Na sone v 4tt+5 nebolo v maternici vôbec nič, ukľudnite ma prosím

tmtm
14. jan 2020

Ahojte mam pozitívne tehoten. testy.Posledna ms mi začala 12.12. V pondelok som bola u doktora to som podľa ms 4tt+5a na sone nebolo v maternici vôbec nič. Zajtra idem zas a straaaaaasne sa bojím. Až mi je zle. Ja vlastne ani neviem co chcem počuť.No teda viem, iba dobré správy.

diaalex
14. jan 2020

@tmtm načo si tam šla tak skoro? Mohla si este počkať a mat to na isto ... ja som prvýkrát šla k lekárovi v 9tt aby som mala istotu

queen_mary
14. jan 2020

Skis pozriet na nete, kedy sa zacina robit gestacny vak

miskamichalka
14. jan 2020

@tmtm ahoj, ja som tiez v 4 tyzdni. volala som lekarovi, kedy mam prist. Hovoril ze až 2 tyzdne po vymeskanej MS pretoze sono nic neukaze.... Bud spokojna. podla mna je to este kratko, aby bolo nieco vidiet

tmtm
autor
14. jan 2020

@diaalex preto tak skoro, lebo prve dieťa mam po ET. Pred pol rokom som otehotnela a v 10tt som mala MA a kyretaz. Tak som išla k dok. nech povie ci treba dáke lieky alebo čo.....

miskamichalka
14. jan 2020

@tmtm jasne, lepsie byt opatrna, ale podla mna bud v pohode. Citala som rozne clanky diskusie a skor ako v 6 tt je malo kedy vidiet vak s plodom... drzim palce!

tmtm
autor
14. jan 2020

@miskamichalka lenže ja nemám ani náznak vaku😩, a v 6tt už zevraj aj srdiečko je vidieť. Ja viem ze každý to ma +-pár dní ináč ale ajtak sa bojím, že tam ten vak vôbec není. To je strašné toto čakanie.

diaalex
14. jan 2020

@tmtm len tak skoro ti nič konkrétne nepovie lekár ... to az neskôr

nini1010
14. jan 2020

A co si cakala ze je vidiet v 5 tyzdni??na to ako sa snazis otehotniet by si uz mohla vediet taketo zakladne veci.Darmonta tu budu dievcata ukludnovat,aj tak sa menej bat nebudes.Musis pockat.

miskamichalka
14. jan 2020

@tmtm "Okolo 6. týždňa už lekár dokáže na ultrazvuku rozoznať dôležité žlté teliesko, gestačný vak, no v ňom už aj „dieťatko“, ktoré je však vidieť ešte len ako takú machuľku či fazuľku a okolo 7. týždňa sa už dá zachytiť aj jeho bijúce srdiečko." Z odobrného clánku. Takze nemozes cakat ze v polovici 5 tyzdna uvidis vsetko ...

pmoricova
14. jan 2020

@tmtm neboj nemusí byť vidno. Závisí aj kedy bola ovulácia. Ak si dobre pamatam bola som tak ako ty tiež to nebolo poriadne vidno len taký náznak. A na druhej návšteve už bolo vidno malého cervika ako si ležal na vaku🙂 O týždeň....

lenka1209
14. jan 2020

@tmtm neboj ono je to ozaj skoro ...ja som bola v 5tt a bola iba zvacsena maternica vidiet a zaciatok 7tt uz pekne bilo srdiecko...neboj daj tomu aspom.tyzden bo 2 a bude vsetko ok...

gabu_lienka
14. jan 2020

@tmtm ahoj, ja som tiez sla tak skoro kvoli liekom a nejako som ani neratala ze by uz bolo nieco vidno (4tt+3). O tyzden neskor uz bolo vidno gestacny vak a 6tt+3 uz bilo srdiecko. Viem si predstavit ako sa citis, zakazdym mi bolo az na vracanie co som sa tak bala.. treba verit, pevne nervy 🙏

tmtm
autor
14. jan 2020

@lenka1209 dakujem🙏☺️

tmtm
autor
14. jan 2020

@gabu_lienka dakujem☺️🙏

tmtm
autor
14. jan 2020

@pmoricova dakujem🙏☺️

zuzi0911
14. jan 2020

Neboj sa. To bolo ešte skoro. 🙂

jozefina30
14. jan 2020

@tmtm ja som na tom podobne, o tyzden neskor ako ty a zatial len prazdny gestacny vak

sante81
14. jan 2020

@tmtm myslí pozitívne, viem že je to ťažké, ale dá sa to. Skús vymenit strach a obavy za radosť a dôveru že všetko dobre dopadne. držím palce 👍

tmtm
autor
14. jan 2020

@jozefina30 kedy ideš na ďalšiu kontrolu? Bola si na prvom sone?

tmtm
autor
14. jan 2020

@sante81 ďakujem ti, máš pravdu lebo ak nezačnem myslieť pozitívne tak sa asi zbláznim.

jozefina30
14. jan 2020

@tmtm na kontrolu 30.1. a bola som len na tomto sone zatial ale nedobrovolne lebo som mierne krvacala..inak by som pockala az do konca januara to by som bola aspon v klude

nikaeli
14. jan 2020

@tmtm ja s tebou suhlasim - casto nechapem otazke "na co si isla tak skoro" - to vedia pochopit len tie, ktore uz o babatko prisli.. ja ked som potratila, doktor mi hned povedal, aby som pri pripadnom dalsom tehotenstve prisla co najskor a tiez som sla uz v 4tt - nebolo vidiet nic, ale aspon mi vzal krv a dal mi aj Duphaston.. predtym som si totiz presla aj mimomaternicovym, tak na mna daval pozor od sameho zaciatku.. drzim ti prsty.. na uzv je este skoro, nemozes sa hned bat, ver, ze je drobatko v poriadku ❤

tmtm
autor
14. jan 2020

@nikaeli dakujeeeem😘

hettinka
14. jan 2020

@tmtm je zbytočne chodiť takto skoro, lebo lekár tam nič poriadne nevidí. Nestresuj, treba počkať.

blondtana
14. jan 2020

@tmtm A mala si pozitívny tehotenský test? Lebo presne mesiac od poslednej ms je skoro si myslieť, že si tehotná. Inak ja som bola v 6tt a bola tam v maternici malinká bublinka, verím, že keby som bola len o týždeň skôr, tak tiež ešte nič nenájde, teraz si tá bublinka v mojom brušku už robí, čo chce 😉

pmoricova
14. jan 2020

@tmtm niet za čo. Baby dobre radia myslieť pozitívne aj keď rozumiem ti že máš obavy. Aj ja som mala. Od 5 týždňa sa spinenie pri oboch tehotenstvach...človeka vždy napadne aj ten horší scenár. Vždy keď ťa budu nejake chmary obchádzať skús sa porozprávať s malinkym a niečo pekné mu posępni🙂. Ja som začala písať obom denník. Síce už nie som taká dôsledná vtedy mi to hodne pomohlo psychicky veľmi som sa bála že to zle dopadne.

tmtm
autor
14. jan 2020

@blondtana mala som ich niekoľko pozitívnych 🙂a ovulaciu som mala podľa mňa 26.12

katulka1141
14. jan 2020

@tmtm ja som tiez isla v 5tt a nebolo vidiet nic iba gestacny vak prazdny. O tyzden aj daco uz krasne bilo srdiecko. Neboj bude dobre ❤️❤️❤️

tmtm
autor
14. jan 2020

@katulka1141 ved to, že gestacny ti bolo vidno. Mne ani náznak.preto sa trápim.

gabu_lienka
14. jan 2020

@hettinka zbytocne ak je vsetko v poriadku. Babatko zachranujuce ak je problem.. ja som bola 1x na 30DC a hned som dostala Dexamed, clexane a utrogestan. Bez toho by mi teraz maly nekopal v bruchu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre