Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kortikoidný krém (Locoid) v 1 trimestri

feferonkan
4. dec 2018

Zienky, mate niektora skusenost s pouzivanim kortikoidnych kremov?
Ja som aktualne 11 tyzden. No uz dlhsiu dobu mam problemy s ekzemom na rukach (len okolo dlani), a ako som vysadila kvoli tehu lieky na astmu mam pocit ze sa to tak zhorsilo, ze uz som sa konecne vybrala za lekarom (obvodnym). Chvilku vahal ale nakoniec mi predpisal Locoid (hlavne liecivo je kortikoid). Mam to pouzivta tak raz denne 10 dni.
No ja mam aj tak z toho dilemu. Lebo som citala ze kortikoidy nie su dobre v tehotenstve (hlavne prvy trimester?), a viem, ze to je len lokalne, ale nejake mnozstvo sa ich dostane k malenu.
Na rruhu stranu uz som vyskusala miliony pripravkov, cele ruky mam krvave, riadne to stipe. A neviem ci zapalena koza nie je horsia pre male?
Dakujem za nazory, ja sa proste neviem rozhodnut ci to pouzit.
PS: o posilnovani imunity pisat nemusite, som casto chora ale uzivam cecko, aj Imunoglukan ta

mira0
4. dec 2018

@feferonkan pridám sa mám ten istý problém a teraz sa mi to zacalo na tvari

cakanka_m
4. dec 2018

@feferonkan neviem ci pomozem, Ale ja som v osmom mesiaci Mala tiez Ekzem, dokonca konbinaciu dvoch, na celom Tele. Bolo to strasne. Mne kozna predpisala neake Histaminika a mast ( nazov si Uz nepamätam, bolo to viac ako pred rokom), ktora tiez obsahovala kortikoidum, ale nebol hlavnou zlozkou. Ja som to pouzivala 7 dni dlhsie nie. Velmi to nepomohlo. Potom Mi gynekolog Este odporucil jest 5 dni Len ryzu, ze aby sa precistila crevna mikroflora a zacat uzivame probiotika ( to pomaha liecit ekzemy a kozne Problemy). To Mi velmi pomohlo. Ekzem Mi zmizol do dvoch tyzdnov.

katren
4. dec 2018

@feferonkan Locoid mal moj 3mesacny na ekzem, tiez lokalne...takze podla mna by som si dala...niekedy je ekzem nelieceny horsi ako liecenie...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli