Pohyby v 12. týždni

helokity
15. mar 2015

Baby som v 12.tt a citim akoby som mala pohyby, take jemnucke, no neviem ci je to ono. Nie je to priskoro? Alebo je to znak niecoho ineho? Dnes mi trocha tvrdlo brucho, no je to myslim este velmi skoro. Pri prvom tehu som citila prve pohyby v 16.tt a tam bolo vsetko ok az do konca. Co to moze byt? Mam vyhladat lekara? V 7.tt som bola hospitalizovana koli krvacaniu. Od vtedy je vsetko ok. Stvrtok mam poradnu. Diky za komentare

pribinak
15. mar 2015

Tvoje bábätko je príliš malinké, aby si cítila jeho pohyb. To cítiš pohyb svojich čriev, maternica sa pomaly, ale isto zväčšuje a zaberá viac miesta v brušnej dutine

babatkoo
15. mar 2015

Podla mna je to mozne. Zalezi aky si tip postavy, ako si citliva... Ja som ako druhorodicka citila v 14tt bublinky. Povevadala som to lekarovi a ten sa ani neopovazil mi tvrdit ze to bolo moc skoro. Nie kazda zena postupuje v tehotenstve podla nejakych tabuliek ...

lavinis
15. mar 2015

pohyby v 12tt určite nie, fyziologicky nemožné a hlavne sa to zo začiatku nedá rozoznať od pohybov čriev. Moja kamoška lekárka je tehotná a ona sama si ešte v 17tt nebola istá, či sú to už pohyby alebo črevná peristaltika.

toto nie je otázka tabuliek, ale toho, čo je a čo nie je fyziologicky možné, hlavne keď má bábätko 5 cm ;) ale ak si chce niekto nahovárať, že cíti pohyby v 12. týždni, tak mu to asi nikto nevyhovorí ;)

helokity
autor
15. mar 2015

nie ja si nenahovaram, len neviem co to moze byt, mala som predtym problemy a trocha sa toho bojim. Ale myslim ze to budu asi creva, len som bola zvedava ci pohyby mozu byt aj v 12tt 😉 no ktovie, vo strvtok budem po poradni mudrejsia 🙂

lavinis
15. mar 2015

@helokity to som samozrejme nemyslela na teba, skôr všeobecne 🙂 už tu bola taká téma, že pohyby v 8tt 🙂)

ja som v 7tt zažila také ťukanie v podbrušku a hovorím si, to asi začalo biť srdiečko 😀 totálna blbosť, ale človeka už napadá všetko, hlavne keď je to prvé tehu 🙂

miadi
16. mar 2015

preco nie? Ja som citila v 14tt nie pohyby ale bublikovanie vybracie energiu a co ze male malo iba 8cm?clovek citi aj pohyb prdu a ten nema ani gram 🙂 ze sa to da pomylit...no tak prdou som mala milion toto bolo ine a v 16tt som citila kopanceky nebolo ich vela a hlavne som ich citila vecer v klude ale aj par krat cez den...a keby som to nezazila mozno by som tiez neverila 🙂 a co ze niekoho kamoska lekarka si v 17tt nebola ista?niekto to neciti ani v 20tt kazde telo je ine kazda vnimame inak ja napriklad aj pocujem do dialky lepsie ako vacsina ludi mozem sa rozpravat s mamou cez skype ktora je v obyvacke a pocujem ako si brat v kuchyni lyzicou kraja mrkvu v polievke 😀 alebo cez zatvorene dvere z inej izby pocujem rozhovor ktori niekto ma na telefone ..kazde zmysli mozu fungovat u ineho inak tak ako slepec ta spozna podla chodze podla vone...(ja mam silne dioptrie priroda to zariadila tak ze kde uberie inde prida..niekto je matematicky genius a v citovej oblasti je ochudobneny..niekto nevie naratat do 10 ale citi viac ako 3ludia 🙂

luta13
16. mar 2015

@helokity moja kamoska mi v 12tt. pisala, ze citila pohyby...je si na 100% ista, ze to neboli "creva"...je to podla mna individualne a ziadna zena nema pravo vyvracat Ti Tvoje pocity...najlepsie bude, ak to povies doktorovi, a uvidis, co Ti na to povie...ja si myslim, ze to mohlo byt citit v podobe bubliniek...ved to dieta aj ked je malicke sa predsa hybe v Tebe, sama musis vediet...ja verim tomu, ze ak si to ty tak citila, ze to tak bolo...🙂

luta13
16. mar 2015

@miadi presne tak...pekne si to tu zhrnula...kazda zena ma ine pocity, ja som tiez pri prvom dietati citila pohyby - bublinkovanie uz v 15.tt...a lekar mi to nevyvratil....a pri druhom teraz som citlivejsia, aj telo si vnimam inak...aj skor som to zistila, aj som to citila, ze som tehu uz od 2-3tt....aj som mala v brusku zvlastny pocit, akoby balonik...a tehutes mi moje pocity len potvrdil...prve tehu je ine, ale v druhom je vsetko skor - vidiet, citit a vsetko...verim tomu, lebo to zazivam...🙂

helokity
autor
28. mar 2015

.....takze sa to potvrdilo 🙂 boli to pohyby, teraz ich uz citim lepsie, nase stastie ma uz 13 cm. Doktorka mi to potvrdila, boli to sice pohyby skorej ako u prvom tehu ale nemylila som sa :D

luta13
31. mar 2015

@helokity no vidis, nakoniec si mala dobry pocit...je to individualne, ja som verila, ze si to mohla citit...babo je v Tvojom brusku, citis rozdiel medzi crevami a pohybmi...Ty sama najlepsie...nikto iny Ta nemoze presvedcit o opaku, ver vzdy len sebe...pekne tehulkovanie Ti prajem...🙂

helokity
autor
31. mar 2015

@luta13 😀 😀 mala si pravdu 🙂 dakujem 😉

luta13
31. mar 2015

@helokity nedakuj, tesim sa s Tebou...mna to tiez coskoro caka, neviem sa dockat, kedy to uz zacne...😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre