Magnézium voda a tabletky magnézium v 5. týždni

simik7192
7. máj 2021

Ahojte, potrebujem radu čo je dobré na občasné ako keby bolesti ms v tehotenstve? Aj ako keby pichanie? Na začiatku 5tt...to môžem piť magnézium vodu aj tabletky 500g magnézium? Koľko tabliet by som mohla. V letáku sa píše ze 2 až 3 tablety, len mne sa to zdá veľa 👣🤷

kkovacovak
7. máj 2021

@simik7192 tehotná žena by mala prijať cez 300mg. Radšej si kúpte ,,slabšie,, magnézium a dávajte častejšie za deň.

nikpa
7. máj 2021

@simik7192 rozťahuje sa ti maternica, je to normálne. To ťa tak bolí, že chces kvôli tomu jesť toľko magnézia? Toľko sa ho v tehu zvykne brat ku koncu ked más už veľké brucho a tvrdne ti.

simik7192
autor
7. máj 2021

@kkovacovak a nestačí mi iba jedna tabletka napríklad ráno?

kkovacovak
7. máj 2021

@simik7192 tak teoreticky stačí ale určite to bude menší nápor keď sa dávka rozdelí a hlavne bude lepšie podľa mňa pôsobiť ako keď sa to dá naraz

simik7192
autor
7. máj 2021

@nikpa tak občas tak pichne, zabolí pravý, ľavý ako keby vaječník, pod bruchom..hlavne keď tak sedím, alebo keď sa náramne postavím vtedy to tak zabolí, ale nič nejaká výrazná bolesť.. Ale vraj je to normálne, tak asi budem piť iba magnéziu vodu, ta mi celkom pomáha 👍 aj klasickú čistú vodu

miska992
7. máj 2021

@simik7192 ja zajtra zacinam 7tt, beriem od zaciatku magnerot 3 tbl denne, tiez som mala take bolesti a aj mavam. Pijem aj feniklovy caj a pomaha mi aj ten, vyskusaj.

miska992
7. máj 2021

@simik7192 take bolesti mozes mat aj z nafukovania kvoli vyssiemu progesteronu v tehu, ten spomaluje peristaltiku.

vikybotka
8. máj 2021

Mne dal gyndos pri takýchto bolestiach magnezium čisté od galvexu zevraj by sa nemalo miešané s b6 🤷🏼‍♀️ Jedla som ho asi od 15tt 10 tabliet denne, už som rozmýšľala že takým štýlom ani neporodim a porodila som ešte aj predčasne 35tt takze by som to konzultovala s gyn na najbližšej poradni 🙂 dal má koli tým bolestiam aj na predčasnú MD voz sa aj sestričky čudovali ešte že tak spravil 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre