Rozhádzané chute v prvom trimestri

25. sep 2020

Ahojte dievčatá som v 7 tt zajtra už v 8 😊 mala som najprv nevoľnosti večer ale nezvracala som klopem si že nie... ale teraz mam tak rozhádzané chute že to neni možné ja si musím v mysli predstaviť jedlo keď mi z neho dôjde zle tak to nebudem jesť ale akonáhle mam na niečo chuť tak to musím mat z každú cenu 😀 ja som milovala pizzu teraz keď ideme okolo pizzerie alebo sa pýta priateľ či si objednáme zdviha sa mi žalúdok 😂 nemám inak žiadne príznaky alebo tak iba že som asi dva týždne nebola na veľkej potrebe 😂 nepíšem to ako otázku ale len tak aby reč nestala aké ste mali vy príznaky tehotenstva a čo ste milovali a potom sa vam zhnusilo

pininka1
25. sep 2020

Pri prvom som milovala kukuricne chrumky a neznasala nic kysle. Pri druhom som milovala vonu cigariet a jedla som plesnive syry ktore by som pred tym nedala ani do ust. A pri tretej mi bolo zo vsetkeho zle do 6 mesiaca, takze nic extra.

tosomja
25. sep 2020

Pri dcére som nemala žiadne príznaky, ani chute. Raz mi prišlo zle, keď som prechádzala okolo mäsových výrobkov. Ináč nič.
Pri synovi mi veľmi chutila káva a grepy, pomaranče. Ale bolo mi celé tehotenstvo zle, nízky tlak od začiatku, odpadávala som kade-tade.
A prvý príznak pri synovi , asi tri dni po ovulacii má hrooozne boleli kríže, ako keby som bola na zemiakovej brigáde 😄 ale ja som aj pri dcére aj pri synovi vedela hneď že som tehotná ešte pred očakávanou menštruáciou.

meggie393
25. sep 2020

Ahojte ja som v 8tt včera som začala a nemam ziadne príznaky.... okrem citluvejsich prs... je to okej ?až mi je to divné..nemam chute,vone nenapina ma proste nič..

tosomja
25. sep 2020

@meggie393 jasné, že je to ok, buď rada, ja som odpadávala a zvracala celé tehotenstvo.

janka_266
25. sep 2020

U mna to bolo a je teraz tak, že napr. Pizzu sme si objednávali pikantnú a syrovu, odkedy som tehotná len pikantnú 😂 oni sa to mení, jeden týždeň som jedla na raňajky len karicku so sucharom, teraz to nemôžem ani vidieť 😂

meggie393
25. sep 2020

@tosomja ked čítam ake príznaky majú hneď baby tak som úplne mimo že mne nič nie je 😂

janka_266
25. sep 2020

@meggie393 najlepšie sú tie, čo ešte nemajú ani pozitívny test, ale príznaky ako som ja nemala ani doteraz 🙈

jeliz59
25. sep 2020

Neznasala som do 5 mesiaca vajíčka.... praženicu a cibuľu akýkoľvek stav prazena varená surová pečená....čo mi nikdy nevadilo ani nevadí ale keď som bola tehotná....🤢🤢🤢🤢

siegi
25. sep 2020

Aktualne som v 10tt a od 5tt mi je zle, vystupnovalo sa to b 9tt. 3-6x grcanie, do kuchyne nemozem ani v krocit a otvoreni chladnicky mozem len snivat. Strasne mi vadia pachy, napinam ma aj z predstavy na niektore jedla. V 7 tt som ficala na sackovej polievke hraskova s pismenkami. V 8-9tt vianocka s kecupom sol cierne korenie syr oliby a zapecene v rure ( neviem ako ma napadlo taketo kombo) komcom 8tt ma z toho naplo. Od 9tt som cely den na rozkoch s maslom obcas sunka plus kecup 😀. V podsate okrem rozkov a obcas nejakeho jablko do seba ani nic ine nedostanem. Som zvedana co pride dalej 😀

sanny2993
25. sep 2020

Z hodiny na hodinu. Doslova! Mi prestala chutit kava. Predtým som vypila 3 salky denne. Mala som to pri oboch tehu. Uz od prvych tyzdnov 🙂. Minule som skúšala kapucino. Ani to mi nepusti 😀😀😀

meggie393
25. sep 2020

@janka_266 hej hej najlepšie 3 dni po oplodnení 🙂)))

jaskolka
25. sep 2020

Ja, som pred otehotnenim milovala bryndzové halušky,v tehotenstve ani vidieť som ich nemohla, rovnako kebab, ani myslieť na neho 😃. Neviem ci po pôrode bude mi to nazad chutiť, alebo už proste ich nevezmem do úst.a začiatku tehotenstva mi trebárs chutil niekym jogurt, aj 3,4 som denne zjedla, nič iné som nechcela, potom cottage, to aj na nevoľnosti pomáhalo, proste chute sa menili, jeden týždeň som chcela len a len parížsky šalát, potom zase týždeň tresku... Vôbec som to neriešila, jednoducho to som brala, že to patri k tehotenstvu.

autor
25. sep 2020

@jaskolka ja tiež teraz kebab ani vidieť ani cítiť 😀 je to hrozne tie chute týždeň chuti na další nechuti ja teraz strašne mam chuť na take veci že čo by som za normál okolnosti nezjedla najpr v noci o 12 som si robila jatra na chlebe alebo strašne som prosila svokru nech urobí strapačky potom mi začalo strašne chutiť bravčové mäso čo ja som nemohla cítiť... a cigarety keď cítim tak idem vyskočiť z okna😁

jabuducanevesta
26. sep 2020

už len otvoriť chladničku a cítiť tú vôňu mi robilo problém alebo samotné varenie,,,ešte šťastie že som 6mesiacov jedla len syry a zeleninu s ovocím, iné nič som nedostala do seba.. potom to prešlo akoby čarovným prútikom som švihla a jedla všetko okrem sladkého

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre