Oplatí sa ísť k lekárovi 5 týždňov od oplodnenia?

lussy1305
18. nov 2014

Guľka 🙂 ma 5 týždeň ale u lekárskeho počítania som v 9tt. Oplatí sa už ísť k lekárovi, bude niečo vidiet, prípadne počuť srdiečko?

redlola
18. nov 2014

@lussy1305 ak by si bola 5tyzden od pocatia, technicky by si mala byt v 7tt tehotenstva = 6+0tt, to by uz malo byt vidiet bit srdiecko. zelam, nech ti to vyjde a tehotenstvo prebehne v poriadku🙂

inffinity
18. nov 2014

Myslim ze ano ja sem vzdy byla cca v 5tt podle ms.. 🙂 zalezi na dr nekomu sestricka povi at prijde az 6-7tt zkus zavolat a uvidis ale myslim ze klidne muzes jit ze uz bude i srdicko 😉 drzim palec at je vse ok 🙂

lussy1305
autor
18. nov 2014

@redlola lenze ja mam iny cyklus ako je tabulkovo dany 🙂 cize moj sa pohyboval od 37dni po 44 dni 🙂

devonrex
18. nov 2014

Ja ti odporucam pockat. Som bola na prvom sone v 5+1 bol vidno len vacok a nic ine. Vysla som z ordinacie s tromi moznymi scenarmi:
- normalna gravidanza, len je este prilis skoro nieco vidiet
- mimomaternicove tehotenstvo
- neembryonálne tehotenstvo

10 dni stresu a potom v 6+4 sa ukazala ako pravdiva nastastie ta prva moznost a videla som aj srdiecko.
Skor ako v 8. tyzdni by som na prve sono nesla, hlavne ak zena ovuluje neskor.

siska765
18. nov 2014

@lussy1305 ja som mala pred otehotnenim tiez cykly velmi dlhe raz az 44 dnovy a otehotnela som na 24 DC , co viem na zaklade folikulometrie,ked som bola v 5tt videli sme len nejaku dutinku a v nej malinku bodku ,potom uz v 6tt a neskor 8tt uz bolo aj srdiecko

lussy1305
autor
18. nov 2014

@devonrex
@siska765 nechcem ist skor, lebo nechcem aby sa vo mne doktor kazdy tyzden, dva sprtal ci je uz nieco vidiet.
nezmeskam nejake odbery ked podla lekarskeho pocitania som uz v 9 tt?

erka2014
18. nov 2014

ja by som tiež ešte tyžden počkala..ja som bola tiež takto skoro a vidieť bolo iba plodovy vak...nakolko mam posunute plodne dni tak ma vystrašil potratom, pretože v tom tt by už malo byť vidieť aj zarodok plodu...už ma tlačil do čistenia...našťastie som sa nedala a o tyžden už bol aj zarodok a ten dalši aj srdiečko..tie hrozne dva tyždne stresu som vôbec nemusela preživať 🙂

sibalka21
18. nov 2014

@lussy1305 ak si tehotna 5tyzdnov nemozes byt podla pocitania v 9 tyzdni ale v 7 tyzdni. Pretoze sa pocita skutocne tyzdne + dva, nie styri. A myslim ze je to este s skoro pockaj este tyzden dva a potom chod. Len si davah pozor

bonaqa2013
18. nov 2014

Nezmeškáš nič. ja som pri treťom tehu prišla k lekárke v 14 tt, a podľa sona ktoré mi robili ešte v ten istý deń som bola už v 15tt. Skor ako v 8tt tam ani nechoď. Niektorí lekári aj tak dávajú tehu knižku až po 10 tt - veľa prirodzených potratov.

lussy1305
autor
18. nov 2014

@sibalka21 možem a som kedže mam cyklus aky mam.

zuzimia
18. nov 2014

@lussy1305
Podla mna stacis ist, ked bude mat fazulka cca 8-9 tyzdnov, teda podla PM (keby u teba fungovala normalna tabulka 🙂 ) by si bola v 10-11 tyzdni tehu (ked sa pocita s 28-dnovym cyklom a otehotnenim zhruba v strede). Kedze si otehotnela neskor, podla tvojej PM budes vtedy cca v 14 tt. Vtedy sa robia prve odbery, takze nic nepremeskas.

lussy1305
autor
18. nov 2014

@zuzimia asi skocim zajtra, zoberu mi mozno krv a urobia vnutorny ultrazvuk?

siska765
18. nov 2014

@lussy1305 nie nezmeskas ziadne odbery, mne prve merania robil v 12tt a odbery krvi v 16tt-prenatalny screening na vyvojove vady a ine choroby.Skor mi krv nebrali, len merali v 12tt babatko ci sedi na dane tyzdne a rozne hodnoty

sibalka21
18. nov 2014

No pokial si nebola u doktora asi len velmu tazko mozes povedat v ktorom si :D

maxe38
18. nov 2014

@lussy1305 kedy si mala poslednu menstruaciu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre