Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 9. týždni a stále som z niečoho nervózna

simcaml
28. júl 2014

Ahojte baby, som v 9tt a stále som vystresovaná a nervózna. Priatel bol v nemocnici, v septembri musim dokončiť školu, doriešiť bývanie a to všetko mi stále behá hlavou a k tomu ešte milion iných vecí ktoré ma napadnú. Chcem byť kludnejšia a tehotenstvo si užívať len sa mi to akosi nedarí. Chcela by som vedieť váš názor. A ešte jedna vec mám od začitku tehotenstva silnejší výtok a zapácha :-/ čo možem na to použiť? .. nejaka intímna hygiena alebo niečo podobné. Doteraz som to nepoužívala pretože sa stále sprchujem. Ale toto mi dosť prekáža už. Zatial vám ďakujem za rady 😉

siska765
28. júl 2014

ahoj,no stresy a obavy mam tiez obcas,ale vzdy ked to pominie si poviem ze to nestalo za to,ked ta to chyti,pokus sa rychlo preladit na nieco ine.Ine myslienky ,trebars si pusti komediu ,pozri nejake smiesne videa na nete .Stres je to najhorsie a hlavne v skorom stadiu.
Co sa tyka vytoku,tak ja nosim stale intimky ,lebo v tehotenstve je to normalne,pokial nemas aj ine problemy,pokial ta nic nesvrbi ani nepali alebo nie je inej farby ako biely,pripadne zltkasty ten vytok,tak neries.Ved to spomen na poradni gynekologovi on ti urobi ster a budes si ista.ja ako prevenciu pouzivam Lactacyd sprchovy gel na intimnu hygienu nic ine a zdravsia strava 😉 vela stastia 🙂

mischell0110
28. júl 2014

Ahoj.Uplne ta chapem,zenedokazes vypnut a mysliet na nieco ine,pekne,ale take stavy asi patria k tehotenstvu.Ja som pracovala vo Svajciarsku na zeleninovej farme.Ze som tehotna som zistila v 6tt a robila som do 6mesiaca,pretoze tu to nefunguje ako doma,ze ides na rizikove.denne som musela dvihat bedne,pamätam si na den,ked sef nemal zlutovania bola som vo 4mesiaci a ja som za doobedie dvihla 350 5kilovych bedni na paletu,vraj mi to neuskodi par bedni.Revala som kazdy den,co som mala nervy z prace,ze nemozem ostat doma a v robote sa so mnou "nesrali" Stale som myslela na babo,ci je v poriadku,ci sa mi nieco nestane.Ked som ostala potom na pol dna v praci,gynekologicku som schytala taku kravu,ze sa ma len pytala ako sa citim,nerobila vysetrenia ako mala,tak som mala len nervy a depky.V 8tt mi povedala,ze sa jej nieco na babatku nezda,ze pockame mesiac a uvidi sa.Vies,si predstavit ten mesiac ako som stresovala,co pride,a nech uz mesiac ubehne.O mesaic sa tvarila,ze nic take nepovedala,ze vsetko je ok.trepala som sa na Slovensko 9hodin cesty,len aby mi urobili vysetrenia doma,a bola som kludnejsia,ked mi aj povedali,ze cakam dievcatko,pretoze tato tvrdila stale,ze nevie.ku koncu tehotenstva som bola viac a viac podrazdena,vadili mi fakt malickosti.Navyse som tu sama,priatel cely den v praci od 6 do pol7 vecera a ja tu nikoho nepoznam,tak kvasim doma sama.mama mi stale hovorila,nestresuj a nejeduj sa,budes mat malu zlu.Porodila som o mesiac skor,mala som ist normalne rodit,bola som otvorena na 7cm a nieco sa im na malej nezdalo,zvrtlo sa to a o 5min som bola na operacne sale cisarsky.Nikdy nikomu neprajem ten hnusny pocit,ked nevies,co ta caka a nevies,ci bude babo zdrave.Narodila sa mi malinka,bola naozaj malinka,zistili jej zltacku,malo glukozy a vela cervenych krviniek,celych 6dni v nemocnici som ju nemala pri sebe bola pod pristrojimi.Z nemocnice som odchadzala sama bez nej,brali sme si ju az o tyzden.cely ten cas co som stresovala a jedovala sa,vsetko sa to prenasalo na malu a do mlieka,ako mamina vravela.A teraz mam doma jedosa,nespi ako ine babatka 3-4h ale kazdu hodinu a pol sa budi,mrnci,len sa chce pestovat,v noci spim 3h max....tym vsetkym ti chcem len povedat,uzivaj si tehotenstvo,je to krasne a ubehne to rychlo.potom ti pridu väcsie starosti-nechcem ta plasit.povedz si,ze skolu zvladnes,vela bab to tak zvladlo...mysli na to,ze ak ty budes stresovat,babo to citi,hlavne neskor a vsetko sa to nan prenasa,naozaj.tak hlavu hore,uzivaj si drobca v brusku,pockaj ked ta bude kopkat,zabudnes na vsetko zle...

mischell0110
28. júl 2014

a este som zabudla.skus si najst nieco,co ti zamestna mysel.ja som sa zacala ucit hackovat podla videi na nete...myslienkami som bola od zleho,sustredila som sa len na to a robila som tak nieco pre malu a tesila sa z toho

simcaml
autor
29. júl 2014

Dakujem vám krásne...potrebovala som sa s tým s niekym podeliť...my už sa moc tešíme na drobca ..len to ma štve že nemam klud 🙂 ..hádam to bude lepšie 🙂...nech vám darí aj vy sa držte a dakujem vam.....misschell0110...dufam že malička je už zdrava..a neboj ono sa ti to vráti bude väčšia a bude ti nosievať raňajky do postele ;)

metalsgirl
2. aug 2014

Ja cakam nase druhe babatko, zcinam 9ty tyzden a nervozita, nepokoj neskutocny :-/
Myslim si, ze to je tym ako mi byva posl.2tyzdne zle...lebo vtedy nastala aj ta nervozita, nepokoj...az sa sama seba desim popravde. Pri dcerke, ktora ma uz viac nez 4 rocky dnes, som toto vobec nepocitovala aj ked mi zvyklo byvat zle. Spomenula som to aj sestricke, aj sa ma pytala ci nechcem nejaku odbornu pomoc, ale povedala som jej, ze ja vyckam aspon 1vy trimester, ked viem, ze hormony s nami lomcuju teraz najviac 🙂 Akosi sa na to spolieham, ze to prejde...snad!!! 😀 Fakt vsetko mi lezie na nervy a castokrat ani na dcerku nemam taku volu ako kedysi...proste podrazdenost :-/ Nehovoriac o manzelovi....ten ma vytoci pri kazdej blbosti :-P
***mischell0110 tak to ma mrzi akym tehu si si presla :-/ Snad dcerka ti uz viac pospinka a ak nie, to spinkanie sa vie aj dost zmenit 🙂 Viem ako sa citis v zahranici, tiez som v UK a aj ked tu mam priatelky a stretavam sa s nimi a ich detickami z casu na cas, mam pocit, ze som sama...chyba mi velmi moja rodinka. Neskusila si detske centra trebars? Ja som si tak nasla inu maminu, dokonca slovenku tu 🙂 To mi pomohlo velmi veru 🙂 Drzim palceky!!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli