Oscillococcinum v 6 tt?

harley1205
17. okt 2018

Ahojte baby.Som 6tt a som prechladnuta,mam zapal nosohltana a hlieny,teplotu som mal dva dni.Lekarka ma vypisala s tym ze po vysledkoch z odberov povedala ze by nerada davala ATB ze az take akutne to nevyzera,ale ze si mam kupit Oscillococcinum.Ak choroba do troch dni neprejde mam konzultovat s gynek.uzivanie penicilinu.Je to bezpecne?Uzivali ste to niektora?Dakujem

pribinak
17. okt 2018

Oscilo je homeopatikum, takze si mozes dat aj cukrovú vodu a bude to mat rovnaký účinok

Aj tehotné mozu užívať ATB, su lieky, ktore babu neublížia a nelieceny zápal moze narobiť vela komplikácií

topasitta
17. okt 2018

@harley1205 bezpecny by mal byt, o ucinnosti vsak pomlcim 🙈 stopkasel sirup mozes, bylinkovy, je vhodny aj pre tehotne. Ak doktorka usudi z odberov, ze treba antibiotika, tak to radsej nimi preliec. Drzim palce 😉

renatka100
17. okt 2018

@harley1205 oscillococcinum predsa je ako prevencia chripky na kasel je syrup stodal. Ja na tvojom moeste by som si dala nejake bylinky tymian proti kaslu, nejaku zmes na nachladnutie. Vitamin c a d vo vyssich mnozstvach. Ziadne lieky - babatko sa teraz najviac vyvija - nik presne nevie co tie lieky sposobia. Ak by si mala brat atb trvaj na teste crp.

sneha111
17. okt 2018

@harley1205 ja mám to isté tiež mi doktorka nedala atb, užívam kalciový sirup ten si dávam aj inokedy dobre odhlieňuje a čaje striedam mätový, opatrne si dám aj zázvorový a tatranský čaj - tatranská zmes, veľa ležať a hlavne potiť.

lubik87
17. okt 2018

@pribinak prvý trimester sa nedoporucuju žiadne lieky

pribinak
17. okt 2018

@lubik87 iste neodporúčajú, ale ked je chora a ma zle vysledky testov, tak liečiť sa musi

Nelieceny zápal moze urobiť vačšiu škodu ako lieky

funykibang
18. okt 2018

homeopatiká sú iba alternatívny spôsob liečby... takže to nefunguje. A podľa toho akú máš vysokú teplotu tela lebo ak máš nad 38,5 tak penicilín nezaberá lebo sa pri takej teplote rozkladá a ak máš do 37,5 tak nezrážať teplotu lebo telo má v sebe baktérie ktoré sa rozkladajú pri tejto teplote.

lenkabukviarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre