Som v 11. týždni a je mi stále zle

gabca3811
23. máj 2016

Dievcata som v 11tyzdni tehotenstva...od prveho dna je mi neustale zle v kuse chodim zvracat do dna aj osem razy niekedy je to len 5razy..Som uplne vylabnuta nevladzem doma ani nic urobit a nie to sa ledva osprachovat...Moje telo neprima ziadna vitaminy ani ovocie zeleninu väcsinou co zjem ide vsetko vonku niekedy aj cista voda alebo caj ...Obavam sa o malicke kedze ja neprimam stravu aku by som mala...gynekologovi som to povedala,lenze on ze to prejde ale neprechadza to vobec a to som od zaciatku na marodke a nepocitujem zmenu....Mam si od neho pytat infuzie dat do nemocnice alebo co????Neviem ako to mam riesit lebo nic nepomaha a este k tomu mavam casto bolesti hlavy a to k tomu vobec nepridava ....

andruska80
23. máj 2016

@gabca3811 Ak ti býva tak zle, že neudržíš v sebe ani vodu ani nič, tak normálne do nemocnice choď - ja som to mala pri oboch tehotenstvách, šla som na pohotovosť, prijali ma na oddelenie, dali mi infúzky, čípky proti vracaniu, tak sa mi to trochu ustálilo.... pri 1. tehu som bola 2x, pri druhom len raz, ale teda zle mi bývalo skoro dokonca, aj keď potom som už nevracala, skôr som len mala nevoľnosti...

seahorse27
23. máj 2016

Mala by si ist na infuzky do nemocnice...ten tvoj gynekolog je nejaky divny...zavolaj si poobede/vecer rovno na gyn. pohotovost a informuj sa.

jana_eyre
23. máj 2016

presne, skus ist na pohotovost, to nie je normalne aby to gynekolog neriesil, ze mas vydrzat.. ja som dostala cipky a to teda nebolo az take zle ako pises ty - doobeda som sice vracala a bolo mi zle cele dni az do konca 4mesiaca, ale zas aspon nieco som zjest mohla a predsa to gyn. riesil..

v nemocnici ti pomozu a potom by som sa asi poobzerala po inom gynekologovi..drzim palce, viem ake to je narocne, aj ked teda ja som to mala asi miernejsie ako ty.. ale bolo to strasne, bola som rada, ze aspon detom som jedlo spravila..

katkakovac
23. máj 2016

Choď lekárovi, dajú ti buď infúzie alebo nasadia lieky. Pri prvom som grcala a bolo mi zle do 6 mesiaca, potom mi bolo zle len keď som bola hladná. Pri druhom mi bolo zle "len" do 5. mesiaca. V oboch prípadoch mi pomohli až lieky a aj to nie hneď, trvalo cca mesiac kým som sa ako tak dala dohromady. Nenechaj sa odbit, trvaj na svojom, lieky existujú, bezpečné aj v tehotenstve. Je pre teba a tvoje dieťa väčšia záťaž dehydratácia a podvýživa počas celého tehotenstva ako lieky na nejakú krátku dobu.

lucka261177
23. máj 2016

Mne byvalo pri synovi tak isto zle az pri konci tehu som sa niekde docitala ze je dobre udrzovat stale urcitu hladinu cukru v krvi aj v noci lked sa ides vycikat dat si trebars jednu piskotu alebo hryz rozka.ked sa ranozobudis skus si dat vedla seba roztek a kym vstanes si odhryznut vraj ak nic zena neje cukor klesne a je ti na vracanie a tak dokola cize je lepsie nieco do seba dostat.ak vracias aj vodu skus to len po diskoch uplne pomalinky a akoby celodenne si nieco hryzkat 🙂a daj vediet ci to zabralo chystam sa na druhe tehu a sama som zvedava ci to funguje pretoze mne to pomohol sice az v 9 mesiaci ten ranny rozok este bez postavenia sa z postele ale mohlo to byt uz aj tou vyskou tehu.🙂 drzim palce 😉

gabca3811
autor
1. jún 2016

no dievcata bola som v nemocnici na infuzkach a aj s tym ze bol hroziaci potrat....rapidne som sla s vahou dole a preto som tam skoncila...chvalabohu ze j e vsetko uz dobre a dali ma dokopy a ze malicke som udrzala....a pribrala som aspon pol kilecka v nemocnici aj to je uspech nejaky.....dufam ze sa to uz nebude opakovat lebo tak biedne sa uz nechcem citit.....

zlatarybka29
1. jún 2016

@gabca3811 ja mam to iste :D prve tyzdne ma drzala nad vodou kola a tuc susienky (balicek som mala aj na 4 dni) teraz colu ani citit nemizem tak frcim na perlivej minerlake po malych duskoch...
Z kyseliny listovej som zvracala este viac a z magnezia ani nehovorim 🙂 ted sa to ukludnilo zvraciam tak 3st denne....musis sa snazit vela pit, myslim male mnozstva ale casto a migreny ti prejdu daju sa zapit 🙂 plus skus melon alebo neake vodove ovocie 🙂 ja som v 11 tt a vcera som bola u dr a schudla som 10,5kg ale male je ok vsetko je v pohode

papricka33
1. jún 2016

Baby, mne pomahali suchare, alebo hrianky a v lekarni som si kupila dumbierove (zazvorove) cukriky a lizatka na nevolnost. Tie som pravidelne zvachala 🙂

gabca3811
autor
2. jún 2016

kazda zena to ma inac...kolko ludi tolko chuti ...ale mne hned od prveho dna spatne ale v tej nemocnici dali dokopy a riadne som rada ze som tam isla ....a baby mam vychadzky od gynekologa ...a ked bude leto teplo rada by som isla skorej ku veceru vonku ked slnko zapadne a chodia kontroly tehotnym???,

miley33
16. aug 2016

Ja som momentalne ties v 11tt a aj mne je strasne zle.. zacalo sa to v 6tt a je to tak do teraz. Nicia ma pachy..koli nim nemozem poriadne jest a ani pit cistu vodu..jedine z coho mi nie je zle je pecivo a z vody drobcek..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre