Mávali ste rannú a večernú tehotenskú nevoľnosť?

mahalo
4. dec 2011

Okedy vstanem az do takej 12-13 hodiny mam nevolnost ktoru strpim len ked lezim. Vecer to zase pride cca od takej 9 hodiny az kym nezaspim. Takze som denne pouiztelna len zhruba 8 hodin 🙂 ma niekto skusenost s touto dvojitou nevolnostou? Ako dlho trvala a co ju zmiernovalo? Chcela by som sa vyvracat, no nejde mi to ani ked sa snazim. Od detstva som nebola vracavy typ a tazkost vo mne len poomalicky otupievala, tak ako teraz no uff.. 🙄

michaela4599
13. mar 2015

Mne pomahalo to, ze som kazdu hodinku a pol nieco ziedla. Nemusi to byt nic velke. Kusok syra, kusok chleba, ovocie. Moj zaludok proste nemohol byt prazdny...Tak sa tie celodenne tazkost dali ako tak zvladnut. No moja skusenost, je taka, ze kazda mamicka reaguje na nieco ine 🙂

schubertica
13. mar 2015

Ano. Ja som nikdy nevedela kedy to na mna pride. Skusala som aj zazvorovy caj ale urobila som si ho asi dvakrat a potom uz len pri spomienke na jeho chut mi bolo zle. U mna tie nevolnosti trvali tak do polovice stvrteho mesiaca a odvtedy uz som nastastie v pohode 🙂

luta13
14. mar 2015

...ja mam nevolno od asi 6.tt...doteraz...som v 10.tt...rano musim surne nieco zjest, a potom asi kazdych 1,5 hodky, inak mi je o nicom...ako pise michaela4599...no od poobedia do vecera mi byva najviac o nicom - nevraciam vsak, navecer kyselina - no nie vzdy...tesim sa, ked to uz konecne prejde...pri synovi som nemala ziadne nevolnosti, ani nic...toto druhe tehu je uplne o niecom inom...🙂

sense
14. mar 2015

ja som o 16.00 zacala objimat misu a este o 22.00 som objimala...

ejuska79
14. mar 2015

celodennú....

babika_se
14. mar 2015

Celodennu nevolnost az do 17 tt...

sladkasue83
14. mar 2015

pri prvom mozno 1tyzden... pri druhom cele 3-4mesiace (od rana ndo vecera)...

zuzicka1982
14. mar 2015

Pri prvom cely den do 12 tt, pri druhom cely den do 20 tt a teraz pri tretom (17tt) stale trva, k veceru sa to zhorsuje. Nastastie bez vracania, ale fungovat takto pri detoch je fakt narocne 😒

mimanr
16. mar 2015

ja mam celodennu ☹ aj by som vracala, ale prirodzene sa mi neda, jedine, ze by som si strcila prst. strasna tazoba v zaludku, nafuknutie, byva mi az na omdletie, no bojim sa cokolvek si dat. matovy caj nepomaha...

prego81
16. mar 2015

ja som nevracala ale nejaky cas som citila taky ten "zaludok na vode" aj rano aj vecer. Mne pomohlo jest. Predtym ako som vstala z postele som pochrumala suchar alebo susienku a bolo lepsie. Zazvorovy aj ine caje ktore sa odporucaju pri nevolnosti pijem aj bezne tak neviem ci zabrali alebo nie. Pila som aj tie. Neviem ci ti nieco pomoze ale ked budes skusat dostatocne dlho tak to prejde. Taksito to prejde aj ked nebudes skusat nic 😀

angiv
16. mar 2015

Na mna to pride vecer medzi 17:00 az 19:00 az pokym nezaspim. Sice som este nevracala ale nemam k tomu daleko. Vyskusala som vcera 3 glgy coca coly a to ma dalo do poriadku. Viem, ze to nie je vhodne pre tehotne, ale po troch nociach bez spanku si uz chce clovek nejako pomoct. Rano aj cez den som ok a som rada, ze mozem normalne fungovat v praci. Som v 8tt.

luvika
16. mar 2015

Ja som mala rannu, dennu, vecernu aj nocnu nevolnost...kazdy den, tyzden, mesiac tehotenstva...torecan a zachodova misa boli v tom case mojimi najlepsimi kamosmi :D

myrepose
17. mar 2015

..ja mám nevoľnosti od rána do večera. keď som hladná, je mi hrozne. keď sa však najem, je mi ešte horšie. vôbec nevraciam, len mi je neskutočne zle. trvá to asi týždeň, som v 8tt.

soul88
30. apr 2015

Baby, moje prve tehotenstvo bola jednoducho hruza. Prepacte ze pisem tak vela ale ozaj ma to velmi trapilo. Vracala som kazdy den aj niekolkokrat od 7tt. Rano som len otvorila oci a uz som bezala na zachod. Naranajkovala som sa a zase. Chodila som do prace a autom som cestovala 1 hodinu a vedela som ze nesmiem byt hladna lebo odpadnem alebo sa povraciam znova, takze som mala plne auto keksikov, rozkov a vsetkeho mozneho. 😀 Po 5 mesiaci sa to zlepsilo takze som pre zmenu vracala kazdy druhy den. Vracala som do 8 mesiaca a 9 mesiac povazujem za najkrajsie obdobie. Bolo mi jedno ze mam velke brucho a ze uz ledva chodim, hlavne ze som mohla zjest aspon co to - (pribrala som za posledny mesiac 10 kil.) Pamatam sa ako som sla k obvodacke po PN a sestricka - ved nebojte to bude tak do 3 mesiaca. A ja jej vravim: ,,Ja som ale v 6-tom." Zavidela som vsetkym ktori mi vraveli ze sa tesia z tehotenstva lebo ja som sa netesila asi ani jeden den. Hormony robili svoje a ja som mala vecne depresie, vsetko mi pripadalo nekonecne a cierne. Najviac som ,,zboznovala" reci o tom co mam a co nemam jest - typu cierny caj nemozem ale ja som z ovocneho a bylinkoveho vracala a toto bolo jedine co som do seba dostala. Nic mi nepomahalo, ani zazvor. Doma sme mali skrinu, kde bola levandula a ked som sla okolo tej skrine tak som vzdy utekala vracat takze som si musela zapchavat nos, okrem ineho mi smrdelo asi vsetko aj moj vlastny manzel chudak.:( Ale statocne to niesol a stal pri mne len som mu musela vysvetlit ze to ako sa spravam a ze placem a ze ho rano ani objat nemozem za to vsetko mozu hormony a on to prijal krasne a bol mi velkou oporou. Niekde som videla clanok ze tehotenska nevolnost moze byt sposobena aj nizkou imunitou, ktoru som urcite pri prvom tehotenstve mala. (prezila som mononukleozu a zapal pluc) a moje babo ma uplne uzdravilo. Teraz som zdrava ako rybka a to je uzasne. No a uz vieme ze som v 7 tt a zacina mi byt zase zle ako pri prvom tehu aj fyzicky a psychicky. Mam strach, ze sa bude historia opakovat a predstava ze prestanem existovat na 9 dlhych mesiacov je strasna. Najhorsie bolo pre mna to ze som nemala v okoli medzi najlepsimi kamoskami ani jednu ktorej byvalo zle. Mam asi 15 najblizsich kamosiek ale ani jedna. Vsetky by v 9 mesiaci zvladli 4 hodinovu turu a este by si isli zacvicit. Akoze mam z nich radost, maju krasne zdrave babatka ale citila som sa nepochopena. Co je to kondicka v tehotenstve? Mala som pocit ze som bola jediny zdochliak v nemocnici (kvoli prenasaniu) pred porodom ale ako som na tom mohla byt inak ked mi byvalo tak zle celych dlhych 9 mesiacov. Ale na zaver musim napisat nieco pozitivne ze ako som porodila vsetko zmizlo - depky, nalady, zvracanie, nevolnosti a naplnilo ma stastie, maly sa mi hned prisal - kojenie bezproblemove (mala som nastudovane a maly bol uzasny). A pol roka mi trvalo kym som zabudla na hnusne tehotenstvo a porod. Co povazujem za celkom kratky cas. 🙂 No a teraz sa uz len modlim aby moje dalsie tt bolo krajsie aj ked to nezacina ruzovo.

vodovaha
13. nov 2015

Ja som v 3 mes.A vsetko to zacalo teraz cely den mi je zle a neznasam pachy .Toto je moje 4 tehotenstvo ale takto mi nikdy nebolo su na to niejake lieky??Dakujem za odpoved

mati88
15. nov 2015

Ahoj no mne zo zaciatku bolo tiez zle cely den skoro, akurat vecer to bolo lepsie.chodim aj do prace takze mala som co robit aby som to tajila.Mne pomahalo nieco sladke, napriklad cokolada a cerstvy vzduch.ale neskusaj na silu vracat neni to dobre.niekomu pomaha aj banan.

sulinecka
28. jan 2016

Caute ja mam toto kazdy den som 11tt najem sa rano dobre je za hodinku mi je tak zle ze to trva az dokim nezaspim je to celi den a vraciam asi tak dva krat a to iba vodu neviem ani preco a strasne toje kisele ach nic musim len vidrzat

adria007
11. máj 2016

Ahojte.Neda mi nepodelit sa o svoju skusenost s celodennou nevolnostou.Nepomahaju zarucene rady,babske recepty,homeo cocculine,nic.Jeden den kola je fajn,druhy ju nemozem citit.Druhy mesiac som este pretrpela v praci,ale nasledne ma museli vypisat PN.Niezeby doma bolo lepsie ale znesitelnejsie.Vraciam od 5tej popoludni kym nezaspim,obcas utekam v noci.Ak je to nezastavitelne uzivam torecan,bez neho by ma tieto stavy zaviedli do nemoc.Uz jednu dcerku mam,aj pri nej mi bolo zle,ale pracovala som az do MD lebo sa to dalo zniest.Vsade len hladam termin kedy to akoze ma prejst🙂a pocitam dni.Tak ale co neurobim pre to krasne babo co sa krutilo na ultrazvuku tak spokojne.Len na tretie ma uz nikto nenahovori to je iste.

buckeye
11. máj 2016

Ranne nevolnosti sa nevolaju ranne, koli tomu, ze by mali byt rano, ale ze su v rannom stadiu tehu, resp vtedy sa zacnu zjavovat, ale mozu byt kedykolvek pocas dna, noci, ja mam nastastie len lahky pocit tazkosti na zaludku, ak sa dlhsie nenajem, inak ok🙂

sinopea
3. okt 2016

Ja som mala nevoľnosť a pocit na zvracanie celý deň (vracala som tak 2-3krát denne). Najhoršie to bolo od 6tt asi do 13tt (to som stihla schudnúť 7kg). Od 13tt do 16tt sa to začalo zmierňovať, ale mávala som stavy na odpadnutie nevedela som mala problém prejsť aj pár krokov 🙂 a potom od toho 16tt do 20tt som mávala ozaj len rannú nevoľnosť (musela som sa najesť pred tým než som vstala z postele). Od 20tt mi úplne vymizli nevoľnosti (teraz som 24tt) a fungujem úplne v pohode ako predtým. Dúfam, že už sa nevrátia 🙂

domisteve
27. okt 2016

Ahojte baby, mne bolo zle od rana do vecera. Skusala som vsetky mozne rady - rano pred vstanim sa hned najest a cez den stale nieco jest ale jedine co som tym dosiahla bolo, ze som vracala nie len rano ale aj vecer a cely den som nevysla z postele, pretoze mi bolo strasne zle. Nakoniec som prisla na to, ze pre mna najlepsie je rano hned ako vstanem vypit aspon pol litra cistej vody a hned nato ju vyvracat spolu so vsetkymi stavami ktore sa vam cez noc nahromadia v zaludku. Hned potom zjem krajec cisteho chleba a potom cez den stale do niecoho zahryznem. Sladke nerobi dobrotu-aspon mne. Ani ziadne dzusy a ovocne stavy. Odkedy to takto robim tak vraciam iba rano cistu vodu( je to mensie zlo ako vracat jedlo) a cez den viem fungovat ako tak normalne. A este mi pomaha pepsi. Tak dufam , ze to niekomu pomoze.

myskacici
27. okt 2016

@cora73 presne ako ja. To slintanie bolo hrozne....
Našťastie je to za mnou.

laura1804
27. okt 2016

@soul88 je to starsi prispevok, ale konecne som nasla niekoho, kto vie, ako som sa pocas tehotenstva citila...neprajem to nikomu, ale som rada, ze nie som sama...a uz memam odvahu na dalsie tehotenstvo, aj keby som veeelmi chcela...

simkanati
27. okt 2016

@domisteve a tie lizatka proti nevolnosti z lekarne si neakusala?

domisteve
28. okt 2016

@simkanati skusala som aj lizatka aj cocculine aj gastrocynesine, zazvorovy caj a kadeco ine ale nic nezaberalo resp. nezabera

tina1988
28. okt 2016

Pri prvom mi nebyvalo zle vobec, ale pri druhuhom len vecer. Zacalo sa to cca o 5tej a trvalo aj celu noc. Pospat si nieco pocas prvych 3 mesiacov bol zazrak. Po 3 mesiacoch to ustalo a teraz to je uz v pohode.

womankc
28. okt 2016

@soul88 no oproti tebe som vracala pri poslednom len do šiesteho mesiaca, ale v podstate úplne presne som fungovala , tiež to bolo najhoršie obdobie , akonáhle som otvorila ráno o piatej oči , už som letela , umyť zuby rovno nad wc, variť heroický výkon, zacítiť nejakú vônu , už som šla, otvorila dvere na dome a ako som zacítila tú vôňu nášho domu už som letela, ešte k tomu som aj ležať musela , aj tak som nič nevládala, takže ma aj chrbát bolel, o pol desiatej v noci sa so mnou chodil muž prechádzať , lebo to bol jediný čas , kedy som žila , jedlo bolo horor , v piatom mesiaci za mnou prišiel do izby a povedal mi , že ak pôjdem na prerušenie, že mi nikdy nič nepovie........... ale zvládli sme to ...
netreba sa na to sústrediť , mne keď bolo úplne zle, tak som sa snažila myslieť na záhradu, alebo na hocičo ....

blondie257
24. nov 2016

Ahojte,tak sa k vam pridam,mne je zle od rana do vecera kym nezaspim,v noci sa zobudim ze mi je zle tiez. Snazim sa to predychavat v praci,no som nefunkcna na 80%,ak som doma lezim a podriemkavam.inac ak mam nieco v ustach tak je to ok...no po par minutach je to späť,a jest furt nemozem,to by dopadlo 😀
Bojujem s nevolnostou ako sa da...no je to narocne

piiitr5
10. dec 2016

ahojte, pridávam sa. Do 7tt som sa stravovala ukážkovo - veľa ovocia, zeleniny plus chlorella a mladý jačmeň (užívam to dlhodobo a je to náhrada tehotenských vitamínov), nechcela som brať umelé vitamíny a tabletky, veď sa predsa stravujem zdravo, každý deň si varím :D som si myslela. No od 7tt sa začali striedať dni lepšie a horšie, teraz koncím 8tt a niektoré dni boli pre mňa utrpenie, nevolnosť, absolútne nechutenstno, napínanie, "grganie" na prázdno, no úplne nepoužiteľná som. A toto mi povedzte prosím, ako sa mám stravovať zdravo a vyvážene, keď je niektoré dni moje maximum suchý rohlík s acidkom. 🙂

yollanda
10. dec 2016

Mne bolo pri prvom doobeda zle a pri druhom vecer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre