Prázdny gestačný vak, hnačka s strata symptómov v 6. týždni

1niky11
9. nov 2021

Ahojte viem že to riešim moc skoro a jedine čo si ostáva je počkať ale aj tak by ma zaujimalo či sa tu nájde niekto kto ma podobnú skúsenosť ako ja. Podľa poslednej menštruácie by som mala byt v 8tt ale sledovala som si ovu tak viem že som ešte len v 6tt lebo mávam nepravidelný cyklus. Bola som u doktorky a tá mi spravila od spodu sono a bolo vidieť len malý váčok a nic v ňom. Hovorila že to odhaduje na 4-5tt čo mi vôbec nevychádza a hovorila že aj ten váčok je daky maly. ďalej mi ohmatával prsia že vraj ona to už ma v ruke a že ja nemám tehotenské prsia zmerala mi aj boky a povedala že tiež nie sú tehotenské ale že to ešte môže byt skoro a nech prídem o mesiac. Nebrala som to moc vážne lebo som si čítala diskusie že viacerým ženám sa ukázalo tehu trochu neskôr a mala som silne príznaky. Teraz keď sa spätne na to pozriem tak som si priebezne robila testy nech vidím ako tmavne čiarka a ta moja tmavla ale trochu pomalšie ako iným ženám. Najsilnejší príznak bol extrémna únava a nevoľnosti a boleli ma prsia. No teraz cez víkend v sobotu som si všimla že mám viacej energie a už nemám take nevoľnosti a v nedeľu to iste a ešte viac. V nedeľu večer som dostala kŕče do podbruška a nakoniec som mala hnačku( čítala som že aj to môže byť tehu príznak tak neviem či sa mi tie nevoľnosti len nepremenili do hnačky). Sledovala som či zo mna nejde aj krv ale nič. V pondelok už som sa cítila ako keby som ani nebola tehotná a v utorok to iste ale zas ma prehnalo. Už nie som taká unavená nemám averzie na jedlo a nevoľnosti a prsia ma už skoro vôbec nebolia ani závrate a náladovosť už nemám. Rozmýšľam že pôjdem na súkromnú kliniku na sono lebo nevydržím cakat kým prejde mesiac. Je to moje prvé tehu tak to nemám s čím porovnať.

terkaaa248
9. nov 2021

@1niky11 co akoze znamena tehotenske prsia a boky v tak skorom tyzdni? To co je za doktorku?

1niky11
autor
9. nov 2021

@terkaaa248 povedala mi že tehotné ženy majú take “melóny” a ja ich mám mäkké a že by som mala mať širšie boky že ona už podľa pŕs vie že nie som tehotná. ale to mi je jedno len ma skôr trápi že mi zmizli všetky symptómy a neviem čo si mám o tom myslieť

terkaaa248
9. nov 2021

@1niky11 zasla by som pre istotu este za inym gynekologom na tvojom mieste.. prepac, ale v tvojom stadiu nemusis mat vobec ani len prsia, nie to este boky

1niky11
autor
9. nov 2021

@terkaaa248 ďakujem za radu tiež rozmýšľam nad tým lebo mesiac nevydržím čakať

alexandra2468
9. nov 2021

@1niky11 no to je velmi odvazna doktorka teda…

Ja som mala megalomanske priznaky 😃 ale teda prsia ani boky urcite neboli “tehotenske”. Prsia sa mi naliali az 3 dni po porode a boky sa mi “rozsirili” len o minimum.
Ked sa jej vacak zdal maly a nevidela este srdce, mohla ta objednat o tyzden dva neskor, nech si to overi 🤦🏻‍♀️

Kazdopadne, vymiznutie priznakov nie je nic hrozne. Mam vela kamosiek, ktorym zmizli priznaky a vsetko bolo ok.
Pre vlastny pokoj na dusi by som si zaplatila usg o tyzden niekde sukromne.

oblecenie99
9. nov 2021

Ja by som začala s tým, že doktorku vymením.. Bola som 9 mesiacov tehotná, nemala som naliate prsia, ani tehotenské boky, čiarku na teste som mala slabú - ja som ani len netušila, že by mala silnieť, a to som si urobila viac testov s určitým časovým odstupom, a ostatné príznaky mi zmizli akoby lusknutím prsta presne po troch mesiacoch.. Aby v 21. storočí gynekológ vyšetroval prípadné tehotenstvo skúšaním pŕs a meraním bokov..? moja ma napr. poslala na krv, a to tiež nebola najostrejší nôž v zásuvke

miskamicha
9. nov 2021

@1niky11 nemam ani melony ani sirsie boky a predsa som uz 33tt.

jaskolka
9. nov 2021

Tiež súhlasím, že by som v prvom rade vymenila doktorku, lebo toto mi príde ako z "brucha" ordinovanoe, že melóny a tehotenske boky 🙉🙈.
Normálne som sa na tom smiala, že čo je toto za doktorku?
Som 3x tehotná a keby takto jednali moji doktori, tak asi by, som podľa toho nebola tehotná ani raz.

luci_ba
9. nov 2021

@1niky11 preboha boky a prsia??? Ja som v 8 mesiaci a prsia mam skoro na vlas rovnaké, pochybujem že nejaká doktorka by pohmatom zistila takymto spôsobom že si tehotna. Ach 😁

luci_ba
9. nov 2021

ale nebuď hned vystrašena, výmen doktora, objednaj sa k nemu o také 2 týždne a budes vedieť na čom si. Teraz je skutočne skoro na zavery, ako si to sama zhrnula. Držím prsty 🍀

simca06022011
9. nov 2021

a to uz nie je moderne robit odbery? ale teraz ideme podla samanskych praktik ohmatavania prs a merania bokov?

miskamicha
9. nov 2021

@1niky11 a to.co videla nevidela zalezi od kvality usg pristroja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre