Strata tehotenských príznakov

cicikmicik
29. apr 2016

Ahojte mozno to uz taka tema je neviem..Som po Ketku,3krat som silno krvacala,ale ustali sme to..moj problem je ze mi z nicoho nic vymizli tehotenske priznaky..vajecniky ma boleli ze mi isli odpadnut,teraz nic uz 2den,ziadna bolest prs,nic..predvcerom bolo vsetko este v poriadku,aj na utz male zilo,bilo mu srdiecko ale odvcera nic necitim sa ani tehotna..isla by som aj na pohotovost ale vraj sa utz nemoze robit az tak casto..neviem co mam robit..som dnes na zaciatku 9tyzdna..mozu sa priznaky zo dna na den stratit?alebo to znamena MA?V nemocke ako som lezala s krvacanim tak same potraty som videla,aj u mna priamo na izbe,tak mi z toho sibe..konecne som prestala spinit a krvacat a teraz zas toto:(..poradte ake mate skusenosti s tymto?dakujem

petrahanka
29. apr 2016

Ak si nervozna kludne chod ku svojmu gynekologovi. Nieje pravda ze sono sa nesmie robit casto.ja mam za sebou 4 potraty je pravda ze pri zamlknutom mi vymyzli priznaky ale to som este nic netusila kedze islo o moje prve tehu a teraz som v 33tt a priznaky mi zmizli asi tak v 13tt a bolo vsetko ok.tiez som sa bala. Sono mi robil moj gynekolog kazdu poradnu cize kadzy mesiac.je velmi zlaty nechce nic zabedbat a to sme boli este 3x na 4D sono u Grochalu v Martine.takze som mala sono doteraz asi 11x a s poradnami som este neskoncila 🙂 🙂 🙂

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@petrahanka neordinuje dnes,rozmyslam ze pojdem na pohotovost ked sa manzel vrati z prace..uplne nesvoja som z toho..dakujem

mima177
29. apr 2016

Mne tiež v 9 tt vymizli príznaky. Prestali ma bolieť prsia, tlak v nich už povolil a vlastne nemám žiadne príznaky, zmeny chuti, vôní...nič. Vraj je to normálne, keď sa už ustálila hladina hormónov....Pokiaľ nespinis, nekrvacas, nemas bolesti, podľa mňa nie je dôvod na poplach. Snad sme len tie šťastnejšie, čo netrpia dlho tehu priznakmi 🙂

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@mima177 ani nevies akoby som sa tesila,velmi..tolko sme spolu uz preskakali,myslim krvacania..tak asi by ma porazilo keby odide z toho ze mu prestalo srdiecko byt..asi zbehnem do nemocky ked dojde muz z prace nech mi urobia utz a uvidim..a krize ma strasne bolia ale len rano a vecer tieto posledne dni..:(

shia
29. apr 2016

ja som nemala ziadne priznaky cele tehotenstvo ;) je to pravda s tym, ze sa ustali hladina hormonov, takze uz preto ich nemusis mat, aj ked samozrejme na 100% ti to povie len Dr...

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@shia ja som mala este predvcerom tak preto ma to zarazilo ze zrazu nic a preto sa bojim..

shia
29. apr 2016

@cicikmicik a inak sa citis dobre? nebolio ta nieco? ja som mala predcasny porod v 34tt, ale presne som vedela, kedy sa "stalo zle", ako ma v bruchu strasne pichlo a uplne taky ten pocit, ze nieco nie je dobre (zastavila sa vyziva pre babatko), plus dve slabsie (a zaroven jedine v zivote) kontrakcie, potom uz nic, ale mala som uplne zly pocit ze toto nebolo dobre...Nezmenilo sa ti nic ine, nic neboli, nenapina brusko alebo take? ak len prestalo boliet, nemuselo by to byt take zle, ako ked by zacalo boliet, ale to je len moj nazor, ked si nepokojna,r adsej sa spytaj Dr, aspon telefonicky zatial

bublinka11
29. apr 2016

@cicikmicik ja ta uplne chapem. Presla som si podobnym. Tiez som mala MA a tiez mi vtedy vymizli priznaky.
Posledne tehu som strasne krcovito prezivala, na kazde sono som chodila so strachom, co tam Dr.uvidi. Mne mizli priznaky kazdu chvilu. Prsia ma na 2 - 3 dni prestali boliet, potom zacali. Podbrusko ma bolelo, prestalo...zle mi raz bolo, raz nie. Stale som tie priznaky sledovala, hladala, zmierovala sa s tym, ze asi babo nezije, ked priznaky neboli, vela som plakala...
Dopadlo to cele super, uz mam 13 mesacne babo doma.
Preto ti chcem napisat...chod na sono, ked sa bojis. Ide vikend, nech si kludna. Ja som ho na zaciatku absolvovala kazdy tyzden, kedze inak by som sa zblaznila. Mam nastudovane asi vsetky clanky o skodlivosti a nie je to az take zle 😉 To by si musela byt na sone denne tak 2 hodiny.
Drzim silno palce.

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@shia predvcerom ma pichalo v bruchu dost silno a vracala som a tak..ale brala som to ze normalne tehotenske..isli sme potom s muzom spat a ked som sa zobudila nic..vobec akoby som tehotna ani nebola okrem krizov..a mam aj take splasnutejsie brucho..dovtedy aj bolave na dotyk,nafuknute..uz druhy den nic:(..

shia
29. apr 2016

@cicikmicik skus si spravit tehotensky test a zavolaj dr, zatial aspon telefonicky sa sp ytaj, co si mas mysliet, mozno ti odporuci prist, uvidis..hlavne klud, lebo psychika je zaklad..ver tomu ze to bude dobre a ono to aj bude dobre, moj pripad...

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@bublinka11 dakujem no ved toto velmi sa bojim mam zly pocit,velmi sme sa tesili na babo..sak toto ze vobec neviem ci je normalne aby tie priznaky vymizli z nicoho nic..

veronikajajcayova
29. apr 2016

Strasne drzim palce a mysli pozitivne.To je velmi dolezite 🙂 Myslim na vas✊✊✊✊✊

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@shia dr neordinuje dnes a vtedy maju vypate aj mobili..ked nemaju ordinacne hodiny,neraz som ho uz zhanala a nevedela som sa dovolat..keby ordinuje uz som tam..

bublinka11
29. apr 2016

@cicikmicik to brucho neries. Raz je splasnute a raz nafuknute. To na nic nepoukazuje.
Teraz sa ukludnis na sone a potom si kup angel sounds od 12tt, nech si kludna doma.

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@veronikajajcayova dakujem velmi pekne

shia
29. apr 2016

@cicikmicik http://www.mamatata.sk/node/65001 precitaj, odpoved doktrky, mozno pomoze ;)

bublinka11
29. apr 2016

@cicikmicik raz su a raz nie su...v tomto stadiu to tak byt moze. Ja som jeden den vracala a potom 2 dni nic a strasne som sa pozorovala.

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@bublinka11 planujem ho kupit teda ked sa az do 12 tyzdna dostaneme..budem musiet navecer na tu pohotovost inak to nevidim,dr neordinuje moj dnes..

shia
29. apr 2016

@cicikmicik

"Vymiznutie tehotenských príznakov po prvom mesiaci nemusí znamenať zamĺknutý potrat. Skôr to signalizuje adaptáciu organizmu na tehotenstvo, čo znamená, že je všetko v poriadku. Objavenie sa spomínaných príznakov pri zamĺknutom potrate je individuálne u každej pacientky, býva to v rozmedzí od niekoľkých dní po 2-3 týždne, pričom pozitivita tehotenského testu môže byť o niečo dlhšia. Pokiaľ sa neobjavia príznaky potratu, nemusíte sa obávať. V prípade, že u Vás aj naďalej pretrvávajú obavy, skúste požiadať Vášho lekára pri najbližšej návšteve v poradni o ultrazvukové vyšetrenie. Určite Vám ho rád spraví a výsledkom by malo byť znázornenie Vášho dieťatka v primeranej veľkosti a s akciou srdiečka." - odpoved od doktorky na inom fore

shia
29. apr 2016

@cicikmicik tak skus zavolat na pohotovost a spytat sa, alebo na prijem, ja ked som citila problem, vzdy som zavolala, aj inemu dr, uplne nahodne, to je jedno, skratka len nech mi niekto nieco povie....aspon pokial sa tam nedostanes

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@shia dakujem precitala som si..boze daj aby to bola len ta adaptacia..mozno mi sibe aj z tej nemocnice same potraty tam boli

magic08
29. apr 2016

@cicikmicik u mna bohuzial vymiznutie tehu príznakov znamenalo MA. No nie u kazdej vymiznutie príznakov musí automaticky znaciť problém. Na tvojom mieste isto skocim na pohotovost, nech urobia UTZ, lebo ta bolest krízov by nemala byt. Velmi drzím palce, nech je vsetko v poriadku. Hlavne mysli pozitívne

shia
29. apr 2016

ked mas zly pocit, tak naozaj behni..ja zle pocity nepodcenujem, zo skusenosti vzdy som sa "trafila", ale zase netreba malovat certa na stenu, len rasej nepodcenit nic...zavolaj k hocijakemu Dr na info aspon, a potom behni, pre klud tvojej duse, a potom sa snaz, ak bude vsetko v poriadku, sa tolko nesledovat, nemysleit na to, aby si si nic neprivodila, psychicka pohoda je zaklad...moc drzim palce, daj vediet, ako si pochodila ;)

bublinka11
29. apr 2016

@magic08 ja som mala na zaviatku bolest v krizoch. Cize aj to moze byt tehu priznak.

lumma
29. apr 2016

@cicikmicik ahoj, mne tiež vymizli príznaky zázračne doslova zo dňa na deň keď som bola tehu a to mi bolo denno denne nevoľno, prsia ma boleli, že som sa ich ani dotknúť nemohla. Nestresuj, uvidíš, že sa nič nedeje 🙂

tobnuf
29. apr 2016

Ja nechapem ved vobec nemusite mat tehu priznaky..

elviku11
29. apr 2016

@cicikmicik Ja som sa tiež veľmi bála. Asi od 6 tt som striedavo oblačno raz mala príznaky a potom pár dní nie. Potom sa zas objavili, buď silnejšie alebo slabšie a potom zas na chvíľu nie. Asi okolo 14 tt vymizli úplne. A všetko bolo ok. Takže možno máš len také prechodné obdobie.

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@elviku11 no bodaj by to bolo aj u mna tak..neviem ci som sa po tej nemocnici zacala len moc sledovat alebo ozaj nie je neco ok..

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@shia myslis ze mozem hocikomu len tak zavolat??najst na nete cislo a zavolat??budu mi chciet vobec daco povedat??

cicikmicik
autor
29. apr 2016

@lumma a v ktorom si bola tyzdni ked ti vymyzli priznaky?lebo ja dnes zacinam len 9

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre