Progestenalle a MA bez krvácania

julsh123
6. máj 2020

Ahojte, stalo sa vám, že ste od začiatku tehotenstva brali progesteron a zistili ste, že došlo k MA a vy ste nekrvacali?
Môže sa stať, že progesteron bráni krvácaniu?
Mam za sebou 2krat MA, pri jednom som brala progestenalle, ale keď došlo k MA tak ma hneď prestali bolieť prsia. Teraz ma našťastie bolia naďalej, ale bojím sa ďalšieho MA a hlavou mi víri ci progesteron nebráni krvácaniu a prsia ma bolia len z používania progesteronu🙈😔

veronika342
6. máj 2020

@julsh123 ako keby som o sebe čítala ☺️ nad týmto uvažujem už asi dva týždne aj ja. Normálne sa bojím aj kontroly. Snáď bude všetko ok.

mims1520
6. máj 2020

@julsh123 progesteron môže “zjemniť” krvacanie resp pomôcť ak je to neškodne spinenie ale rozhodne nieje silnejší ako menštruačne krvacanie, alebo krvacanie z toho ak sa nedajboh niečo v tele udeje a bábätko odchádza. Po iui som dvakrát krvacala aj napriek progesteronu Úplne normálne , taktiež raz pri mikropotrate. Takze telo je určite silnejšie ako tabletka

julsh123
autor
6. máj 2020

@mims1520 potešila si ma, dokonca mam ešte preventívne aj fraxiparin, tak už by som dávno kráčala si myslím...

mims1520
6. máj 2020

@julsh123 presne taku istú kombináciu mám aj ja 🙂 aj ja mám strach, každý deň. Každú potrebu na zachode kontrolujem toaletak. Ale cítim sa omnoho istejšie ako tie prvé týždne. A verím že po veľkom ultrazvuku ktorý mám o týždeň tie obavy odpadnú ešte viac 🙂 takze len veľa zdravého rozumu, telo vie čo robí ;)

julsh123
autor
6. máj 2020

@mims1520 ja som ešte nebola v takom týždni ako teraz 10+2,ale naposledy som bola na kontrole pred 2 týždňami a maličké malo cm presne na daný deň 🙂 lekárka ma objednala na 18.na veľké sono ale do 18teho sa zbláznim. Dokonca som objednala angelsound a srdiečko som ešte nenašla 🙆‍♀️

veronika342
6. máj 2020

@julsh123 ja idem 15-teho na veľké sono a tiež mi má prísť angelsound 😂😂😂 toto už nebude náhoda 🤷😂🥰

julsh123
autor
6. máj 2020

@veronika342 to fakt 😁🤰ja mám v jeden deň dokonca veľké sono u svojej gynek a poobede idem do KE do Sonoclinik na scrining 🙂

mims1520
6. máj 2020

@julsh123 ja zajtra začínam 12tt. A na prvom sone som bola 7+4 ale babo bolo väčšie 8+1 odpovedalo. Ja som angelsound rázne zamietla. Viem že keby som nenašla Srdiecko odpadla by som. A navyše sa to môže robiť až od 16tt 🙂 a inak aj ja idem ku Dankovcikovi do sonoclinic.Presne o týždeň v stredu

julsh123
autor
6. máj 2020

@mims1520 vážne? Super 🙂 🙂 mňa objednali k Hatiarovi 🙂 daj potom prosím vedieť ako to tam prebieha 🙂

mims1520
6. máj 2020

@julsh123 ja som chcela ísť priamo k Dankovcikovi. Ten mal mat najprv štátnice cize prvý termín až 20.5 som mala. Potom mi volali že v ten deň bude od rana do večera skúšať tak nech prídem 13.5 . Tak som sa potešila že skôr. Zároveň mám aj obavu a verím že všetko dobre dopadne. Kludne napíšem. Zatiaľ len viem že bez doprovodu, čo verím že sa zmení, a USB ak chcem na fotky a musí byt úplne nové

ludanis
7. máj 2020

@julsh123 ja som bola vcera konecne po 3 tyzdnoch v 13+3tt na kontrole a screeningu. Neviete si predstavit tu noc a cakanie v cakarni 🤦🏻‍♀️ Sestricka mi merala tlak, vysoky ja vystresovana, ci je vsetko v poriadku, pretoze uz dva tyzdne sa citim dobre, prsia ma bolia iba sem tam a vratila sa mi aj chut do jedla. A ako prilozila ten ultrazvuk a videla som to tancujuce babatko v mojom brusku sa mi pustili take slzy stastia 🙏🏼🥰 mam 28 rokov, toto je moje stvrte tehotenstvo a prvykrat som sa dostala do takeho stadia. Nic Vam nepomoze, iba v duchu prosit Boha, aby bolo vsetko v poriadku. Mozno to bude pre niekoho smiesne, ale toto je moja najväcsia utecha ❤️ Vsetko bude dobre, uvidis ❤️

julsh123
autor
7. máj 2020

@ludanis klasne napísané ❤️ áno všetko je v rukách božích ❤️ držím palce 🍀

mims1520
13. máj 2020

Dievčatá bola som dnes v sonoclinic. Prof. Dankovcik úžasný ! Čo sa týka bábätka vsetko ukážkové 🙂 najkrajší pocit na svete vidieť ho plávať v brusku. Držím Vám palce !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre