Pozitívne tehotenské testy a slabé krvácianie

sis0089
7. okt 2018

Potrebujem poradit cela som vystrasena. V septembri mi mala prist menstruacia no nedostavila sa a zacali ma boliet prsia aj podbrusko. Spravila som si dva testy obidva vysli pozitivne. Tesila som sa az do vcera ked som zacala mierne krvacat ako taka slabsia menstruacia. Bojim sa ci je vsetko v poriadku bohuzial momentalne nemam moznost ist k lekarovi. Poradte :(

lienka9
7. okt 2018

@sis0089 ist k lekarovi asi nikto ti nic lepsie neporadi..aj na pohotovost kludne

gabca295
7. okt 2018

@sis0089 myslím že nik ty neporadi. Nik nevidí čo sa deje v vnútri. Len lekár. Držím palce aby bolo bábo v poriadku

kukulienka83
7. okt 2018

@sis0089 no co radiť keď nemôžeš ísť k Dr... Pohotovosť?, predpokladám ze si ešte ani nebola u Dr a tehotenstvo nemáš potvrdene. Tak je možnosť, že si v čase menštruácie a telo ešte pracuje ako by mala byť, čo sa stáva... Ostáva ti len čakať a objednať sa k Dr aby si vedela na com si. Hlavne sa snaž byť v kľude. Držím palce

malinajahoda
7. okt 2018

@sis0089 a kedy budeš mať možnosť ísť k lekárovi?

sis0089
autor
7. okt 2018

Ide o to ze som v zahranici a domov a teda aj k lekarovi sa dostamen az o nejake tri tyzdne.. Mozno len zbytocne panikarim ale mam strach

malinajahoda
7. okt 2018

@sis0089 to ti verím, to by som mala aj ja 🙁. A v zahraničí sa ti asi nedá ísť k lekárovi?

januska191
7. okt 2018

@sis0089 ja som mala tiez krvacanie, asi v 6. tyzdni a hned som isla k dr. Vysetril ma a vsetko bolo nastastie v poriadku

gopika
7. okt 2018

Presla som si 2x potratom v 1. trimestri. Snad to nebude Tvoj pripad. Zijem v rakusku a 1x , ked sa mi to stalo sa to prejavovalo podobne, ako pises. Bola som po telefone so svojou gyn. aj na pohotovost som volala. Povedali, ze ak nemam bolesti, krce, ze treba pockat. Ze ak je to potrat, babo aj tak nezachrania a treba nechat na prirodu, nech sa to vycisti. Ze ak by boli silne bolesti, tak prist. Isla som az na kontrolu o 2 tyzdne. Dr. Potvrdila potrat, ale vsetko ok, vraj sa mozme hned snazit o dalsie. 2x to iste, uz som ani nevolala, uz len neskor kontrola, ci vsetko von. Drzim Ti palce , nech to je nieco ine, moze to byt aj hematom, to sa stava. Tehotenstvo pokracuje normalne bez problemov zvycajne.
Kde si v zahranici?

sis0089
autor
7. okt 2018

No ja praveze bolesti dako nemam trosku tlak v podbrusku ale nie az taky ako pri menstruacii.. som v holandsku a netusim ako je to tu s osetrenim cudzincov.. snad bude vsetko ok

malinajahoda
7. okt 2018

@sis0089 držím palce nech to dobre dopadne.

hennyinnsbruck
7. okt 2018

Veru nik ti neporadi..alebo je vse ok alebo zacinajuci potrat... Alebo ides do nemocky aj ked si v zahranici alebo vyckas co sa stane🤷‍♀️ Drzim palce

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hennyinnsbruck
7. okt 2018

@sis0089 poistenie nemas???

hennyinnsbruck
7. okt 2018

@piacere to je tiez Pravda.... Max duphaston alebo nieco take by jej asi dali

sis0089
autor
7. okt 2018

Skusim teda lezat.. v tomto pripade asi vybavit aj pn-ku ze? Alebo mozem ist zajtra do prace? (Mam sedavu robotu nic fyzicky narocne)

nika4495
7. okt 2018

ahoj, krvácanie sa môže objaviť napríklad aj po styku, niektoré ženy majú prvé mesiace aj normálne menštruáciu...ja som tiež krvácala slabo asi v 6tt trvalo to asi 2 týždne dostala som duphaston ale nepomohlo mi to potom som si kúpila ascorutin a po pár dňoch krvácanie prešlo...tiež som si prečítala veľa článkov o potrate a presvedčila som samu seba, že už určite ani tehotná nie som keďže nemám ani žiadne príznaky, ale našťastie opak bol pravdou a zatiaľ je to v poriadku. Viem že je to ťažké, ale musíš byť hlavne v kľude a nestresovať sa. Ja som chodila do práce a to nemám sedavé zamestnanie ale je už len na tebe čo urobíš ono v takomto štádiu sa aj tak veľa robiť nedá maximálne ten duphaston ale ak by sa to nemalo udržať, tak by nepomohol ani ten...Držím palce a hlavne mysli pozitívne a zbytočne sa ešte nestresuj 🙂

doroteja
7. okt 2018

Ja som to mala tak isto. Na zaciatku spinenie/slabsie krvacanie. Doktor predpisal ascorutin, duphaston, magnerot a setrit sa. Je to o tom ako to zvladne plod a takto skoro viac nemohol urobit. Mne to nastastie dopadlo dobre. Momentalne som 31tt 🙂 Drzim ti palce...

orieska325
7. okt 2018

Lekar,a oddych..nie sediet..nohy hore..mozu to byt popraskane cievky a to sposob.krvacanie..alebo aj uhniezdovanie vajicka atd..moze to byt COKOLVEK..nepanikarit ani nepodcenovat..ja som to mala pri vcerke v 5tyzdni tehu..ascorutun,vitamin C a duphaston mi predpisal lekar..ale moja princezna ma dnes 2 roky..vsetko dobre dopadlo..

sis0089
autor
11. okt 2018

Tak zienky vcera som bola u doktora zial babatko odislo :(

gopika
11. okt 2018

@sis0089 to mi je luto. 😥

lienka9
11. okt 2018

@sis0089 drz sa! A je mi to luto.

seva22
26. okt 2018

Myslim na teba! Je nas vela,co sme si tym presli a mame v nebi anjelika,ktory nas strazi:* je to traumatizujuca skusenost,ale priroda je (chvalabohu) mudrejsia a vie co robi...posielam objatie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre