Môže Clexan a lieky na riedenie krvi spôsobovať špinenie?

2. jún 2023

Ahojte moze spôsobiť clexan a lieky na riedenie krvi ze trosku spinim ?dnes som mala aj take ružové vlasocnice ..strasne sa bojim na kontrolu idem o 2 tyzdne som v 6tt

lenocka8894
2. jún 2023

Ja som pichala clexane cele tehu a ziadne spinenie som nemala ani lekar ma na to neupozornoval...mozno ina zena bude mat inu skusenost

diaalex
2. jún 2023

Podľa mojich poznatkov tak tie lieky nemajú nič spoločné so špinením

petamich
2. jún 2023

podla mna nie (a tiez som si pichala) ale nie som lekar ak sa ti nieco nezda, volaj svojmu doktorovi

walkiri
4. jún 2023

Ahoj, ja mam tiez to spinenie a picham clexane. Doktorka nevidela ziaden problem, srdiecko bije, povedala ze to moze byt aj clexanom. Ale hematologicka povedala, ze nemysli ze to je clexanom, skor ze sa tam este tvori vsetko okolo embrya a ze clexane pomaha dobremu uhniezdeniu. Povedala ze mozem si davat viac vitaminu C v prirodnej forme - citrusy a tak, na posilnenie ciev. Tak neviem. Tiez som z toho nervozna :/ som v 7tt

sasanka605
4. jún 2023

Nie, a ani aspirin ako tu bola vcera ci dnes otázka. Tak mi povedala hemato.

autor
4. jún 2023

@walkiri ja beriem k tomu aj lieky na riedenie krvi …ale ja nespinim tak ze cely den ..sem tam aj to vacsinou po progesterone …janidem az o tyzden na kontrolu srdiecko som este nemala …ale uz mi aj vymizli priznaky (prsia ,podbrusko)tak sa velmi bojim 🥺🥺som v 6tt

walkiri
4. jún 2023

Ja mam tiez aj progesteron. Priznaky mam tiez tak striedavo.. asi sa netreba tak sledovat a skusit relaxovat 🙂 ak sa obavas, zbehni za doktorkou aj skor, ja som sa tiez tak skoro rano vybrala aby som sa ukludnila

kikulienkadd
4. jún 2023

Ahoj,brala som fraxiparine, neskôr clexane (kvôli alergii na fraxiparine) od // na teste. Nikdy som nešpinila. Tie injekcie sú na riedenie krvi,aké ešte iné lieky máš na riedenie krvi? Vedia všetci tvoji lekári o všetkom,čo užívaš? Držím ti palce, choď k lekárovi čo najskôr.

autor
4. jún 2023

@kikulienkadd ano vsetci vedia o všetkom 🤷‍♀️ no nic vypinam konika a nejdem sa sledovat vsetko dobre dopadne 🙏🏻🍀

walkiri
4. jún 2023

Jemne spinenie v tehu je bezne, to som nasla snad po celom internete 🙈 tak dufajme, ze to bude ok 🍀😊

floki1994
4. jún 2023

Ja picham clexane..povedala mi doktorka na hematologii ze ak pride spinenie hned treba na pohotovost..takze si chod ;)

walkiri
4. jún 2023

@floki1994 urcite ma aj vyraz spinenie rozne odtiene. U mna to je napriklad minimum a skor do bezova. Ja som teda k lekarke isla a vsetko bolo ok a trva to uz par tyzdnov bez zvysovania intenzity. Niektore baby to maju aj cely prvy trimester. Takze nemyslim, ze je to vyslovene na pohotovost ak clovek nekrvaca a nema krce a dokonca berie aj progesteron. Na pohotovosti max predpisuju progesteron vela sa s tym aj tak neda robit

walkiri
4. jún 2023

@floki1994 respektive, mozno staci ist aj k svojej gynekologicke skontrolovat a nevystresovat sa uplne 🙂

floki1994
4. jún 2023

@walkiri a si hematologický pacient? Lebo ja áno s trombofílnym stavom...mne bolo tak povedané 🙂 a ja som človek ktorý radšej počúvne lekára nech si potom vyčítať že som nešla ... je to na autorke... 🙂

autor
4. jún 2023

@floki1994 aj ja mam trombofilny stav .. pisem ze vedia o všetkom a nekazali mi utekať na pohotovost ..o špinení nevraveli nic a ako pisala vyssie nieje spinenie ako spinenie ..

walkiri
4. jún 2023

@floki1994 ano bola som aj za hematologickou, urobili mi aj odbery, vysledky ok a vravela ze to sa proste stava v tehotenstve ked sa tam embryjko uhniezduje, mozno je niekto na to citlivejsi ktovie 🤷🏼‍♀️

floki1994
5. jún 2023

Ok tak uz len dufaj ze je vsetko ok 🙂 kazdy hematolog zjavne inak...my mame za sebou jeden skaredy potrat cize u mna nic nechceli podcenit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre