Môžem si nechať králika aj v tehotenstve?

bojka22
6. aug 2019

Ahojte baby som v 11tt. Ale mam doma zakrsleho králika ktorý je v čistej klietke. Je očkovaný. A svoju potrebu vykonáva do wc pre králiky. O zajačika sa starám. Pravidelne mu čistim všetko. Môžem dostať nejakú chorobu z neho alebo môže to ovplyvniť nejak bábätko? Pretože mama mi doma stále prízvukuje nejaký ráštep kvôli nemu. Tak radšej sa pýtam ja možno niečo o tom niekto viete. Ďakujem za odpoveď 🙂

jankapresov
6. aug 2019

@bojka22 tiez viem o tom ze tehotne by velmi nemali k zajacom ale ci aj takym doma chovanym to netusim

bojka22
autor
6. aug 2019

@jankapresov veď aj ja som to počula a ten môj je vo vnútri v izbe klietke. Očkovaný dva krát už bol. Tak neviem ci sa to inak berie.

liz_lemon
6. aug 2019

@bojka22 spytaj sa gynekologa, prip. veterinara

lula313
6. aug 2019

@bojka22 ak sa veľmi bojíš, tak dbaj na cistenie záchodu aj 2x denne. Ono parazity v hovienkach bývajú infekcne až po 24 hodinách a nákaza by ti hrozila, ak by si si neumyla ruky a išla jest, pripadne zachod môže cistit muž. Ja som záchranár, v tehu som bola v kontakte so psami z osady, či karantenky, aj som odchytavala feralnu macku a riešila veterinu a nemam ani len toxoplazmozu pozitívnu a samozrejme som porodila krasnu a zdravu dceru, ktorá má perfektnú imunitu.

mirabilis
6. aug 2019

mne to hovorili o mojej mačke (býva len v byte) a nič mi nie je, robili mi aj testy na toxoplazmozu a nič všetko v poriadku. jedine možno poprosiť niekoho iného nech čistí záchodík, alebo si potom veľmi dobre umyť ruky. Niekde som raz dokonca čítala, že je väčšia šanca sa nakaziť z nedobre umytej kuchynskej dosky na ktorej sa krájalo surové mäso než od domáceho zvieratka, ktoré býva vnútri.

ikonica
6. aug 2019

Mame dve morcata a psa... A podla vsetkeho cakam zdrave dieta... Nebala by som sa toho, ked je to doma chovany zajac, je ockovany...

lula313
6. aug 2019

@mirabilis super, že si sa nezbavila v tehu zvierata.. ako píšeš, dá sa nakaziť aj zo surovej zeleniny. Tu treba kvalitne oplachovat, pripadne tepelne upraviť, lebo v pohode sa z nej moze človek nakaziť toxo, či e-coli a pod.

lucka12399
6. aug 2019

V dnesnej dobe sa mozes nakaziť uz uplne zo vsetkeho mi pride ... ak mas králika v čistom tak myslim ze sa nemas coho bat .. ja som teraz tiez tehotna a mame dokonca 5 maciek 😀 1 vnutri 4 vonku no a nenakazili ma ničím ... vnutri mačke čistíme casto a teraz v tehotenstve to čistí vzdy niekto iny pre istotu ..
naozaj si myslim ze sa nemas coho bat ..

fkata
6. aug 2019

Ja som mala doma počas celého tehotenstva tiež králika, 2 písmenkové korytnačky a mám zdravého syna.
Každý mi hovoril, že dostanem salmonelózu od korytnačiek a toxoplazmózu z králika a našťastie sa nič také nekonalo a ani nekoná.
Ak je čistý, niet čo riešiť si myslím.

misulka22
6. aug 2019

Ked som bola tehotna mali sme v byte psa,macku,dvoch kralikov,dvoch jezkov ,prepelice,ryby,mlokov a uz neviem co vsetko.akurat som koncila vs ako zootechnik,vyzivar.a mam zdravu dceru tehotenstvo uplne ok jedine co bolo ze macku cistil manzel a nie ja.

lindusss2016
6. aug 2019

@lucka12399 no tak aby som tu toxo uviedla na pravu mieru, od macky chovsnej vnutri sa ozaj nemas ako nakazit, ked ju nekrmis surovym masom. Macka sa nakazi toxo len raz za zivot a je infekcna len par dni, ale ak jej nedavas surove maso, pravdepodobne nebude nakazena vobec, takze absolutne netreba stresovat

lindusss2016
6. aug 2019

@bojka22 ak sa tak velmi bojis, kup si gumene rukavice a klietku cisti v nich a potom si umy ruky, ziadne dalsie opatrnia netreba robit

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elementissa
6. aug 2019

Jednoznačne králika zarez a priprav na smotane, aj mama sa poteší. Myslím, že králik to aj tak nezvládne pri takomto prístupe. Šľak ho trafí z rozvíjajúcej sa tehotenskej demencie. A ak to náhodou prežije počas tvojho tehotenstva, tak po narodení dieťaťa to už určite neprežije - dieťa bude musieť mať predsa všetko sterilné, nikde žiadna baktéria, kúpane každý deň v dettole... Takže králik to rovno vzdá, ujde z klietky a skočí von z balkóna. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ (no na blbú otázku blbá odpoveď)

A teraz normálne : mamu prepleskni, králik je zdravý a čistý,je to normálny člen rodiny,preniest môže na teba akurat tak roztomilost a chlpy. Mama nech sa zobudí do reality

elementissa
6. aug 2019

A k toxoplazmoze - tu dostaneš zo zle unyteho ovocia a zeleniny. Od zvieraťa chovaného vnútri ju nemáš šancu chytiť. Po prvé - výkaly NAKAZENEHO zvieraťa sú infekčné po 24 hodinách. Po druhé, tie výkaly by si musela chytať HOLOU RUKOU a hneď za tým tou neumytou rukou JEST. Akože kto vyberá výkaly holou rukou? Však sú na to lopatky, ty do styku s vykalom prídeš akurát tak v ocnom kontakte. A predpokladám, že aj napriek tomu, že výkaly vyberas lopatkou si ruky potom umyjes.. Akože, neviem, čo by to muselo byt za humusaka, ktory by si ruky neumyl.
A zvieratá chované vnútri nemajú z čoho dostať toxoplazmozu. Nepoznám veľa majiteľov, ktorí by svoje zvairatka chované vnútri kŕmili surovým mäsom. A to by ešte to surové mäso muselo byt tou toxoplazmozou aj nakazene.. A to už je ozaj šanca, že jeden z milióna. Ale za to na zelenine a ovocí sú vajíčka toxoplazmozy pomerne často. Takže treba poriadne umývať

selest
6. aug 2019

Nechala by som cistenie zachodu na niekoho ineho

eru331
7. aug 2019

Ako ja si myslím, že nie. Viem, že sa o tom čosi hovorí, no keď sa to tak vezme, tak kedysi sa takéto neriešilo . Ľudia mali doma kopec zvierat a na tehotnú ženu žiadny vplyv nemali

hennyinnsbruck
7. aug 2019

@elementissa 👌👌👌🤣🤣🤣🤣🤣

lucka12399
7. aug 2019

@lindusss2016 ja viem .. zisťovala som si ale predsa len sa clovek niekedy boji aj ked zbytocne 🙂

candii
7. aug 2019

Hlúpe povery 🙄

bojka22
autor
7. aug 2019

@lula313 ten záchod mi stačí len vysypať do vrecúška a vyhodiť do koša. Čiže tam to nie je Az také čistenie keďže svoju potrebu nerobí mimo wc

bojka22
autor
7. aug 2019

@elementissa keď som bola malá som mala reči okolo seba nechytaj psy mačky nebudeš mať deti atď. Tetaz ze pozor na zajaca lebo dieťa môže mať také ústa ako zajac nejaký zajači ráštep. Mne tiež môj gyn povedal ze sú to reči ale radšej sa spýtam tu veď predsa je nas tu veľa tak som dúfala že aj vy mi poradíte keď máte zvieratko doma

lindusss2016
7. aug 2019

@bojka22 usta ako zajac z chytania zajaca???? 😮🤦‍♀️ boze a kde sa podel zdravy rozum?

tanickalab
7. aug 2019

@bojka22 podľa mňa sa nemáš čoho báť zvieratká sú super a čo by sa ti malo stať? si tehotná, nemáš auto imunitné ochorenie

0silvia0
7. aug 2019

@bojka22 pochybujem o zdravom rozume tvojej mamy, razstep od zajaca? Preboha, tvoja mama vyrastala niekde mimo civilizácie, keď verí nejakým vymysleným bludom? Prosím ťa, územni ju čo najskôr, lebo narodením dieťaťa sa tieto fantazmagorie budú stupnovat😱

lucka12399
7. aug 2019

Ale zas nenadavajme tu jej mame ci ma zdravý rozum.. isto jej nechce zle.. viem ze aj našich napadali same hluposti ktorým ani oni sami neverili ale proste chcu aby bolo vsetko dobre ..

montemotherone
7. aug 2019

@bojka22 ja mám len psíka, ale počas tehotenstva sa o neho viac staral muž (vonku zbieral hovienka a tak 😁) a udržali sme si tento zvyk aj potom, keďže som viac manipulovala s malým, dojčila.. myslím že keď budeš dbať o hygienu (dôkladné umývanie rúk pred jedlom, neoblizovať prsty, nehrýzť si nechty 😉 ... je to o.k. 😉

marylon
9. aug 2019

My máme doma tiež králika. Celé tehotenstvo som mu čistila záchodíku aj klietku dávala mu žrať hľadiska ho česala.... a malá je zdravá. Žiadne vrodené vady nemá☺️ Ja som to ani neriešila. Veď keď zajko žije vo vnútri nemá sa ako nakaziť☺️😉

beatrix85
15. dec 2019

@elementissa bože najlepšia a najvtipnejšia odpoveď na modrom koníkovi, čo som doteraz čítala. Teší ma, že ešte existujú takéto mamičky so zdravým rozumom a skvelým humorom. Super 👏

lucia147852
15. dec 2019

Mala som v tého 2 pieskomilov krutých som cistila, krmila... Tiež niektorí mali blbé reči. Dnes už by tehotná žena nemala ani dýchať 😀 kedysi ženy mali kopec deti, chváli zvieratá, zajace, sliepky, kozy o ktoré sa starali a deti sa rodili zdravsie ako teraz. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre