Môžem si dať urobiť gélové nechty počas tehotenstva?

simonaluk
11. júl 2021

Podľa vás? Nemôže to uškodiť?

leuska15leuska15
11. júl 2021

@simonaluk ahoj (dopredu ta upozorňujem ze som až príliš úzkostliva na zdravie a trpím obsedantno kompulzivnou poruchou, takže môj komentár je určite za vlasy pritiahnuty ale napíšem to z pohľadu mňa, zober si z toho co chceš 🙂) Takéto gélové nechty v prvom rade budú určite obsahovať formaldehyd. Ten sa vylučuje ako prchava látka a ty ju vdychujes. Veľké množstvá môžu vážne poškodiť človeka, malé množstvá sú všade okolo teba, tiež sú škodlivé ale nič s tým nenarobi . Tieto množstva sú regulované EÚ, ťažko ale povedať ci sa to kontroluje tak prísne aj v takých nechtoch, podľa mňa skôr vo veľkých položkách ako podlahy, skrine,... A ide aj o to ze ruku môžeš mať rovno pri hlave v spánku a dýchať to niekoľko hodín. Navyše ta baba co robí tie nechty to môže mať kúpené niekde z Ázie, kde sú normy úplne iné. Okrem toho budú obsahovať Ftalaty. EÚ ich už zakázala myslím ze 6 rôznych ftalatov, ale zatiaľ len pre produkty pre deti (a uvažuje sa zakázať to aj pre produkty na styk s jedlom ale neviem ci to prešlo). Ftalaty môžu za neplodnosť, poruchy štítnej žľazy a mnoho mnoho druhov rakoviny. Áno, aj ja si myslím, že mať umelé nechty zas nie je tak strašne, to nebudú až tak veľké množstvá tých chemikálií, ale ako tehotná by som si to určite ja nedala

bimbambim
11. júl 2021

.

majusikk
11. júl 2021

@simonaluk určite nie

kitycat
11. júl 2021

@leuska15leuska15 viete ze ftalaty maju za vysledok pruznost plastu a teda aj toho cumlicka co babatko cmula? Ide len o to, aby tam nebolo nepovolene mnozstvo.

@simonaluk ja si myslim, ze to nemoze uskodit, to vdychovanie ked mas ruku pri hlave, ale v tom salone asi bude vona nechtov a z toho by ti mohlo byt zle.

Zase nie vsetky zeny sa v tehotenstve zacali umyvat vsetkym bio ☺️

leuska15leuska15
11. júl 2021

@kitycat v dnešnej dobe už existuje mnoho, mnoho neftalatovych plastifikatorov, zmakcovadiel 🙂 používa sa DEHT, DEHA, ATHC ale tiež zmakcovadla zo sóje. Nehovorím, že sa nepoužívajú niekde aj ftalaty ale tých je tiež desiatky a nie všetky škodia rovnako. Tých 6 zakázaných na 100% v cumli nebude, v nechtoch budú takmer na 100%, pretože sú lacné 🙂

petamich
11. júl 2021

podla mna to je uplne v pohode 🙂 ak si aj pozries odpovede gynekologov v roznych forach, tiez to povazovali za neskodne, ci uz z pohladu materialu alebo aj vystaveniu UV ziareniu (kedze pri beznom opalovani je ho daleko viac a tehotne zeny nechodia uplne v burkach a bezne ich vidis na kupalisku)

mozno pred porodom ich bude treba dat dolu a este nemusia drzat ako si zvyknuta (aspon baby u nas v terminovkach tvrdili)

za mna aj v tehotenstve treba byt racionalny a mat zdravy rozum - normalne chodim kadernicke, kozmeticke, na pedikuru...rovnako ako jem takmer vsetko a vyhybam sa iba zopar veciam

kazdopadne sa pripadne porad so svojim lekarom, ak jemu doverujes a riadis sa jeho radami 😃

zuzkac2711
11. júl 2021

@simonaluk ja som na nechty chodila až do 5eho mesiaca normálne v pohode. Ale teda gélové žiadne od cinaniek. Neuškodilo to ani mne a ani malej. Takže za mňa áno

hailey1
11. júl 2021

@simonaluk 😂😂😂z tych komentarov tu odpadnem asi. By si sa musela zavriet do bubliny, aby si nebola v kontakte so ziadnou chemikaliou. Na nechty som chodila komplet cele tehotenstvo, den pred sekciou som bola na nohy aj ruky (jeden necht mi nechala volny) a mam zdraveho uzasneho chlapceka. Vsetky gely sa riadia smernicami. Od overenej nechtarky so zachovanou nemoze byt ziaden problem.

domiklik
11. júl 2021

@simonaluk nie nemôže, len ja by som si ich nedala, je to prežitok 😘 je to proste out... A je XY ďalších spôsobov ako si dat upraviť nechty

simonaluk
autor
11. júl 2021

@domiklik ahoj,, tak ja som len chcela skúsiť niečo jemne,,nejaký lak prejsť to viac krat,, ako ja si tiež viem doma urobiť veci na to mam brúsku a tak len neviem ci ta lampa to ÚV žiarenie

simonaluk
autor
11. júl 2021

@domiklik vďaka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre