Som v 8. týždni a býva mi ráno zle

8. máj 2021

Ahojte baby, skúste mi poradiť ak viete...
Som 7+4tt. Doteraz mi bolo veľmi nevoľno, ráno som sa nemohla ani postaviť bez toho, aby mi hneď nebolo zle. Celé dni som bola len na rozkoch a keksikoch atď.
Včera mi prestalo byť zlé. Už aj dokážem jest normálne. Občas ma napne keď sa na niečo pozriem, cítim to je pravda.
Je to v poriadku, že z dňa na deň mi prestane byť zlé?...
Čítam všade, že strata tehu. príznakov je potrat...
Veľmi sa bojím. Mali ste to niektorá takto aj vy?
Napíšte mi vaše skúsenosti nech sa aspoň trocha upokojím...☹️

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaskolka
8. máj 2021

@sandra151 len na okraj, potrat nie je len"ked krvácas". Zamlcany potrat sa neprejavuje nijako. Ale inak so všetkým, čo píšeš, súhlasím.

kkovacovak
8. máj 2021

Len sa ešte neteš 😄 tiež som mala odbčasné výpadky nevoľnosti na dva dni a potom sa to zrazu vrátilo v plnej sile.
Síce nie je pravda ako píše @sandra151 že potrat je len keď krvácaš lebo o potrate nemusíš vedieť aj týždne ale ty vôbec takto nerozmýšľaj. Stať sa môže vždy všeličo ale to sú len rvoje dohady a znervózňovanie samej seba.
V prípade nevoľnosti je to veľmi individuálne. Niekomu prestane byť zle v 8tt, niekomu v 10tt a niekomu je zle stále. Je to normálne. Len sa tým zbytočne nestresuj 😉

margitaf
8. máj 2021

Mne ani nezačalo byť zlé,ziadne nevoľnosti, žiadne grcanie a som v 28tt, podľa tvojej logiky by som tehu ani nemala byť, a okrem toho, že mi nedošla ms som nemala absolútne žiadne príznaky, jedine po 4tom mesiaci mi začalo rast brucho

petamich
8. máj 2021

chapem ta, mala som vzdy rovnake pocity, ked mi prestalo byt na 1-2 dni tak velmi zle a potom som zistila, ze to mi asi len telo dava sancu "oddychnut si", na druhy den sa nevolnosti prejavili v plnej sile 😂 zbytocne sa nestresuj, aj ked viem, ze sa to jednoducho hovori, vsetko bude v poriadku 🤞🏻

jarmila2010
8. máj 2021

Bohužiaľ,ja som si prešla podobným...pri prvom tehotenstve...bývalo mi zle ráno a mala silný tlak v prsiach,až som sa jedno ráno zobudila úplne bez týchto príznakov...tušila som,že je zle...objednala som sa v ten deň na sono a srdiecko nebilo...krvácať som začala cca po týždni...tiež,som bola v 8tt...chod v pondelok ku svojmu gynekológovi,nikto ti nedá lepšiu odpoveď nato,či je všetko v poriadku...držím silno palce🍀❤️

autor
8. máj 2021

@jarmila2010 idem až keď budem v 10.tyzdni tak na odber krvi... 😏 Nechcem tam volať skôr lebo to by som tam bola potom asi každý druhý deň keď si myslím, že nie je niečo v poriadku ☹️😏

Baby i prsia ma tak trocha boleli keď som sa ich dotkla a teraz už ani nie... dúfam, že tie nevoľnosti prídu, aby som bola spokojná a vedela, že to naozaj nie je potrat... ☹️

jarmila2010
8. máj 2021

Ale môžeš zavolať gynekológovi,že máš podozrenie,že niečo nie je v poriadku...myslím,že ta zoberie,ako akútny prípad..určite vyskusaj...ja som mala tiež len po odberoch,kt potvrdili tehotenstvo...a sono mi urobili,keď som popísala problém...

leuchtturm
8. máj 2021

Tes sa, ze ti presli nevolnosti. Niektore zeny maju len kratko nevolnosti a potom funguju uplne normalne, inym je zle cely cas.

jana_eyre_2
8. máj 2021

V prvom tehotenstve som tiež toto sledovala, aj nevoľnosti mi nejako rýchlo odišli.. ja som bola u gyn.vtedy často čo som sa bála.. ale nič sa nestalo a syn má už 9rokov 🙂 tak neboj, nemusí ísť vždy iba o zle, iba sa jednoducho všetko mení zo dňa na deň.. držím palce..

autor
8. máj 2021

Ďakujem baby za povzbudenie... je to moje prvé tehotenstvo tak mám obavy 😏

luckalukas_1
9. máj 2021

ja som 10+3tt, skoro 2 tyzdne mi nebolo zle a dnes sa to vratilo 😄 tiez som si uz robila starosti, ale stvrtok som bola u gyn a bolo vsetko v najlepsom poriadku no a dnes som zase vracala 🙄 mne nebyva zle kazdy den, dokopy som vracala asi 5x a som zato vdacna 😅 mam skor len nechutenstvo a castejsie pocit na vracanie, palenie zahy, ale vracat nezvyknem pravidelne, ako ine zeny

cucoriedkacucoriedka
20. jún 2021

@sandra151 ma pravdu...mne sa to stalo 2 krat....bolo mi zle a od 8 tt prestalo...v prvom pripade som prisla o dvojicky...v druhom o jedno...oba potraty v 11 tt ...nebola akcia...ale nechcem to samozrejme globalizovat.boze chran...ale veru som pri druhom vedela ze nie je to ok ked mi prestalo byt zle...ale vravim...nemusi to tak samozrejme byt....len som popisala moju osobnu skusenost

tatisna
20. jún 2021

Ja som to tak mala pri 2.dietati, prestali nevolnosti aj tlaky v prsiach. Nič to neznamenalo, mala sa narodila ôk. Pri prvom som mala nevolnosti do 4.mesiaca,ale strašne silné. Prešli postupne. Každé tehu je ine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre