedia az v určitom tyzdni ale skor ako normalne keby ti dr povedal …

majka10112020
16. jún 2023

ja som mala normalne zaznacene v sprave z genetiky ale mi sme nevkladali boli to mozaiky. XX a XY tam bolo zaznacene.

autor
16. jún 2023

@majka10112020 ale to si bola na genetike embrya ?

petka_3
16. jún 2023

Nemôžu povedať pred 12tt.

rurutiax
16. jún 2023

Neviem ako je to presne pri genetike embrya, ale je zakázané, aby vedela žena pohlavie dieťaťa skôr ako pred ukončeným 12. týždňom tehotenstva z dovôdu, že žena môže dovtedy ísť na interupciu bez udania dôvodu. Keď som bola tehotná, po ivf, dávala som si v 10tt robiť genetický test na pohlavie a výsledok mi nepovedali skôr ako pred ukončeným 12tt.

autor
16. jún 2023

@rurutiax ďakujem 🙂

majka10112020
16. jún 2023

ano genetika embrya. ale mozno preto mi to ukazali ze sme nevkladali.

vlocka007
26. jún 2023

@majka10112020 čo to znamená že boli mozaiky?

majka10112020
26. jún 2023

@vlocka007
U približne 5-10% embryí vzniká tzv. mozaika, kedy niektoré bunky vykazujú aneuploidie a zvyšok normu. Embrya s týmto typom výsledkov ale stále majú nezanedbateľný potenciál pre úspešné tehotenstvo a pôrod zdravého bábätka. Ich transfer do maternice je preto po konzultácii s genetikom a zvážení ďalších možností liečby možný…. neviem to tak vysvetlit. len ze niektore bunky embrya nie su chore a ostatne zdrave.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre