Nevoľnosť, nechutenstvo a únava v 6tt.

soni111
15. mar 2020

Ahojte mám dosť veľké nevoľnosti skôr cez a deň večer , nechutí mi jesť , poradte čo je dobre, cítim sa unavene, hrozne ,som v 6tt ...

metuzalem
15. mar 2020

@soni111 zvyknes si... mne tiez zacalo asi v 6 tt a prestalo asi v 15 tt.. nic nepomahalo ale snaz sa jest mensie porcie castejsie

c_est_la_vie
15. mar 2020

@soni111 to je individualne. Mne v 6 tyzdni chutilo kysle. Potom uz skor sacharidy- prilohy a pecivo. A vyhybat som sa musela masu a velkemu mnozstvu zeleniny, omackam.

Plus pohar koly je fajn ( ale vynechaj kavu, nech nemas vela kofeinu).
Teraz budem zacinat 10 a uz to ustupuje.

soni111
autor
15. mar 2020

@c_est_la_vie mne práveže nič nechutí ani sladké nič..snažím sa jesť varene jedla , ale aj tak mi je zle z toho , zatiaľ ale nezvraciam, len je to hrozne bleee

c_est_la_vie
15. mar 2020

@soni111 no to su tie prve tyzdne. Ja som schudla 3 kg od 4tt do 8 tt a to by som prisahala, ze mne ani tyzdnova hladovka tak nezaslape. Nevedela som dostat viac ako 3 lyzicky naraz do zaludka, inak uz mi bolo na grc. Pointou ale je stale nieco male jest, lebo nedostatok cukru v krvi nevolnosti zhorsuje.

Ono sa to uplne aj tak neelimenuje, treba mat realisticke ocakavania, ja konkretne som mala tieto:
1- nepogrcat sa v robote cez poradu/ meeting pred vsetkymi
2- nepogrcat sa v robote skor ako to oznamim manazerovi
3- nepogrcat sa na verejnosti
4- nepogrcat nic co sa komplikovane cisti ( kabat, auto, koberec).

Zatial mi to vyslo 😀. Takze pokial si nezazila verejne faux-pas, ber to optimisticky- nech sa manzel stara a ty oddychuj kolko mozes🙂

veonika303
15. mar 2020

Mne nevoľnosti začali 6 týždni a teraz som 18+3 tt a ešte vraciam u každej to je iné

monicka2912
15. mar 2020

Mne nepomohlo ani jest vela a male porcie, ani pred vstavanim z postele keksiky ani nic ine. Zvracala som stale, vnoci, rano, pred jedlom, po jedle..... proste stale, pomohla mi ako tak pepsi cola. Ulavilo sa mi az pri nastupe 5 mesiaca, ale aj tak este niekedy, ked nieco tazsie zjem tak to vyzvraciam, ale ja to uz nej
ak dobojujem som 36tt. Som rada, ze to mam skoro za sebou. Drzim palce a treba len vydrzat....bude dobre.

jaskolka
15. mar 2020

To len prežiť musíš. Je to nepríjemné, ale ber to, že to patri k tehotenstvu, a je to aj znak, že sa embryo vývija.Mne tiež v 6 týždni to začalo, do 11 týždňa v kuse mi bolo zle, žalúdok ako na vode, cely deň aj v noci. Potom už sa to zmiernovalo, teraz už celkom pohoda, len prsia 🙂. Dávaj si menšie porcie, častejšie, skúšaj, čo ti urobí dobre, pomarančový džús, piškóty, cottage, jogurt,mne aj slaný popcorn pomohol. To prejde, proste len prežiť 🙂nie si v tom sama. Potom bude lepšie

soni111
autor
15. mar 2020

@jaskolka ďakujem krásne dala som si pomaranč a hneď som ozila aj trochu prešlo hehe ...prsia ani nehovor to je neskutočná bolesť a ešte k tomu aj ekzem sa mi urobil na bruchu a bokoch ...hrôza..m

sonia1990
15. mar 2020

Ja sa u seba čudujem nakoľko pri prodoslich 2 tehotenstva h som z vracala stále každé ráno terás mi vychádza 5+3tt a ešte stále žiadne nevoľnosti iba bolesť prsníkov, časté močenie, a pálenie záhy. V októbri som mala mimomaternicove a tiež som nemala nevoľnosti dúfam ze terás bude všetko v poriadku lebo sa veľmi bojím aby sa to neopakovalo. V stredu idem k Dr tak hádam bude všetko ako ma byt.

soni111
autor
15. mar 2020

@sonia1990 ja mám tiež všetky príznaky plus tá nevoľnosť predtým som to nemala v 20 tt bohužiaľ dcérka zomrela , vvch...

sonia1990
15. mar 2020

To mi je ľúto hádam terás bude všetko dobre

lienks
16. mar 2020

Rodicak

soni111
autor
16. mar 2020

@sonia1990 verim ze ano 🙂

dollyzv
16. mar 2020

Mne pomáha jedine často jesť..môže ti byť zle aj preto že máš stiahnutý žalúdok,a preto do seba toho viac nedostaneš..ja sa musím najesť Max do 20minut ako vstanem,potom je už pre mňa neskoro a je mi zle celý deň..zobem furt niečo každú hodinu až dve len aby mi až tak zle nebolo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre