Som v 5. týždni a doktor videl len gestačný vačok

beka14
27. okt 2013

Som v 5tt nastupuje pomaly 6 tt. bol som v piatok na ultrazvuk a doktor videl len gestačný vačok. mam sa obavať ked nebolo vidno plod že ide o o zamlknute tehotenstvo? doktor vravel že by tam mohlo byť vidno už viac ☹ mam obavy na dieťatko sme čakali na 2 roky

icer
1. nov 2013

@dooomca ahoj vcera som bola u mojho z 235 utorok co bolo stuplo na 410,29 tak neviem ... na sone nasiel daky vacok 4x9 mm ale povedal ze asi s toho nic nebudw ale.. mam prist v stredu

luciahromadkova
1. nov 2013

tak my sme tiez cakali na baby a po vynechani menstruacie, som tusila ze by som sa mohla byt tehulka..., tiez som sa objednala k doktorovi, kedze to vyzeralo, ze pojdeme na umele...a bolo to v nejakom 5-6 tyzdni
doktor povedal, ze je tam vacok... teda som pravdepodobne tehotna a objednal ma na krv za 2 tyzdne a tak...a naozaj som bola tehotna..., takze drzim vsetkym palce a ak je tam vacok...moze to byt dobra sprava 😉

dooomca
1. nov 2013

ale ked tam je už vačok, tak si myslím, že všetko bude ok 🙂...ale chápem tvoj stres a ja som tak isto stresovala, ked som len vačok videla a nakoniec som videla malé aj so srdiečkom 🙂...zbytočne ťa doktor vystresoval ach..prajem pevné nervy a držím palce všade 🙂

lindush123
12. nov 2013

baby, ja som dnes bola a lekar povedal,ze je tam tehu, vzali krv na hcg, ale povedal, ze je to male, ze by to malo byt vacsie, nasadil mi duphaston, mam strasny strach, ci je vsetko ok, mali ste nieco podobne? posledny menzes osm mala 25.9., sice povedal, ze zalezi, kedy som otehotnela... strasne sa bojim,je to nase vytuzene babo

melanka21
12. nov 2013

Neznamena, ze ak v takom nizkom tt tehotenstva vidi lekar len vacok, ze nejde o tehotenstvo, Niektorym zenam lekar vidi babo az po 10 tt, takze sa netreba obavat : Ak je tam vacok treba verit, ze bude aj srdiecko a babetko 🙂 Ja som mala akciu srdiecka uz 4+3 tt a nakoniec som zacala krvacat, nakoniec aj vtedy sme to vydrzali a dotiahli do uplneho konca 🙂 treba verit baby 🙂 ak nekrvacate, nic vas neboli vsetko je na spravnom mieste 🙂 ale niekedy ani krvacanie nic nemusi znamenat 🙂

zuzba
12. nov 2013

Moja gyna videla len gestacny vak v 7tt.zavisi aj od citlivosti utzv. V 9tyzdni uz bol vidiet aj krpec a srdiecko.hlavne sa nestresovat!a hovorit si ze je vsetko ako ma byt.to je najlepsi liek

marienka1703
12. nov 2013

Ja som mala v 5 Tt- hcg 6000 doktor videl gestacny vak este ho aj odmeral- a nakoniec to bolo mimomaternice a prisli nato v 8 tt.:((( takze radsej nic nepodcenit!!!!!!!! dokonca som v 8 tt- uz mala skoro 20 000 HCg,,,normalne stupalo....

marhri
15. nov 2013

@beka14 ja mám 8 ročnú dcéru pri ktorej som tiež nevedela do 3 mesiaca že som tehotná a teraz som v 6 tt, výsledok z krvi mám pozit. a tiež mi bolo vidieť len prázdny gestačný vačok. Asi je fakt skoro. Inač to u mňa prebieha skoro bez príznakov akurát, že som trošku unavená ale je to oveľa lepšie než pri prvom tehotenstve a dokonca mi chuti aj káva ktorú som pri prvom tehotenstve nemohla ani cítiť, no musí ju obmedziť na minimum. Neboj dopadne nám to dobre. Ja keď som po toľkých rokoch čakania videla na ultrazvuku gestačný vačok, mňa by už nikto nepresvedčil, že nie som tehotná, taká to bola radosť.

katka1981
15. nov 2013

podla mna viac ani vidiet nemohol. Teraz uz presiel nejaky cas, urcite mi napises, ze uz vidiet viac. Ja som bola tiez v 6.tt. povedal ze vidi gestacny vacok, ja osm sa len spytala, ci je tam len jedno babatko. Ja som vtedy este konika nepoznala, tak som bola pokojna 🙂 Neboj, nestresuj sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre