Krvácanie v 8. týždni tehotenstva

maggie11
2. jún 2012

ahojte baby, byvam v UK, som v 8 tt. tehotenstva a vo stvrtok som v praci dostala krvacanie - cerstva krv, trvalo to par minut, nastastie to ustalo, pootm spinenie, to mam s prestvkami doteraz....je toho malo, ale na slipvej vlozke predsa su len stopy. Hned sme sli k GP a ten ma poslal A&E do nemocnice. Tam mi 2x zmerali tlak, pulz, vzali 3 ampulky krvi, vzorku mocu a prehmatali podbrusko. Nespravili mi ultrazvukove vysetrenie, no objednali ma na utorok rano na Early Pregnancy Assessment Unit. ..lekarka vravela, ze to nic zleho nemusi znamenat, no viac sa zisti az na specializovanom vysetreni. Zatial som od zaciatku tehotenstva na ziadnom vysetreni nebola...Netusim ci je vsetko OK, viete mi tie, ktore zijete tu v UK a mali ste takyto problem povedat, aka je anglicka laternativa lieku Duphaston? Len dufam, ze vsetko pokracuje ako ma....tu v UK sa v prvom trimestri asi velke halo ohladne tehotenstva nerobi. M.

monkka21
4. jún 2012

@maggie11 nebud smutna,ja verim,ze bude babatko ok.naozaj je pravda ze do 12tt to nechavaju na prirodu,ale uvidis ako to bude na tom early pregnancy unit.ja uz mam teraz dcerku a dalsie na ceste 😀 a teraz sa tiez velmi bojim.zatial som bola na jednom scane v 9+5 ale to len preto ze mne podla menzesu vychadzalo ze som uz v 16tt 🙂 potom som isla k midwife lebo som bola objednana na odber krvi ked som jej povedala,ze som len v 10t tak mi povedala ze tak to je vsetko ze nema somnou co riasit mam prist az v 16tt ☹

nataskataska
4. jún 2012

@monkka21 v tomto fakt zlate slovensko...

maggie11
autor
5. jún 2012

Baby, mam radostnu spravu: vsetko je v poriadku. Malinke rastie zatial tak ako ma, bije mu srdiecko, ma 17 mm, sme v 8. tyzdni + 2 dni. Nenasli ziadne krvne zrazeniny a vsetky testy su uplne v poriadku. Doktorka, starsia pani, inak velmi mila osoba, sa tesila, ked mi to vsetko potvrdila. Povedala, ze mam pocuvat hlas svojho tela, ze ak budem unavena, treba si oddychnut. Casom to budem musiet oznamit zamestnavatelovi, lebo nechcem sa prepracovat, u nas v robote je take tempo, ze niekedy sa vobec nemam cas ani napit.Som stastna. A domov na SK vraj mozem letiet. Mag

pami27
5. jún 2012

@maggie11 Ahoj, tiež som mala krvácanie, ale v 7. a potom 10. týždni. Bol tam hematóm. Napísali mi Duphaston a mala som kľudový režim (žiadna námaha, poloha ležmo). Keď čítam ako sa o Teba "postarali" v UK, normálne som rada, že žijem na Slovensku. Držím palce.

kaciatko215
5. jún 2012

@maggie11 joooj tak to je super tesim sa s tebou uzivaj si tehulkovanie a drzim palceky 🙂

michaela18
5. jún 2012

@maggie11 ahoj,mohla si mat hematom ako ja,ten ked praskol tak som mala silne krvacanie a potom uz len spinenie az to ustalo.ale o mne vedeli, ze ho mam a pripravili, ze ked praskne moze stiahnut aj babo.nastastie sa babo udrzalo a teraz ma 7 mesiacov a krici od hladu,takze utekam.zijem v irsku takze to zdravotnictvo je asi na rovnakej urovni.neboj bude dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre