Prázdny gestačný vak v 9. týždni

som_ponorka
19. jún 2018
som_ponorka
autor
19. jún 2018

Ahojte, mala by som byť 9 týždeň a mám prázdny gestacny vak. Dr mi povedala, že môžem ísť na čistenie alebo môžem čakať, kým sa vyčistim sama. Ako ste sa rozhodli vy, čo je lepšie? Zatiaľ som si naplánovala kontrolu o týždeň

pininka
19. jún 2018

Ja som radsej bola na cisteni, aby vsetko vyslo von. Ale mnoho bab tu pisalo ze sa vycistili same.

som_ponorka
autor
19. jún 2018

@pininka A to bolo prve tehotenstvo?

danka511
19. jún 2018

Práve toto teraz riešim ja. Ja som povedala Dr. že počkám ešte, že by som sa chcela vyčistit sama. tak mi dala kontrolu o 10 dní ( teraz v piatok) tak uvidím čo sa dotial bude diať. držím palce

som_ponorka
autor
19. jún 2018

@danka511 Ja som jej tiež povedala, že chcem ešte počkať, tak idem v pondelok na kontrolu. Len som počula skúsenosti s miernym priebehom aj s horším, pri ktorom bolo treba už transfuzku.

jamika27
19. jún 2018

@som_ponorka ja by som počkala na samovyčistenie - je to ako menzes. Ale samozrejme ak ti doktorka odporučí niečo iné, tak sa riaď pokynmi doktorky, ale ak môžeš počkať počkaj. Ja som mala samovyčistenie a je to omnoho lepšie ako čistenie u dokt.

som_ponorka
autor
19. jún 2018

@jamika27 a kedy sa to začalo? V ktorom týždni?

jamika27
19. jún 2018

12 týždeň

jamika27
19. jún 2018

@som_ponorka 12 týždeň, ale mala som samovoľný potrat, sama som sa vyčistila, nemuseli ma dosčisťovať

danka511
19. jún 2018

@som_ponorka no ved prave ze aj ja. Ale Dr. povedala ze mozem pockat ze vacok nie je az taky velky tak ze by som nemala vela krvácať. A ja som bola este na potvrdenie u ineho Dr. a ten tiez povedal ze nevidí dôvod na kyretaz zatial. Tak cakam len stale nic. Ale do piatka mozno este... tak hlavne nech to dobre dopadne ;)

pininka
19. jún 2018

@som_ponorka ano bolo to prve tehotenstvo. Moja sestra sa zle vycistila a potom mala dalsi potrat. Islo o druhe a tretie tehu.

som_ponorka
autor
19. jún 2018

@danka511 Ja som tam videla 1,3 cm, neviem či je to veľa, či málo, ide o prvé tehotenstvo. Práve som sa prelúskala cez jednu podobnú diskusiu, kde je 20 strán za cca 3-4 roky a veru, je tam ešte malá nádej, že sa niečo objaví, keďže cyklus predtým som mala 43 dní. Mohla som mať posunutu ovulaciu. Dva týždne dozadu som bola podľa MS 7 týždeň a podľa ultrazvuku 5, tak uvidím v pondelok. Aj tebe držím palce na piatok. 🙂

som_ponorka
autor
25. jún 2018

@danka511 ako to teda dopadlo? Je niečo nové? U mňa dnes na kontrole nič. Nerastie to, tak som si dnes dala už teplú vaňu a červené víno

danka511
12. júl 2018

@som_ponorka Prepáč ja som teraz na nete moc nebola ak som neodpísala. no mne pichla doktorka vyvolávačku ešte a za nejaké 4 dni som potratila sama. Potom som sla na kontrolu a to som sa bála ze ci to je vsetko vycistene ale povedala ze vyzera to byt vycistene v poriadku, tak snad to tak aj je. potom mi brala krv pretože ten HCG hormon musi ist do nuly, ale ste nebol tak o tyzden idem este raz na krv tak uz to snad bude v poriadku. a po prvej menstruacii ze sa mozeme zacat znova snazit ze vobec nemusime cakat. Tak som sama zvedava ako to bude. A ty ako si dopadla?

som_ponorka
autor
13. júl 2018

@danka511 Ja som bola v nemocnici na zákrok, v ten deň ma aj pustili domov. Nemám potom žiadne ťažkosti. V utorok idem ku Dr a tiež mi vravela, že po prvej menštruácii bude maternica dosť prekrvena, že kľudne môžeme ísť na to. Aj keď je mo to teraz tak ľúto, že neviem, či budem pripravená. Uvidíme

danka511
14. júl 2018

@som_ponorka ja mam tiez uz take obavy väčšie.nechcela by som to zazit znova.ale ani ja som nemala ziadne tazkosti,bola som aj rada ze to vyslo same cele..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre