Skríning v 12. týždni tehotenstva

sheepik
13. dec 2019

Baby

Možno hlúposť, možno nie, proste sa spýtam

Pred pár dňami som bola u gynekológa - potvrdil mi tehotenstvo a povedal mi, aby som sa už teraz objednala na skríning, ktorý sa bežne robí v 12 týždni
a to je veľmi pekné, lenže okrem tohto mi nepovedal nič. Povedal mi " áno, ste tehotná, asi zhruba v siedmom, alebo ôsmom týždni " okrem toho sa ma na nič nepýtal (okrem toho či je tehotenstvo žiadúce), nevystavil mi ani tehotenskú knižku ani nič, len mi určil ďalšiu kontrolu
Môžem takto "bez všetkého " vôbec žiadať o nejaký test? Nebudú tam po mne chcieť viac informácií, alebo nejaký papier ?

ďakujem za rady 🙂

kataka10
13. dec 2019

@sheepik mna sa pri objednavani pytali tyzden tehotenstva a datum poslednej menstruacie. To im na objednanie staci. V 10tt by ti doktor mal vystavit teh.knizku, tu budes potom potrebovat na skriningu.

pribinak
13. dec 2019

Ak nie si spokojná, odídi. Gynekológov je dost

sheepik
autor
13. dec 2019

@kataka10 keď ja neviem ani ten týždeň tehotenstva. Podľa posl. menštruácie by som bola teraz na začiatku 11, no on tvrdí, že som medzi 7-8. ale nič konkrétnejšie z neho nevypadlo 🙂 no nevadí, opýtam sa

tosomja
13. dec 2019

Aj mne hned na prvej prehliadke, kedy mi potvrdil tehotenstvo (v 6tt) povedal, ze je moznost platenych testov atd, nakolko budem mat 35rokov ... Dal mi letacik, ze ak chcem, mam sa objednat, nie je to vsak povinne. V 12tt ti aj on vezme krv a spravi sono, pokial nepojdes na ten kombinovany test. V 12tt mi vystavil knizku a urobil velke vysetrenie. Druhe v 20tt .

lenka2710
13. dec 2019

@sheepik ahoj,ja som v 12 tt, knižku som dostala až teraz, a uz som sa objednala aj na ten skrining, dr mi tiež nič moc o tom nepovedala, sestricka mi dala letáčik s tým,že to stojí 35 €
Akurát som pri objednávke vyplnila svoje údaje,dátum poslednej MS a predpokladaný termín pôrodu, ale tu knižku k tomu budes asi potrebovať, tam sa ti budú vpisovat výsledky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre