Som v 7. týždni + 6 dní. Ktorý to je mesiac?

adenka16111992
6. nov 2021

Čaute baby som 7+6 a nerozumiem tomu v ktorom som mesiaci ak by str joli také dobré a napísali mi kolkatom mesiaci som ďakujem krásne

janai1
6. nov 2021
jaja8_9
6. nov 2021

@adenka16111992 v 2 🙂

ailiba
6. nov 2021

@adenka16111992 ono sa to ráta na týždne, lebo je to tak presnejšie... Ale janai 1 dala dobrú tabulku👍

hederamonstera
6. nov 2021

Ono treba zistit, ze ci ta aplikacia-tabulka atd. berie tehotenstvo ako 9 mesiacov alebo 10 mesiacov, lebo podla toho sa to moze lisit. Napriklad modry konik hovori o 10 mesiacoch a ta tabulka hore hovori o 9 mesiacoch.

ailiba
6. nov 2021

@hederamonstera ta tabuľka je klasických 9 mesiacov... Aj keď presne je 10 lunárnych mesiacov.

hederamonstera
6. nov 2021

@ailiba vsak ano, len ked som si aj ja pozerala rozne zdroje, ze v ktorom som mesiaci, tak sa to vedelo lisit, ale az neskor som zistila, ze preco

veronice
6. nov 2021

@adenka16111992 Tehotenstvo trva 10 lunarnych mesiacov co je v prepocte 9 kalendarnych mesiacov. Ked sa ta aj niekto spyta v ktorom si mesiaci, zaujima ho podla mna ten kalendarny, nie lunarny 🙂 v praxi to znamena ze od zajtra si v druhom kalendarnom ale tretom lunarnom mesiaci 😉

riderka1
7. nov 2021

treba to počítať presne tak, ako je v tabuľke od janky, presne tým istým sa riadia aj lekári a nebudeš na poradni predsa splietať lunárne mesiace.. 😏

1245
5. apr 2022

Čaute baby som tu nova a chcela by som vás pozdraviť 🥰🙂a spýtať sa vás na jedno som v 5 tyzdni 1trimester nerozumiem tomu to znamená že som 1 Mesiaci? Či? 🤔budem rada ak niektorá odpíše veľmi pekne ďakujem 🥰🥰🥰

ailiba
6. apr 2022

@1245 ked si v 5.tyzdni, tak si v 2.mesiaci. Gratulujem. 💗

1245
6. apr 2022

@ailiba Ďakujem veľmi pekne ❤🥰🥰🥰

1245
11. júl 2022

Ahojte baby chcela by som sa spýtať keď sa narodi novorodenec čo sa počíta týždne,?mesiace? Rok?ci ako to je?prosím vás poraďte 🙂

ailiba
12. júl 2022

@1245 najprv tyzdne, potom mesiace, ked dosiahne prvy mesiac. Roky az po roku, ale casto aj tam mesiace, lebo je rozdiel ci ma 1 rok, alebo 18 mesiacov. Ale v podstate je to asi jedno... Neviem o tom, ze by bolo nejake pravidlo pocitania, iba ak u lekárky.

1245
13. júl 2022

@ailiba ďakujem veľmi pekne 😇🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre