Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Len gestačný vak v 5. týždni

venividivikinka
15. okt 2015

Ahojte baby,

min. tyzden som bola u svojho gyno potvrdit tehotenstvo. Vieme datum pocatia a aj gyno odsuhlasil, ze to sedi s tym co vidi, takze vieme, ze sme vtedy boli 5 +5 tt. Velmi som sa tesila, on mi gratuloval a proste nijako tragicky sa netvaril. No a objednali ma na 4.11, zatial nerobili ziadne testy, nic. Doma mi testy vysli najprv slabunke, ale potom uz taka silna ciarka bola, ze nebolo pochyb.

Vsade tu na MK citam, ze ked vidie "len" gastacny, tak ako mamicku objednaju o tyzden, aby nasli embryo a potom pripadne este raz, aby nasli srdiecko, dakto ide aj trikrat, kazdy tyzden raz, a mna takto objednali az o mesiac... ani by som sa tomu necudovala, keby nebolo MK :D. Medzitym som sa rozhodla zmenit lekarov, lebo som od toho svojho stareho velmi daleko a nechce sa mi dochadzat. Nasla som si p. doktora Linkescha v KE, ktoreho tu kazdy chvalil.

Bola som tam na prvy pokec len so sestrickou (vsetci su hrozne mili!), vypocula ma, povedala, ze gastacny vak v takom tyzdni je uplne normalny a objednala ma na ten isty den (4.11)!

Baby, chcem sa opytat, je tu medzi vami aj taka, co nechodila hladat srdiecko a embryo kazdy tyzden a vsetko bolo OK? Ja fakt neviem, ze preco ma takto objednali, ci preto, ze som mlada, alebo ci to vyzeralo dobre na tom sone a doktor len spomenul ten gastacny vak... ci u Linkescha len dala na to, co povedal moj stary doktor, alebo jej to tiez pripadalo vhodne ma takto objednat, alebo ci na to proste kaslu a nechcu ma zbytocne sonovat, ked netreba... to ked vas objednavaju tak casto, vy toho lekara o to pytate? Mam sa tvarit zufalo, aby ma objednal skor? Ja som na tom prvom sone bola rada, ze je to tehotenstvo a ze je to v maternici, tak som bola stastna. Alebo je to kvoli predchadzajucim skusenostiam danej mamicky? Ach, november je TAK DALEKO!

PS napina ma (ale nevraciam, resp len velmi malo...) od tretej rana tak cca do stvrtej poobede (no je to proste parada :D), prs sa nemozem ani dotknut a na wc chodim tak casto, jak nikdy, takze tehotna sa celkom citim, ale viem, ze to mozno nic neznamena. dnes som v 6 + 6 tt. toho 4.11. budem 9 + 4 tt.

rubinka
15. okt 2015

Podľa mňa neni zdravé chodiť na utz moc často tobôž nie každy tyždeň, ak je všetko ako má byť tak nevideli dôvod prečo by ťa mali objednať opäť, iné by bolo keby sa im zdalo že nezodpovedaš danemu tyždnu. V UK pokiaľ viem tak sa chodi k doktorovi až v 12.tt všetko je ok tak sa nestresuj a uživaj si tehotenstvo 😉

vika35
15. okt 2015

myslim si, ze je to uplne ok.

jul11
15. okt 2015

@venividivikinka je to ok.keby si isla skor,este by nahodou nebolo nieco vidiet a by si sa zbytocne stresovala. Ked bol o na prvom sone vsetko ok,nekrvacas,nemas ine potiaze,staci naozaj o mesiac a to uz bude naozaj viac vidiet. Dr.Linkesch je velmi dobry lekar,nic nezanedba,neboj.

darina1952
15. okt 2015

@venividivikinka zbytočne sa stresuješ 🙂 Šla si k dokymu na potvrdenie príliš skoro a nemá tam čo vidieť. Mne robil prvé sono na 10gtt a všetko bolo OK. Keď ti urobí sono o tri týždne bude to tak akurát. Teraz oddychuj, daj si u svojej všeobecnej lekárky predpísať kyselinu listovú a počkaj na ďalšiu návštevu u lekára.

seahorse27
15. okt 2015

Na potvrdenie tehotenstva sonom staci ist v 7.-8. tyzdni, ak nie su nejake problemy (krvacanie, bolesti...). Zbytocne si sa tam hnala v 5.tt - vtedy este nie je vidiet akciu srdca, málokedy je vôbec vidiet embryo. Neviem, kde sa vsetky tak ponahlate. Uz pomaly budete chodit na sono 2 dni po sexe...Uplne ti staci ist v 10.tt, ak bude u teba vsetko prebiehat ako ma. Zda sa, ze je vsetko ok. Ukludni sa, nikto nic nezanedbal a ani sa nemusis tvarit zufalo. Si tehotna, nemas malariu 😕

venividivikinka
autor
15. okt 2015

@seahorse27 nechcela som ist tak skoro, ale pytali sa ma, ci mam nejake potiaze a mala som silne krce asi dva dni, tak ma objednali. nebolo to o tom, ze som sa hnala 🙂

seahorse27
15. okt 2015

@venividivikinka Tak to je potom ine, ak si mala problemy. Naozaj nemusis mat obavy. Ja som bola na potvrdenie pri prvom tehu v 10.tt a pri druhom v 8.tt - tak ma objednali a nijako som to neriesila. U teba bolo vsetko v poriadku, takze klud. Tych par tyzdnov rychlo ubehne...

8291
15. okt 2015

Tvoj gynekolog postupuje správne.pokial nemáš problémy a nekrvacaš uplne stači ďalšia kontrola toho 4.11

babydesire
15. okt 2015

@venividivikinka Akcia srdiecka a umiestnenie v maternici je pre gyn smerodajna na urcenie a potvrdenie tehu. Akcia srdiecka je vidiet tak v 6 tt tehu. Mna napriklad v 5tt odmietol gyn vysetrit! Napriek tomu ze o prve sme prisli 2mesiace pred tymto druhym tehu v 10tt... Ak si sledovana endokrinologom hned im zavolaj ako tehu mas prednost a v tehu sa mozu hodnoty stitnej z.zhorsit. Ak nemas bolesti,nekrvacas,tak vydrz do toho novembra.v pripade ze by si krvacala (aj len trosicka krvi) chod hned do nemocnice. Neviem o tom ze by bola niektora nastavajuca mamicka vysetrovana viackrat v mesiaci (pri zdravom tehu)..poradne su raz za 4tyzdne v prvom trimestri aj v druhom (neviem do akeho tyzdna)ak sa robia aj ine vysetrenia tak kvoli nim sa ide mimo poradne, v tretom a pred koncom tehu du tusim castejsie...ak je nejaky problem alebo je mamicka rizikova tak ma poradne castejsie...
Tak vela krasnych chvil pri tehulkovani 😀

venividivikinka
autor
15. okt 2015

baby, dakujem za odpovede. ja len aby ste si nemysleli, ze mi nacisto sibe. dostala som sa do skupiny júnovky 2016, vyberam namatkovo z prispevkov na prvej strane (nicky neuvadzam pre anonymitu, predsa len je to skupina):

"aj utz ukazal, ze babatko je v maternici, som v 6tt(5+3). 26.10 utz v CAR uz snad aj so srdieckom"

"Baby my sme dnes boli na 1 uzv. tak bolo vidno zltkovy vak v maternici, dnes som 5tt+5 dufam ze za 2 tyzdne bude vidno srdiecko"

"momentalne sme v 6 tt a zatial je vsetko ok, buduci tyzden v piatok ideme na kontrolu a dufame,ze uz bude vidiet akciu srdiecka "

"Dnes potvrdené z krvičky tehu. Síce ešte len 4tt +5dní ale malinké je už v brušku ❤️❤️❤️ O dva týždňe kontrola."

"na vag.sono, kde lekár potvrdil malé škvŕňa. Nič viac mi k tomu nepovedali, o dva týždne mám ísť na "kontrolu" počúvať srdiečko."

a to je len prva strana... akoze ja mam pocit, ze kazda pomaly ide najprv na potvrdenie tehu a potom hned o tyzden/dva zas... len zeby ste vedeli, odkial to mam :D

emilia25
15. okt 2015

Mne tiez doktor potvrdil len vak 4mm a ms meškala 4 dni a tiez má objednal az o 3 tyzdne kde bolo uz babo aj so srdieckom potom má objednal zas o 3 tyzdne a vystavil knižku teraz chodim do poradni raz za mesisc a sono robil v 9 týždni a az teraz v 20.skor je zbytočne aby objednsvsli doktori dobre vedia v ktorom týždni je co vidiet hlavne v tych začiatkoch tam mi robil sono vzdy az do toho 9 tyzdns.

luciferkax
15. okt 2015

Podla mna je zbytocne.chodit tak.skoro k lekarovi... raz do mesiaca ultrazvuk je az az 🙂 🙂

malik
16. okt 2015

@venividivikinka ja len pozeram ,co to citam. Hned prve citovanie je moj nick. 😀
Nehnevaj sa, tak napr ja som isla preto, ze sme museli vylucit MMT!!! 2tyzdne bolesti na jednej strane, je vazny dovod na navstevu lekara. Nesud, ked nevies co tomu predchadzalo! Nie sme vsetky vysinute. Tiez by som sla na prvu kontrolu v 8tt, ale bolesti nepustili.... 🤐 tebe prajem pohodove tehu. 😀

venividivikinka
autor
16. okt 2015

@malik moja, ja som vas prave vobec nesudila. ja som myslela, ze je to normalne, tak som sa pytala, ako to je 🙂 fakt. ziadne odsudzovanie z mojej strany. ale pozri aj tak, kolko som nasla prikladov... to je enornmne mnozstvo zien, co takto chodi casto, preto patram po pricine.

adulienka92
16. okt 2015

@venividivikinka Ahoj,ja som tiež čítala na MK od snažiliek a teraz cez cele tehu pomaly neviem aké všeliaké články,ale dám ti osobnú skúsenosť 🙂 ja som mala poslednú ms 24.2.....mala som dostať ms 24.3. ale už neprišla,testy som mala slabšie,ale bola som šťastná ako blcha......k doktorovi som šla však až 8.4. lebo som sa bála,že pôjdem skoro a neuvidí nič a ja by som sa zbytočne trápila,no aj keď som prišla toho ôsmeho,videl "len" gestačný vak a dal ma síce prísť o týždeň,ale bola som tiež asi v 8-9tt keď videl srdiečko. Takže ničoho sa nemusíš báť,hlavne treba mať kľud a čo najmenej stresu 🙂 Bábätko sa ukáže,neboj 🙂 držím palčeky

jankastubka
16. okt 2015

Uprimne odporucam, pokial nemas ziadne problemy ani nestuduj mk, ze co vsetko sa ti moze stat, lebo zbytocne sa budes stresovat. Ja som tiez nechcela ist k lekarovi tak skoro, len kvoli krvacaniu som radsej sla, bo to vedia niekedy este lekari zachranit, zial nebol to nas pripad.
A prave pri tom krvacani a pod sa moze stat, ze su baby sledovane aj castejsie, aby sa zistilo ci je vsetko v poriadku ale asi to naozaj nie je nejak zdrave. Drzim palce.

dooomca
27. okt 2015

Presne si pamätám tieto pocity pred 2 rokmi, nevedela som sa dočkať každej poradne a teraz už mám 16 mesačného chlapčeka🙂. Tiež som zo zaciatku stresovala a bála sa , ale neboj sa, pekne si užívajú tehotenstvo, pretoze to sa tak rýchlo suchne. P.s: momentálne Som znovu tehotná, takže sa vidíme v junovkach 2016🙂

liuliu
27. okt 2015

Na prve vysetrenie som isla ovela neskor a aj to len kvoli tonu ze v skupine kde som bola nalo strasne vela bab missed tak som chcela vediet na com som. Inaksie som mala naplanovane ist na prve vysetrenie az v 12tt.
Neviem ale podla mna toto vidim srdiecko nevidim srdiecko a prazdne gestacne vacky zbytocne zenu stresuje. Co sa ma stat sa stane a tak ci tak v tych prvych tyzdnoch by pravdepodobne doslo nakoniec k prirodzenemu vypudeniu plodu ; takze naco to silit a ultrazvukovat embrio ktore nieje pomaly este ani zahniezdene.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli