Priberanie v prvom trimestri

suzynka
2. máj 2019

Ahojte.. Je podľa vás normálne ze som v 7 týždni tehotenstva a pribrala som uz skoro 5 kilo? Nemám žiadne nevoľnosti vôbec nevraciam.a mam strašnú zápchu. Jem ešte menej ako predtým a stále priberám. Mala niektorá z vás rovnaký problém??

ellieellie
2. máj 2019

Podľa mňa to nie je normálne, prakticky za 1 mesiac +5kg je príliš veľa. Môže tam byť nejaký zdravotný problém, ja by som to určite konzultovala s lekárom.

slavuska1506
2. máj 2019

Mne už v druhom mesiaci vyskočila váha +3kg, ale odvtedy som nepribrala a to budem budúci týždeň už v 5. mesiaci. Vieš, každá sme iná, to sa ťažko posudzuje. Asi by som sa radšej spýtala lekára.

mariah0307
2. máj 2019

Mozes aj zadržiavať vodu vplyvom hormonov.. ale konzultuj s lek...

fridi96
2. máj 2019

To je asi veľa ja som v 31tt a pribrala dokopy 6kg mala ma teraz 2kg 🙂

wena
2. máj 2019

No podla mňa to normálne nie je, ja začínam siedmy mesiac a pribrala som zatiaľ dokopy 2 kg.

misica16
2. máj 2019

Podľa mňa to má každá iné ja som do 6 mesiaca skoro nič nepribrala a nakoniec z toho bolo krásnych 23 kilo 😂 do pol roka som bola na pôvodnej váhe. Každá žena je iná aj každé telo. Niekto priberie na začiatku, niekto na konci, dokonca poznám aj takú čo schudla, ale tá vracala asi non stop 9 mesiacov.

ataner81
2. máj 2019

Ja som vzdy v prvom trimestri pribrala najviac a v poslednom trimestri zase najmenej, cca 2kg.vsetci sa cudovali ale skratka tak to bolo

alexandra2468
2. máj 2019

Ja som zatial v 10tt a uz som schudla 5kil z tolkeho vracania... bodaj by som uz zacala priberat

sense
2. máj 2019

Ja som do 27tt pribrala 3kg a potom za desat tyzdnov este 10

anve
2. máj 2019

@suzynka ja som do 12tt týždňa pribrala 5kg...a celkové tehu ďalších 9, čiže spolu 14...potom to už išlo pomaličky hore...ten začiatok bol strašne rychli.

anelasi
3. máj 2019

Ahoj,ja som pribrala za prve 2 mesiace cez 5kg,ale prestala som fajcit. Dokopy cele tehotenstvo cez 22kg,do pol roka boli prec🙂. Ak sa ale necitis dobre,radsej lekar...

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jardia
13. júl 2019

@anelasi ako tak žena po pôrode rýchlo schudne? Ja som len teraz v 4tt a bojím sa že veľa priberiem a ťažko budem chudnúť po pôrode 😉

cickamon
13. júl 2019

ono poznam take zeny co vela priberali na zaciatku, no zvacsa sa to darilo bud fajciarkam co odrazu sekli s fajcenim a dostali chut na jedlo alebo ked vela cvicili a odrazu museli ostat na rizikovom s vylozenymi nohami. kamoska tiez tak priberala rychlo a poslali ju pre istotu skor na cukrovkovy test, nastastie sa nic nepotvrdilo no skoncila viac ako +30 kil, no hlavne ze malicky je vporiadku. urcite by som to aspon spomenula na poradni

ellieellie
13. júl 2019

@jardia zbytočne sa strachuješ vopred.. pri prvom som pribrala 9kg, po návrate z nemocnice som mala už len +2kg a tie boli do týždňa preč. Pri druhom som pribrala 14kg a 4 týždne po pôrode som bola na svojej váhe.

suzynka
autor
13. aug 2019

No schytala som črevnú virozu a hneď som tie kila schudla. A teraz som už v 24 týždni a mam hore len 1,5 kila. Takže nič strašné. Ale môže to byť aj tým ze mi prestalo chutiť sladké aj slané. Keď mám na niečo chuť tak si dám ovocie alebo zeleninu. ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre